ژرمن شپرد

German Shepherd

شخصیت: شجاع / با اعتماد به نفس / باهوش

درباره نژاد

معروف ترین سگی که هر فردی آن را می شناسد، نژاد ژرمن شپرد است. این سگ ها همیشه آدم را به یاد سگ های پلیس، نجات و دستگیری مجرمان میندازد. این نژاد اصیل یکی از باهوش ترین نژاد های دنیاست که می تواند یک حیوان خانگی خوب برای شما باشد. این نژاد نسبت به سایر نژاد های دنیا نژادی تازه نفس و جدید محسوب می شود. زیرا که تاریخچه آن ها به سال ۱۸۹۹ بر می گردد. در ادامه به بررسی و معرفی نژاد ژرمن شپرد خواهیم پرداخت.

یکی از شناخته شده ترین نژادهای امروزی نژاد ژرمن شپرد است. ژرمن شپردها به دلیل توازن چشمگیر قدرت و مهربانیشان مورد محبت افراد قرار می گیرند. این سگ‌ های بزرگ با وزن 50 تا 90 پوند، حضوری غیرقابل انکار دارند. با حالتی هوشیار و در عین حال مهربان که با گوش‌ های برآمده و چشم‌ های تیره و بادامی شکلشان شناسایی می شوند. موهای زبر بیرونی آن‌ها با لایه زیرین نرم و ضخیم پوشانده شده که این نوع پوشش به ژرمن ها اجازه می دهد تا تقریباً در هر آب و هوایی زندگی کنند. اما تمام این موها به این معنی است که ژرمن شپردها مستعد ریزش مو هستند و باید چندین بار در هفته در طول بهار و پاییز آن ها را برس بکشید تا سگ شما – و خانه شما – به بهترین شکل حفظ شود.

جدای از مشخصات ظاهری سگ های ژرمن، این نژاد یکی از نژاد های بسیار بسیار باهوش هستند که قدرت تربیت پذیری بسیار بالایی نیز دارند. همچنین جدای از تربیت پذیری بالا، تربیت نژاد ژرمن شپرد نیز آسان است. با خیال راحت می توانید به سگ ژرمن خود اعتماد کنید زیرا که این نژاد از سگ های نگهبان و محافظ است. همچنین این نژاد وفاداری بسیار زیادی به صاحب خود دارد. با بچه ها ارتباط خوبی داشته و می تواند یک گزینه مناسب برای زندگی در کنار خانواده باشد.

البته به افرادی که تجربه نگهداری از سگ را نداشته اند، نژاد ژرمن ممکن است مناسب نباشد. زیرا که در تربیت و نگهداری از این سگ ممکن است دچار چالش هایی شوند. همچنین این نژاد روزانه به فعالیت بدنی و ذهنی زیادی نیاز دارد. در غیر این صورت ممکن سگ شما سگی افسرده شده و یا رفتار های بدی از خود نشان دهد. نگهداری از نژاد ژرمن شپرد در آپارتمان و مخصوصا آپارتمان های کوچک توصیه نمی شود.

عکس‌های ژرمن شپرد

ژرمن شپرد

اگر بدنبال خرید ژرمن شپرد هستید با ما در تماس باشید

حدود قیمت بازار 15 الی 45 میلیون تومان

استانداردهای نژاد

وزن استاندارد

32 الی 59 کیلوگرم

قد استاندارد

61 الی 71 سانتی متر

میانگین طول عمر

10 الی 13 سال

رنگ های استاندارد

مشکی, Black & Tan, سفید

نوع پوشش مو

پوشش دو لایه, صاف

ویدئو نژاد ژرمن شپرد

ارزیابی نژاد ژرمن شپرد

عشق به خانواده
5/5
رابطه بچه‌های کوچک
5/5
رابطه با سگ‌های دیگر
3/5
سطح ریزش مو
4/5
سطح آبریزش بینی
2/5
سطح انرژی
5/5
آموزش پذیری
5/5
سطح سر و صدا
3/5

تاریخچه نژاد ژرمن شپرد را بهتر بشناسیم

سگ ژرمن شپرد(Deutshe Schäferhund) از خانواده سگ های گله دار آلمانی است که تا اواخر قرن نوزدهم از نظر نوع از منطقه ای به منطقه دیگر متفاوت بودند.

