پودل عروسکی

معرفی کامل نژاد پودل عروسکی : بررسی و ویدئو معرفی

Poodle Toy

Full introduction of the Poodle Toy breed

نگاهی کوتاه به نژاد پودل عروسکی

توضیحات

پودل ها از سه نوع مختلف هستند: انواع استاندارد باید بیش از 38 سانتیمتر ارتفاع در شانه ها داشته باشند. انواع مینیاتوری، 38 سانتیمتر یا کمتر هستند و انواع عروسکی بیش از 25 سانتیمتر نیستند. هر سه گونه دارای ساختار و تناسب های یکسانی هستند. در نمایش های سگها، پودل ها معمولاً در قالب “آرایش کانتیننتال” پیچیده دیده می شوند (آرایش کانتیننتال نوعی اصلاح پوشش سگها است که در آن موهای صورت گلو، پا و بخشی از دم کوتاه می شوند). بیشتر صاحبان حیوانات خانگی، آرایش اسپورتینگ ساده تر را ترجیح می دهند که در آن پوشش برای پیروی از طرح کلی بدن کاملاً یکنواخت با عضلات بدن اصلاح می شود. آن کلیشه های قدیمی در مورد پودلها به عنوان سگهای سوسول را فراموش کنید. پودلها، “سگهای واقعی” مشتاق، ورزشکار، باهوش و با انطباق پذیری قابل توجه هستند. با وجود ثبات شخصیت و شعور فراوان، پودل عروسکی دارای “شخصیت” است و انتظار می رود مانند یک فرد با او رفتار شود

ویدئو پودل عروسکی

ارزیابی پودل عروسکی

عشق به خانواده
5/5
رابطه با کودکان
5/5
رابطه با سگ‌ها
4/5
آبریزش آب دهان
1/5
سطح انرژی
4/5
آموزش پذیری
5/5
سروصدا
2/5
ریزش مو
1/5

اگر بدنبال خرید پودل عروسکی هستید با ما تماس بگیرید

پودل

آیا می‌دانید؟

آرایش های پودلی (انواع اصلاح پوشش پودلی) صرفاً تزئینی نیست (هرچند که ممکن است اکنون به این صورت به نظر برسد)؛ در حقیقت، یک آرایش ضروری جهت محافظت از مفاصل و اندام های حیاتی سگ در آبهای سرد مورد استفاده قرار می گیرد.
پودل عروسکی، مانند همه پودل ها، توانایی شنای فوق العاده ای دارد. پوشش آن با آب سازگار شده است و اگر به طور طبیعی رشد کند همانند سیم می شود.

پودل عروسکی را کامل بشناسید

تاریخچه پودل عروسکی

پودل، سگ ملی فرانسه است و فرانسوی ها مطمئناً عاشق پودل های خود هستند. با این حال، هیچ نژادی به عنوان “پودل فرانسوی” وجود ندارد. در فرانسه، پودل ها تحت عنوان کنیچ (Caniche) یا “سگ اردکی” نامیده می شوند.

علیرغم ارتباط پودل با فرانسه، ریشۀ این نژاد به عنوان یک شکارچی اردک از آلمان سرچشمه می گیرد، جایی که در آن کلمه “پودلین” به معنی “پاشیدن آب به اطراف” است. پودلهای استاندارد، رشد و توسعۀ خود را به عنوان یک سگ بازیابی کننده در آب (پیدا کردن و آوردن شکار) از 400 سال پیش آغاز کردند. پودل با داشتن یک پوشش مجعد و فرفری به عنوان محافظ در برابر عناصر مختلف، داشتن توانایی شنای فوق العاده و هوش بالاتر از متوسط خود، یک بازیابی کنندۀ بزرگ بوده است و خواهد بود. (انواع استاندارد، تنها به عنوان یک سگ نژاد غیر ورزشی طبقه بندی شده است که واجد شرایط شرکت در آزمون های بازیابی شکار AKC  است).

اصلاح نمایشی پوشش پودل که تحت عنوان “فلیم بویانت” (شعله مانند)، شناخته می شود، در سالهای ابتدایی ورود این نژاد، یک هدف عملی را دنبال می کرد. شکارچیان می خواستند سگهایی داشته باشند که در آب از دامنۀ حرکتی آزادانه برخوردار باشند، اما آنها همچنین خواهان این بودند که از بخش های حیاتی آناتومی سگ خود در برابر سرما نیز محافظت کنند. آنها پوشش پاها، گردن و دم را می تراشیدند، اما سینه، باسن و مفاصل پا را پوشیده باقی می گذاشتند. تافت های گرد (کلاله) روی پاها، باسن و نوک دم را پومپون می نامند. توجه داشته باشید که، چیرلدیرز ها (لیدرهای تشویق کننده مسابقات)، pom-poms دارند در حالیکه پودلها دارای pompon هستند.

بسیاری از خصوصیات خوب پودل ها، این امکان را به آنها می دهد که از دریاچه ها تا نمایش های مجلل حضور داشته باشند. پودل های زیبا از انواع استاندارد و مینیاتوری در میان اشراف فرانسه و سرانجام در تمام اروپا مورد استقبال قرار گرفت. شکل ظاهری و آموزش پذیری این نژاد آنها را به یک سرگرمی طبیعی تبدیل کرده است، و پودل ها، مدت هاست که با سنت سیرکهای اروپایی در ارتباط هستند. یک بینی برتر، برای  پودل، یک کار اضافی به عنوان شکارچی ترافل (قارچ خوراکی دنبلان) نیز به ارمغان آورده است.

این استانداردها به گونۀ مینیاتوری نیز رسیده است. این گونۀ عروسکی برای اولین بار در آمریکا، در اوایل قرن بیستم، به عنوان یک سگ همراه در مناطق مسکونی شهر پرورش یافت. نمونه های خوب پرورش یافته از هر نوع، کپی های دقیقی از یکدیگر هستند و با استانداردهای یکسانی پرورش می یابند.

مطالب پودل عروسکی

مقاله‌ها این نژاد در حال بروزرسانی است

کلمات کلیدی

توی پودل – پودل توی

سگ آپارتمانی

نژادهای آپارتمانی

سگ گارد

نژادهای گارد

سگ شکاری

نژادهای شکاری

پت شاپ پت سانی مرجعی است برای شناخت بهتر موجوداتی که بسیار برای ما مهم هستند. ما در پت سانی خدمات کاملی برای حیوانات خانگی ارائه می‌دهیم برای اطلاعات بیشتر ما رو دنبال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پت شاپ پت سانی

ماهم مثل شما دوستشان داریم

© پت سانی

Petsuny Petshop

We Love Them Like You Do

عضویت در شبکه‌های اجتماعی پت سانی