هاوانیز

معرفی کامل نژاد هاوانیز : بررسی و ویدئو معرفی

Havanese

Full introduction of the Havanese breed

نگاهی کوتاه به نژاد هاوانیز

هاوانیز، به عنوان یک سگ کوچک شاد با گام های سبک و درخشش زیبا در چشمان بزرگ و قهوه ای خود، تنها نژاد سگ بومی کوبا است. این همراهان سرزنده و خوش برخورد، محبوبیت ویژه ای در بین ساکنان شهرهای آمریکا پیدا کرده اند.

توضیحات

از ویژگی های بارز هاوانیز می توان به دم پیچ خورده و پوشش ابریشمی باشکوه آن اشاره کرد که در رنگ های متنوعی دیده می شوند. بعضی از صاحبان این سگها، پوشش آنها را به روش سگهای “پولی” بلند نگه می دارند اما برخی دیگر برای کاهش زمان نظافت آن را کوتاه نگه می دارند. خوشبختانه، هاونس بدون توجه به مدل مویی که به آنها می دهید، در همه حال جذاب هستند. اندامهای کوچک اما محکم، طبیعت سازگار و مهارتهای اجتماعی آنها هاوانیز را به یک سگ ایده آل شهری تبدیل می کند، اما آنها، هر جایی که بتوانند مورد توجه و تحسین پیر و جوان قرار بگیرند، راضی هستند. سگهای برون گرای هاوانیز، باهوش و قابل آموزش هستند و با غرایز طنز یک دلقک متولد شده اند. هاوانیز ها همچنین نگهبانان بسیار خوبی هستند و کار خود را جدی می گیرند، اما معمولاً پارس کردن را در حداقل خود انجام می دهند.

ویدئو هاوانیز

آدرس ویدیو صحیح وارد نشده است.

ارزیابی هاوانیز

عشق به خانواده
5/5
رابطه با کودکان
4/5
رابطه با سگ‌ها
5/5
آبریزش آب دهان
1/5
سطح انرژی
3/5
آموزش پذیری
4/5
سروصدا
2/5
ریزش مو
2/5

اگر بدنبال خرید هاوانیز هستید با ما تماس بگیرید

آیا می‌دانید؟

هاوانیز از جد مشترک خانواده بیچون، یعنی تنریف است.
هاوانیز زمانی "سگ ابریشمی هاوانا" یا پودل ابریشمی اسپانیایی نامیده می شد.
هاوانیز در سال 1996 توسط AKC به رسمیت شناخته شد و 142مین نژاد آن است.

هاوانیز را کامل بشناسید

هاوانیز، به عنوان یک سگ کوچک شاد با گام های سبک و درخشش زیبا در چشمان بزرگ و قهوه ای خود، تنها نژاد سگ بومی کوبا است. این همراهان سرزنده و خوش برخورد، محبوبیت ویژه ای در بین ساکنان شهرهای آمریکا پیدا کرده اند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

تاریخچه هاوانیز

هاوانیز (نام آن در حالت مفرد و جمع یکی است) از خانوادۀ بیچون باستانی و از سگهای کوچک سفید است و نژادهایی مانند بیچون فریز و مالتس را به عنوان اجداد مشترک احتمالی آن نام می برند. از روزهای آغازین تمدن بشری، سگهای بغلی پر جنب و جوشی مانند این نژاد در سراسر جهان توسط بازرگانان دریانورد مبادله می شدند. در همه زمان ها و مکان ها، سگ های کوچک و باهوش که هیچ کار مفیدی انجام نمی دادند از جمله دارایی هایی بودند که خانواده های سلطنتی و اشراف را از طبقات پایین اجتماعی جدا می کرد.

سگ بغلی اشراف و ثروتمندان کوبا، هاوانیز بود که بواسطۀ نام پایتخت هاوانا، نامگذاری گردید، جایی که این نژاد بیشترین محبوبیت خود را دارا بود. در منابع مختلف گفته شده است که پیشینیان این نژاد توسط ناخدایان دریایی ایتالیا یا توسط اسپانیایی هایی که در دهه 1600 به استعمار دنیای جدید می پرداختند، به این جزیره آورده شده است.

در طول تقریباً 300 سال زندگی در دامان اشراف زادگان کوبایی، این نژاد با نژادهای دیگر و شاید با پودلها آمیزش داده شد و به هاوانیز امروزی تبدیل گشت، زمانی آن را “بلانکویتو دلا هابونا” (سگ ابریشمی هاوانا) می نامیدند. واقعه اصلی در تاریخ این نژاد در سال 1959 و با تسخیر کوبا توسط کمونیست ها رخ داد. بسیاری از کوبایی های ثروتمند که از انقلاب فیدل کاسترو فرار کردند، سگهای کوچک خود را با خود به آمریکا آوردند. پناهندگان با کمک طرفداران آمریکایی، هاوانیز ها را حفظ و تداوم بخشیدند. این نژاد اکنون یک انتخاب محبوب برای متمایز کردن صاحبان حیوانات خانگی در سراسر جهان است.

در میان صاحبان مشهور هاوانیز دو نویسنده مشهور جهان وجود داشتند. ارنست همینگوی در طی 20 سال اقامت در کوبا، تحت تاثیر طلسم هاوانیز قرار گرفت. حدود صد سال قبل، چارلز دیکنز نیز صاحب یک هاوانیز کوچک به نام تیم بود.

مطالب هاوانیز

مقاله‌ها این نژاد در حال بروزرسانی است

کلمات کلیدی

هاوانیز – سگ هاوانیز – خرید سگ هاوانیز – خرید نژاد سگ هاوانیز – خرید هاوانیز – قیمت هاوانیز – قیمت توله هاوانیز – قیمت و خرید هاوانیز نر – قیمت و خرید هاوانیز ماده

سگ آپارتمانی

نژادهای آپارتمانی

سگ گارد

نژادهای گارد

سگ شکاری

نژادهای شکاری

پت شاپ پت سانی مرجعی است برای شناخت بهتر موجوداتی که بسیار برای ما مهم هستند. ما در پت سانی خدمات کاملی برای حیوانات خانگی ارائه می‌دهیم برای اطلاعات بیشتر ما رو دنبال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پت شاپ پت سانی

ماهم مثل شما دوستشان داریم

© پت سانی

Petsuny Petshop

We Love Them Like You Do

عضویت در شبکه‌های اجتماعی پت سانی