لابرادور رتریور

معرفی کامل نژاد لابرادور رتریور : بررسی و ویدئو معرفی

Labrador Retriever

Full introduction of the Labrador Retriever breed

نگاهی کوتاه به نژاد لابرادور رتریور

لابرادور رتریور با داشتن چهره ای شیرین، محبوب ترین نژاد سگ در آمریکا است. لابرادورها، همراهانی مهربان، برونگرا و پر انرژی هستند که با داشتن عواطف بسیار زیاد، مناسب خانواده هایی هستند که به دنبال یک سگ اندازۀ متوسط تا بزرگ هستند.

توضیحات

لابرادور رتریورها، قوی و کاملا متوازن هستند و بسته به جنس خود، می تواند از 55 تا 62 سانتیمتر، در شانه ارتقاع داشته باشند و وزن آنها بین 25 تا 36 کیلوگرم است. پوشش متراکم و سخت آنها به رنگ های زرد، سیاه و شکلاتی مات است. سر آن پهن است، چشم ها با مهربانی می درخشند و دم سمور-مانند آنها که ضخیم و مخروطی است برای همیشه علامت اشتیاق ذاتی این نژاد است. لابرادورها رفتار بسیار دوستانه ای دارند. آنها هم خانگی هایی هستند که با تمام خانواده پیوند می خورند و با سگ های همسایه و افراد به خوبی ارتباط برقرار می کنند. اما شخصیت آسانگیر آنها را به اشتباه، به دلیل کمبود انرژی فرض نکنید: لابرادورها ورزشکاران مشتاقی هستند که برای حفظ تناسب جسمی و ذهنی خود نیاز به ورزش و تمرین های زیادی مانند شنا و بازی های طولانی واکشی (رفتن و آوردن اشیاء) دارند.

ویدئو لابرادور رتریور

ارزیابی لابرادور رتریور

عشق به خانواده
5/5
رابطه با کودکان
5/5
رابطه با سگ‌ها
5/5
آبریزش آب دهان
3/5
سطح انرژی
5/5
آموزش پذیری
5/5
سروصدا
4/5
ریزش مو
3/5

اگر بدنبال خرید لابرادور رتریور هستید با ما تماس بگیرید

لابرادور رتریور

آیا می‌دانید؟

لابرادور رتریور در سال 1917 توسط AKC به رسمیت شناخته شد و 74 امین نژاد آن است.
لابرادور رتریور یکی از نژادهای اصلی است که به عنوان سگهای راهنما و نجات انتخاب شده است.

لابرادور رتریور را کامل بشناسید

لابرادور رتریور با داشتن چهره ای شیرین، محبوب ترین نژاد سگ در آمریکا است. لابرادورها، همراهانی مهربان، برونگرا و پر انرژی هستند که با داشتن عواطف بسیار زیاد، مناسب خانواده هایی هستند که به دنبال یک سگ اندازۀ متوسط تا بزرگ هستند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

تاریخچه لابرادور رتریور

لابرادور رتریور از سگهای سنتی نیوفاند لند است و برای  مدتها به عنوان یک بازیاب کنندۀ اردک و همراه ماهیگیران کار کرده است. این نژاد، صعود مستمر خود را تا محبوبیت کامل، از اوایل دهه 1800 آغاز کردند، یعنی هنگامی که لابرادور ها توسط اشراف انگلیسی دیدار کننده از کانادا، مورد توجه قرار گرفتند. این اشراف و لردها ورزشی با نمونه های عالی از “سگهای لابرادور” به انگلیس بازگشتند. (چگونگی ارتباط سگهای نیوفاند لند با لابرادورها بطور دقیق مشخص نیست، اما نام آنها این ارتباط را نشان می دهد). در نیمه دوم قرن نوزدهم، پرورش دهندگان انگلیسی، این نژاد را اصلاح و استاندارد کردند.

ویژگی های جسمی و خلق و خوی این نژاد، امروز برای میلیون ها طرفداران آنها در سراسر جهان آشنا است و هدف اصلی از انتخاب لابرادور را نشان می دهد. یک پوشش کوتاه، متراکم و مقاوم در برابر آب  ترجیح داده می شود زیرا در زمستان های کانادا، داشتن موهای بلند، هنگام بیرون آمدن از آب می تواند دچار یخ زدگی شود. یک لابرادور، در سرزمین اجدادی، در یک قایق ماهیگیری قرار داده می شود تا ماهی هایی که از تور بیرون می آیند را بازیابی کند. بر این اساس ، علاوه بر داشتن غریزه های طبیعی به عنوان یک بازیابی کننده، این سگ نیاز به پوشش متناسب با آبهای یخزدۀ آتلانتیک شمالی داشت.

دم ضخیم و راسو-مانند لابرادور که گفته می شود به عنوان یک سکان قدرتمند عمل می کند، در هنگام شنا، دائماً به جلو و عقب حرکت می کند و به چرخیدن و دور زدن سگ کمک می کند. از نظر خصوصیات خاص نژاد، از ویژگی های برجستۀ این نژاد، دم آن است. طبق استاندارد این نژاد: ” خلق و خوی ایده آل برای این نژاد،  طبیعت مهربان، برونگرا، پیگیر، مشتاق لذت و غیره تهاجمی بودن نسبت به و حیوان و انسان است”.  لابرادور دارای خصوصیات زیادی است که آن را برای افراد جذاب می کند. رفتار آرام، هوشمندی و سازگاری، او را به سگی ایده آل تبدیل کرده است.  هنگام تعریف ویژگی های اصلی لابرادور ، مهمترین مورد ممکن است خلق و خو باشد زیرا مفید بودن آن به خلق و خوی آن بستگی دارد. یکی از داوران برجستۀ سگها می نویسد: “اگر یک سگ دارای خلق وخوی واقعی  این نژاد نباشد، پس یک لابرادور نیست”.

 باشگاه کنل (انگلستان) در سال 1903 لابرادور را به رسمیت شناخت و AKC اولین سگ این نژاد را در سال 1917 به ثبت رساند. لابرادور ها برای اولین بار در سال 1991 در بالای فهرست AKC قرار گرفتند و از آن زمان به عنوان نژاد مورد علاقۀ آمریکائیان سلطنت کرده اند.

مطالب لابرادور رتریور

مقاله‌ها این نژاد در حال بروزرسانی است

کلمات کلیدی

لابرادور رتریور – سگ لابرادور رتریور – خرید سگ لابرادور رتریور – خرید نژاد سگ لابرادور رتریور – خرید لابرادور رتریور – قیمت لابرادور رتریور – قیمت توله لابرادور رتریور – قیمت و خرید لابرادور رتریور نر – قیمت و خرید لابرادور رتریور ماده

سگ آپارتمانی

نژادهای آپارتمانی

سگ گارد

نژادهای گارد

سگ شکاری

نژادهای شکاری

پت شاپ پت سانی مرجعی است برای شناخت بهتر موجوداتی که بسیار برای ما مهم هستند. ما در پت سانی خدمات کاملی برای حیوانات خانگی ارائه می‌دهیم برای اطلاعات بیشتر ما رو دنبال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پت شاپ پت سانی

ماهم مثل شما دوستشان داریم

© پت سانی

Petsuny Petshop

We Love Them Like You Do

عضویت در شبکه‌های اجتماعی پت سانی