در سال های فروپاشی دهه 1800، یک افسر سواره نظام آلمانی بنام كاپیتان ماكس فون اشتفانیتس، پیشرفت ایده آل ژرمن هِردِر (German Herder) را مأموریت خود قرار داد. فون اشتفانیتس و پرورش دهندگان هم فکرش، نژادهای مختلفی را از مناطق شمالی و مرکزی آلمان ترکیب کردند که نتیجه آن اجداد سگ ژرمن شپرد (GSD) امروزی بود.

فون اشتفانیتس نخستین کلوپ جهانی که به ژرمن شپردها اختصاص داده شده بود را تأسیس کرد و 35 سال را صرف تبلیغ و اصلاح این نژاد کرد. امروزه، ژرمن شپردها به قدری در انجام کارهای بی شمار توانایی دارند که به راحتی می توان فراموش کرد، این نژاد در اصل برای گوسفندان گله ایجاد شده بود. توانایی های مشهور ژرمن شپردها یعنی هوش، چابکی، سرعت، خفا و اقتدار، نه در آکادمی پلیس بلکه در مراتع گوسفند بدست آمده است.

ژرمن شپردها در اوایل دهه 1900 در ایالات متحده عمومیت پیدا کردند، و این به لطف ماجراهای ستارگان سگ سینما یعنی رین تین تین (Rin-Tin_tin) و استرانگ هارت (Strongheart) است. ژرمن شپرد و همچنین داکسهاند (Dachshund) از جمله نژادهای آلمانی هستند که در طول جنگ های جهانی و پس از آن، از احساسات ضد آلمانی رنج می بردند. در دوره جنگ جهانی اول در بریتانیا، این نژاد به عنوان آلزاتی (Alsatian) نامیده می شد. نامی که دوستداران سگ در انگلیس امروزه هم ترجیح می دهند آن را بکار ببرند.

با ظهور مدیریت مدرن دام و کاهش نقش هدایت گله توسط سگ، فون اشتفانیتس هوشیارانه نژاد خود را به عنوان یک کارگر ایده آل K-9 تبلیغ کرد. ژرمن شپرد امروزه به عنوان سگ پلیس و واحدهای نظامی در سراسر جهان ارجحیت دارد.

سلامت ژرمن شپرد

بیشتر ژرمن شپردها سگ های سالمی هستند. پرورش دهندگان مسئول ، حیوان خود را برای پیشگیری از مشکلاتی همانند میلوپاتی دژنراتیو و دیسپلازی آرنج و مفصل ران مورد بررسی قرار می دهند. سگ های ژرمن شپرد می توانند نفخ، تورم ناگهانی و انواع مشکلات شکمی را تجربه کنند، پس صاحبان آنها باید در مورد آن علائم آموزش دیده و بدانند در صورت بروز نفخ چه کاری باید انجام دهند.

تست های بهداشتی توصیه شده از باشگاه ملی نژاد:

