جاپانیز آکیتااینو

معرفی کامل نژاد جاپانیز آکیتااینو : بررسی و ویدئو معرفی

Japanese Akitainu

Full introduction of the Japanese Akitainu breed

نگاهی کوتاه به نژاد جاپانیز آکیتااینو

آکیتااینو ژاپنی (اینو به معنای سگ است) که ریشۀآن به سگهای شکاری می رسد، در ابتدا توسط پرورش دهندگان اختصاصی در ” آکیتا اینو هوزونکای” (انجمن محافظت از سگ های آکیتا؛ AKIHO)، احیا و محافظت گردید. این نژاد به واسطۀ ظاهر خاص و چابکی فیزیکی و ذهنی اش شناخته می شود.

توضیحات

آکیتااینو ژاپنی (اینو به معنای سگ است) که ریشۀآن به سگهای شکاری می رسد، در ابتدا توسط پرورش دهندگان اختصاصی در ” آکیتا اینو هوزونکای” (انجمن محافظت از سگ های آکیتا؛ AKIHO)، احیا و محافظت گردید. این نژاد به واسطۀ ظاهر خاص و چابکی فیزیکی و ذهنی اش شناخته می شود.

ویدئو جاپانیز آکیتااینو

ارزیابی جاپانیز آکیتااینو

عشق به خانواده
5/5
رابطه با کودکان
1/5
رابطه با سگ‌ها
1/5
آبریزش آب دهان
5/5
سطح انرژی
4/5
آموزش پذیری
2/5
سروصدا
5/5
ریزش مو
5/5

اگر بدنبال خرید جاپانیز آکیتااینو هستید با ما تماس بگیرید

آیا می‌دانید؟

از بین شش نژاد بومی ژاپنی، آکیتااینو اولین نژادی بود که توسط دولت به عنوان میراث تاریخی طبیعی ژاپن تعیین شد.
قدیمی ترین انجمن حفظ نژاد آکیتااینو در جهان، هوزونکای آکیتااینو (AKI HO) است که دفتر مرکزی و موزۀ آن در شهر اوداته، استان آکیتا، قرار دارد.
آکیتااینو ژاپنی از اوت سال 2020 در "بنیاد خدمات نژادی" ثبت شده است.

جاپانیز آکیتااینو را کامل بشناسید

آکیتااینو ژاپنی (اینو به معنای سگ است) که ریشۀآن به سگهای شکاری می رسد، در ابتدا توسط پرورش دهندگان اختصاصی در " آکیتا اینو هوزونکای" (انجمن محافظت از سگ های آکیتا؛ AKIHO)، احیا و محافظت گردید. این نژاد به واسطۀ ظاهر خاص و چابکی فیزیکی و ذهنی اش شناخته می شود.

تاریخچه جاپانیز آکیتااینو

تاریخچۀ آکیتا ژاپنی، به موازات پنج نژاد بومی دیگر ژاپنی قرار دارد و از آستانه نابودی به یک منبع افتخار ملی تبدیل شده است. با گذشت قرن ها، پنج دوره اصلی برای تاریخچۀ این نژاد مشخص می شود که برخی از آنها با هم همپوشانی دارند:

شکار: در مناطق کوهستانی منطقه توهوکو ، که در استان آکیتا واقع شده است، شکارچیان سنتی روستا که “ماتاگی” نامیده می شدند، “ماتاگی اینو” (سگ ماتاگی) را پرورش دادند، سگی که کمی بزرگتر از اندازه متوسط سگهای شکار برای شکار طعمه های بزرگ بود. “ماتاگی اینو” را نیای آکیتا اینو امروزی می دانند.

نگهبانی : به دلیل ناآرامی های داخلی در منطقۀ “اوداته”، نجیب زاده ها شروع به استفاده از سگ های شکار خود برای محافظت از خانه های خود کردند.

مبارزه: در طول دوره های مختلف تاریخی (از “ادو” تا میجی و تایشو)، برخی از آکیتا اینو ها با نژادهای بزرگتر غربی مانند “ماستیف ها” آمیزش داده شدند تا در میدان های مبارزه سگها، نتایج بهتری کسب کنند.

احیاء: در دوره میجی، اداره کشاورزی ژاپن، نژاد موجود را در شرایط “ناخالص” محسوب کرد. در سال 1927، هوزونکای (انجمن) آکیتا اینو  (AKIHO)، اولین و با نفوذترین سازمان ثبت و فعالیت آکیتا اینو در جهان، در شهر “اوداته” تاسیس شد و تلاش مشترکی را برای احیاء و محافظت از ویژگی های سگهای بومی و اصیل آکیتا، آغاز کرد. آکیتااینو در سال 1931 رسما به عنوان “تنن کینن باتسو”  (میراث تاریخی) ژاپن مشخص گردید. با این حال، ادامه تلاش های احیای این نژاد، با شروع جنگ جهانی دوم قطع شد. اعتقاد بر این است که در پایان جنگ فقط 16 آکیتااینو وجود داشته است و گفته می شود که برخی از آنها با سگهای نظامی ژرمن شپرد آمیزش داده شدند در حالی که چند نمونه خالص در یک روستای دور افتاده در Tōhoku باقی مانده بود. پرورش دهندگان ژاپنی آکیتااینو، مجدداً شروع به احیاء این نژاد کردند و از سگهای مختلط آکیتا به منشا بومی این نژاد بازگشتند.

محافظت: در طول دهه های پس از جنگ ، پرورش دهندگان، در احیا و محافظت از آکیتا اینو، گام های بلندی برداشته اند. با تشویق ژاپن، اولین باشگاه AKIHO در خارج از کشور در سال 1970 به طور رسمی در ایالات متحده تأسیس شد. با تشویق AKIHO آمریکای شمالی، باشگاه آکیتااینو ژاپنی آمریکا در سال 1997 تشکیل شد.

مطالب جاپانیز آکیتااینو

مقاله‌ها این نژاد در حال بروزرسانی است

کلمات کلیدی

جاپانیز آکیتااینو – سگ جاپانیز آکیتااینو – خرید سگ جاپانیز آکیتااینو – خرید نژاد سگ جاپانیز آکیتااینو – خرید جاپانیز آکیتااینو – قیمت جاپانیز آکیتااینو – قیمت توله جاپانیز آکیتااینو – قیمت و خرید جاپانیز آکیتااینو نر – قیمت و خرید جاپانیز آکیتااینو ماده

سگ آپارتمانی

نژادهای آپارتمانی

سگ گارد

نژادهای گارد

سگ شکاری

نژادهای شکاری

پت شاپ پت سانی مرجعی است برای شناخت بهتر موجوداتی که بسیار برای ما مهم هستند. ما در پت سانی خدمات کاملی برای حیوانات خانگی ارائه می‌دهیم برای اطلاعات بیشتر ما رو دنبال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پت شاپ پت سانی

ماهم مثل شما دوستشان داریم

© پت سانی

Petsuny Petshop

We Love Them Like You Do

عضویت در شبکه‌های اجتماعی پت سانی