پودل مینیاتوری

معرفی کامل نژاد پودل مینیاتوری : بررسی و ویدئو معرفی

Miniature Poodle

Full introduction of the Miniature Poodle breed

نگاهی کوتاه به نژاد پودل مینیاتوری

توضیحات

پودل ها از سه نوع مختلف هستند: انواع استاندارد باید بیش از 38 سانتیمتر ارتفاع در شانه ها داشته باشند. انواع مینیاتوری، 38 سانتیمتر یا کمتر هستند و انواع عروسکی بیش از 25 سانتیمتر نیستند. هر سه گونه دارای ساختار و تناسب های یکسانی هستند. در نمایش های سگها، پودل ها معمولاً در قالب “آرایش کانتیننتال” پیچیده دیده می شوند (آرایش کانتیننتال نوعی اصلاح پوشش سگها است که در آن موهای صورت گلو، پا و بخشی از دم کوتاه می شوند). بیشتر صاحبان حیوانات خانگی، آرایش اسپورتینگ ساده تر را ترجیح می دهند که در آن پوشش برای پیروی از طرح کلی بدن کاملاً یکنواخت با عضلات بدن اصلاح می شود. . بهتر است کلیشه های قدیمی در مورد پودلها به عنوان سگهای سوسول را فراموش کنید. پودلها، “سگهای واقعی” مشتاق، ورزشکار، باهوش و کاملا انطباق پذیر هستند. پودل استاندارد با داشتن اندازه و قدرت بیشتر، قهرمان همۀ جانبۀ خانواده است، اما همه پودلها را می توان با موفقیت بسیار خوبی آموزش داد.

 

ویدئو پودل مینیاتوری

ارزیابی پودل مینیاتوری

عشق به خانواده
5/5
رابطه با کودکان
5/5
رابطه با سگ‌ها
4/5
آبریزش آب دهان
1/5
سطح انرژی
4/5
آموزش پذیری
5/5
سروصدا
2/5
ریزش مو
1/5

اگر بدنبال خرید پودل مینیاتوری هستید با ما تماس بگیرید

پودل مینیاتوری

آیا می‌دانید؟

آرایش های پودلی (انواع اصلاح پوشش پودلی) صرفاً تزئینی نیست (هرچند که ممکن است اکنون به این صورت به نظر برسد)؛ در حقیقت، یک اصلاح ضروری محسوب می شود که جهت محافظت از مفاصل و اندام های حیاتی سگ در آبهای سرد مورد استفاده قرار می گیرد.
پودل عروسکی، با هوش برتر و توانایی یادگیری استثنایی خود شناخته می شود.
گروور کلیولند صاحب یک پودل بود (اگرچه برخی گزارش ها می گویند که این سگ، یک "پکینیز" بوده است).

پودل مینیاتوری را کامل بشناسید

تاریخچه پودل مینیاتوری

هر چند پودل، سگ ملی فرانسه است و فرانسوی ها مطمئناً عاشق پودل های خود هستند، با این حال، هیچ نژادی به عنوان “پودل فرانسوی” وجود ندارد. در فرانسه، پودل ها تحت عنوان کنیچ (Caniche) یا “سگ اردکی” نامیده می شوند.

علیرغم ارتباط پودل با فرانسه، ریشۀ این نژاد به عنوان یک شکارچی اردک از آلمان سرچشمه می گیرد که در آن، کلمه “پودلین” به معنی “پاشیدن آب به اطراف” است. پودلهای استاندارد، رشد و گسترش خود را به عنوان یک سگ بازیابی کننده در آب (پیدا کردن و آوردن شکار) از 400 سال پیش آغاز کردند. پودل با داشتن یک پوشش موج دار و فرفری به عنوان محافظ در برابر عناصر مختلف، داشتن توانایی شنای فوق العاده و هوش بالاتر از متوسط خود، یک بازیابی کنندۀ بزرگ بوده است و خواهد بود. (انواع استاندارد، تنها گونه ای است که به عنوان یک سگ نژاد غیر ورزشی که واجد شرایط شرکت در آزمون های بازیابی شکار AKC  است، طبقه بندی شده است).

 نوعی اصلاح نمایشی پوشش پودل که تحت عنوان “فلیم بویانت” (شعله مانند) شناخته می شود، در سالهای ابتدایی ورود این نژاد، یک هدف عملی را دنبال می کرد. شکارچیان می خواستند سگهایی داشته باشند که در آب از دامنۀ حرکتی آزادانه برخوردار باشند، اما آنها همچنین می خواستند که از بخش های حیاتی آناتومی سگ خود نیز در برابر سرما محافظت کنند. آنها پوشش پاها، گردن و دم را می تراشیدند، اما سینه، باسن و مفاصل پا را پوشیده باقی می گذاشتند. “تافت های” گرد (کلاله) روی پاها، باسن و نوک دم را پمپون ها می نامند. توجه داشته باشید که، چیرلدیرز ها (لیدرهای تشویق کننده مسابقات)، pom-poms دارند در حالیکه پودلها دارای pompon هستند.

بسیاری از خصوصیات خوب پودل ها، این امکان را به آنها داده است تا از دریاچه ها تا نمایش های مجلل حضور داشته باشند. پودل های زیبا از انواع استاندارد و مینیاتوری در میان اشراف فرانسه و سرانجام در تمام اروپا مورد استقبال قرار گرفتند. شکل ظاهری و آموزش پذیری این نژاد آنها را به یک سرگرمی طبیعی تبدیل کرده است و پودل ها، مدت هاست که با سنت سیرکهای اروپایی در ارتباط هستند. بینی و حس بویایی برتر پودلها، یک کار اضافی نیز برای آنها به عنوان شکارچی ترافل (قارچ خوراکی دنبلان)، به ارمغان آورده است.

گونۀ مینیاتوری پودلها از گونۀ استاندارد منشعب شده است. گونۀ عروسکی برای اولین بار در آمریکا، در اوایل قرن بیستم، به عنوان یک سگ همراه در مناطق مسکونی شهر پرورش یافت. نمونه های خوب پرورش یافته از هر یک از این گونه ها، کپی های دقیقی از یکدیگر هستند و با استانداردهای یکسانی پرورش می یابند.

مطالب پودل مینیاتوری

مقاله‌ها این نژاد در حال بروزرسانی است

کلمات کلیدی

پودل میناتوری – سگ پودل میناتوری – خرید سگ پودل میناتوری – خرید نژاد سگ پودل میناتوری – خرید پودل میناتوری – قیمت پودل میناتوری – قیمت توله پودل میناتوری – قیمت و خرید پودل میناتوری نر – قیمت و خرید پودل میناتوری ماده

سگ آپارتمانی

نژادهای آپارتمانی

سگ گارد

نژادهای گارد

سگ شکاری

نژادهای شکاری

پت شاپ پت سانی مرجعی است برای شناخت بهتر موجوداتی که بسیار برای ما مهم هستند. ما در پت سانی خدمات کاملی برای حیوانات خانگی ارائه می‌دهیم برای اطلاعات بیشتر ما رو دنبال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پت شاپ پت سانی

ماهم مثل شما دوستشان داریم

© پت سانی

Petsuny Petshop

We Love Them Like You Do

عضویت در شبکه‌های اجتماعی پت سانی