  • ارزیابی مفصل ران
  • ارزیابی آرنج

تغذیه ژرمن شپرد

یک غذای سگ با کیفیت بالا و مناسب برای سن سگ (توله، بزرگسال و سالخورده) تمام مواد مغذی مورد نیاز نژاد را خواهد داشت. مواد غذایی بی کیفیت می توانند باعث ناراحتی در هضم شوند. به آنها کم و مفید غذا دهید، و مخصوصاً از دادن استخوان و غذاهای پخته شده با چربی زیاد اجتناب کنید. برای آموزش سگ می توان از تکه های کوچک بیسکوییت یا غذای فشرده سگ استفاده کرد. اگر به سگتان غذای کیفیت بالا می دهید، مکمل های ویتامین و مواد معدنی لازم نیست، اگرچه افزودن مقدار کمی ماست، سبزیجات پخته شده یا تخم مرغ به مواد غذایی می تواند مفید باشد. یادبگیرید کدام غذاهای انسانی برای سگ ها بی خطر هستند و کدام ها نیستند. اگر نگران وزن یا رژیم سگ خود هستید، با دامپزشکتان تماس بگیرید.یک غذای سگ با کیفیت بالا و مناسب برای سن سگ (توله، بزرگسال و سالخورده) تمام مواد مغذی مورد نیاز نژاد را خواهد داشت. مواد غذایی بی کیفیت می توانند باعث ناراحتی در هضم شوند. به آنها کم و مفید غذا دهید، و مخصوصاً از دادن استخوان و غذاهای پخته شده با چربی زیاد اجتناب کنید. برای آموزش سگ می توان از تکه های کوچک بیسکوییت یا غذای فشرده سگ استفاده کرد. اگر به سگتان غذای کیفیت بالا می دهید، مکمل های ویتامین و مواد معدنی لازم نیست، اگرچه افزودن مقدار کمی ماست، سبزیجات پخته شده یا تخم مرغ به مواد غذایی می تواند مفید باشد. یادبگیرید کدام غذاهای انسانی برای سگ ها بی خطر هستند و کدام ها نیستند. اگر نگران وزن یا رژیم سگ خود هستید، با دامپزشکتان تماس بگیرید.

آراستگی ژرمن شپرد

سگ ژرمن شپرد دارای پوشش دوتایی با طول متوسط است که شامل یک پوشش بیرونی متراکم، خشن و کیپ و یک پوشش زیرین نرم تر است. نگهداری از این نژاد آسان است و معمولاً هر چند روز یکبار فقط به یک برس کشیدن سریع نیاز دارند تا موهای زائد از بین بروند، اما آنها سالی یک یا دو بار ریزش موی شدیدی دارند. در این هنگام، برس کشیدن مرتب می تواند به کنترل میزان موهایی که در اطراف خانه و روی مبلمان ریخته می شود کمک کند. ژرمن شپرد فقط به یک حمام گاه به گاه نیاز دارد. اگر ناخن ها ماهانه به طور طبیعی فرسوده و ریخته نشوند، مهم است که آن ها را هر ماه کوتاه کنید، زیرا ناخن های بیش از حد بلند می توانند باعث درد و مشکلات ساختاری شوند.

آموزش پذیری ژرمن شپرد

اجتماعی شدن و کلاس های آموزشی از دوران تولگی بسیار مهم بوده و ادامه آموزش پیروی از دستورات، باعث می شود که توله ها در بزرگسالی سازگار و خوش اخلاق شوند. ژرمن شپرد یک همراه خوب و باهوش است. ثبات و آموزش مثبت، مبتنی بر پاداش، نتایج عالی ای را به همراه خواهد داشت. او با خانواده ای که با آن ها زندگی می کند پیوندی به شدت نا گسستنی ایجاد می کند، بنابراین وقتی با آن خانواده زندگی می کند خود را خوشبخت ترین فرض می کند. او باید در خانه بزرگ شود و در معرض فعالیت های خانواده قرار بگیرد. باشگاه ژرمن شپرد آمریکا، مشاوره آموزشی مفصلی را برای صاحبان این سگ ها در وب سایت باشگاه ارائه می دهد.

آیا می دانید؟

کلمات کلیدی مرتبط

ژرمن شپرد – سگ ژرمن – سگ ژرمن شپرد – ژرمن شفرد – سگ ژرمن پلیس – سگ ژرمن باهوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر نژادها

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل
کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
بیچون فریز
بیچون فریز

بیچون فریز

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
شیتزو
شیتزو

شیتزو

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
یورکشایر تریر
یورکشایر تریر

یورکشایر تریر

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
پودل مینیاتوری
پودل مینیاتوری

پودل مینیاتوری

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
پودل عروسکی
پودل عروسکی

پودل عروسکی

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
روتوایلر
روتوایلر

روتوایلر

پت سانی 10/29/1401 0

روت وایلر یک نژاد کاری قدرتمند است که ریشۀ آن به ماستیف های لژیونهای رومی می رسد. روتی یک همبازی و محافظ آرام در محفل خانواده است و به دنیای بیرون، با یک اعتماد به نفس همراه با بی اعتنایی نگاه می کند.

روت وایلر نر معمولا دارای شانه عضلانی از 61 تا 68 سانتیمتر است. مادۀ آن کمی کوچکتر و سبک تر است. این نوع سگ دارای پوشش سیاه و کوتاه با لکه هایی به رنگ قهوه ای مایل به قرمز و زرد است که به ابهت آن می افزاید پوشش سگ به موهای پوشانندۀ بدن آن گفته می شود که دارای دولایه است، لایۀ بالایی که از موهای خشن تر تشکیل شده است و در مقابل آب و گردوخاک از آن محافظت می کند و زیرپوشش که از موهای نرمتری است و نقش عایق را ایفا می کند). یک کمربند ضخیم عضلانی در عقب، باعث افزایش قدرت روتی در یورتمه رفتن می شود. یک روت وایلر نژاد خوب و درست پرورش یافته، آرام، با اعتماد به نفس و شجاع است اما بطور خارج از کنترل و پرخاشگر نیست. این رفتارهای سرد که این نگهبانان سطح جهانی نسبت به بیگانگان نشان می دهند، باعث می شود بازیگوش بودن و کم هوشی ساده ای که روتی را بین دوستدارانش عزیز می کند، پنهان بماند (هیچ کس به روتی نگفته است که او یک اسباب بازی نیست، بنابراین او تمایل دارد برای نوازش روی زانوهای شما بپرد). آموزش و اجتماعی شدن زودهنگام باعث می شود غرایز زمینه ای روتی در جهت مثبت مهار شود.

Read More
شیبا اینو
شیبا اینو

شیبا اینو

پت سانی 10/27/1401 0
Read More
دوبرمن پینچر
دوبرمن پینچر

دوبرمن پینچر

پت سانی 10/27/1401 0

نژاد دوبرمن دارای سری بلند و بدنی براق و عضلانی است. گوش های این نژاد اغلب بصورت صاف و ایستاده بوده و دم آن‌ ها معمولاً کوتاه است.

دوبرمن پینچر دارای یک پوشش بدنی و موهای کوتاه، براق و مات است که در رنگ های سیاه، قرمز تیره، آبی یا حنایی با خطوط زرد روی صورت، بدن و دم وجود دارند. این سگ یک سگ معمولی است و به حداقل نظافت نیاز دارد. دوبرمن ها حدود 10 تا 12 سال عمر می کنند. قد سگ های دوبرمن در نرها در بین ۶۸ تا ۷۲ سانتی متر و در بین ماده ها ۳۲ تا ۳۵ سانتی متر است. از لحاظ وزن نیز دوبرمن ها تا ماکسیمم ۴۵ کیلو می توانند وزن داشته باشند.

Read More
پودل استاندارد
پودل استاندارد

پودل استاندارد

پت سانی 10/27/1401 0

پودل ها دارای سه گونۀ مختلف هستند: انواع استاندارد باید بیش از 38 سانتیمتر ارتفاع در شانه ها داشته باشند. انواع مینیاتوری معمولا دارای قد 38 سانتیمتر یا کمتر هستند و انواع عروسکی کمتر از 25 سانتیمتر ارتفاع دارند. هر سه گونه از نظر استخوان بندی و تناسب، یکسان هستند. در نمایش های سگها، پودل ها معمولاً با آرایش ” کانتیننتال” پیچیده به نمایش گذاشته می شوند (آرایش کانتیننتال نوعی اصلاح پوشش سگها است که در آن موهای صورت گلو، پا و بخشی از دم کوتاه می شوند). بیشتر صاحبان حیوانات خانگی، آرایش اسپورتینگ ساده تر را ترجیح می دهند که در آن پوشش برای پیروی از طرح کلی بدن بصورت کاملاً یکنواخت با عضلات بدن اصلاح می شود. کلیشه های قدیمی در مورد پودلها به عنوان سگهای سوسول را فراموش کنید. پودلها، “سگهای واقعی” مشتاق، ورزشکار، باهوش و کاملا انطباق پذیر هستند. پودل استاندارد با داشتن اندازه و قدرت بیشتر، قهرمان همۀ جانبۀ خانواده است، اما همۀ پودلها را می توانید با موفقیت بسیار خوبی آموزش دهید.

Read More