داشهوند

معرفی کامل نژاد داشهوند : بررسی و ویدئو معرفی

Dachshund

Full introduction of the Dachshund breed

نگاهی کوتاه به نژاد داشهوند

تصویر مشهور کشیده و کم ارتفاع به همراه شخصیت جسور، سرزنده و همیشه هوشیار داشهوند، او را به یک سوپراستار در سلسلۀ سگها تبدیل کرده است. داشهوندها در دو اندازه و در سه نوع پوشش با رنگ ها و نقش های متنوعی موجود هستند.

توضیحات

داشهوند ها در دو اندازه مینیاتور و استاندارد یافت می شوند

وزن مینیاتور: 5 کیلیون گرم و کمتر | وزن استاندارد: 7 تا 15 کیلوگرم

قد مینیاتور: 13 تا 15 سانتیمتر | قد استاندارد: 20 تا 23 سانتیمتر

کلمه “آیکون” یا نماد، به طرز شدیدی در مورد این نژاد پرکاربرد است، اما داشهوند، با بدن کشیده، پاهای کوچک و شخصیت بزرگش، واقعاً نمادی از یک سگ با نژاد اصیل است. داشهوندها می تواند در اندازه استاندارد (معمولاً 7 تا 15 کیلوگرم) یا مینیاتوری (5 کیلوگرم یا کمتر) و در یکی از سه نوع پوشش  صاف، سیمی  یا موبلند دیده شوند.

داشهوندها برای دویدن در مسافت طولانی، پرش یا شنای شدید ساخته نشده اند، اما بجز آن، این سگهای خستگی ناپذیر برای هر چیزی آماده هستند. داشهوندها به عنوان سگهایی باهوش و هوشیار و با داشتن صدای پارس سگهای بزرگ، سگهای نگهبان خوبی هستند. آنهایی که بطور مستقل به عنوان شکارچی طعمه های خطرناک تربیت شده اند، می توانند تا حدی عجول و کمی لجباز باشند، اما طبیعت دوست داشتنی و ظاهر منحصر به فرد آنها، میلیون ها قلب در سراسر جهان را به تسخیر خود درآورده است.

ویدئو داشهوند

ارزیابی داشهوند

عشق به خانواده
4/5
رابطه با کودکان
5/5
رابطه با سگ‌ها
3/5
آبریزش آب دهان
1/5
سطح انرژی
3/5
آموزش پذیری
2/5
سروصدا
5/5
ریزش مو
3/5

اگر بدنبال خرید داشهوند هستید با ما تماس بگیرید

آیا می‌دانید؟

داشهوند در آلمان بیش از 300 سال پیش برای شکار گورکنها پرورش داده شد.
داشهوند در سال 1885 به همراه 14 نژاد دیگر توسط AKC به رسمیت شناخته شد.
داشهوندها با وجود شهرت به دوست داشتنی بودن، سگ های شکاری ماهر هستند.

داشهوند را کامل بشناسید

تصویر مشهور کشیده و کم ارتفاع به همراه شخصیت جسور، سرزنده و همیشه هوشیار داشهوند، او را به یک سوپراستار در سلسلۀ سگها تبدیل کرده است. داشهوندها در دو اندازه و در سه نوع پوشش با رنگ ها و نقش های متنوعی موجود هستند.

تصویر مشهور کشیده و کم ارتفاع به همراه شخصیت جسور، سرزنده و همیشه هوشیار داشهوند، او را به یک سوپراستار در سلسلۀ سگها تبدیل کرده است. داشهوندها در دو اندازه و در سه نوع پوشش با رنگ ها و نقش های متنوعی موجود هستند.

نژاد داشهوند یکی از نژادهای محبوب سگ‌ها است که بسیاری از متخصصان سگ و طرفداران حیوانات خانگی از آن استقبال می‌کنند. این نژاد به عنوان یکی از سگ‌های کوچک به شمار می‌رود و دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است که آن را از دیگر نژادها متمایز می‌کند.

یکی از ویژگی‌های بارز نژاد داشهوند، ظاهر زیبا و طراحی شگفت‌انگیز آن است. این سگ‌ها دارای بدن کوچک و فشرده‌ای با موهای کوتاه و نرم هستند. رنگ‌های مختلف مو و پوست این نژاد از جمله قهوه‌ای، مشکی، خاکستری و کرمی می‌تواند باشد.

نژاد داشهوند به عنوان سگی با شخصیت دوستانه و انرژی زیاد شناخته می‌شود. آنها عاشق بازی و تعامل با صاحبان خود هستند و توانایی‌های ذهنی برجسته‌ای دارند. این سگ‌ها ذکی و آموزنده هستند و می‌توانند به راحتی دستورات پایه مانند نشستن، خوابیدن و پایین آمدن را یاد بگیرند.

در مورد نگهداری و تربیت نژاد داشهوند، مهم است که به ایجاد ارتباط نزدیک با این سگ و فراهم کردن فرصت‌های تمرین و بازی برای آنها توجه داشته باشید. این سگ‌ها به تنهایی بودن عصبی می‌شوند و نیاز به توجه و علاقه صاحبان خود دارند.

در نتیجه، نژاد داشهوند به عنوان یک همراه وفادار و سرگرم‌کننده برای خانواده‌ها و افراد تنها می‌تواند گزینه‌ی عالیی باشد. این سگ‌ها از لحاظ ظاهری زیبا و از لحاظ رفتاری دلنشین هستند و می‌توانند به شما تجربه‌ی حیوان خانگی فوق‌العاده‌ای را ارائه دهند

تاریخچه داشهوند

“داشهوند”  یک کلمه آلمانی به معنای “سگ گورکن” است و تاریخچۀ این نژاد در آلمان به 600 سال قبل برمی گردد. همانطور که از نام این نژاد پیداست، داشهوند ساخته شد تا با شور و شوق راه خود را در یک گودال گورکن باز کند و ساکنین آنجا را به بیرون براند. بدن کشیدن و کم ارتفاع داشهوند برای این کار زیرزمینی خاک آلود ساخته شده است. برای یک سگ با هر اندازه، یک گورکن، با وزنی بین 11 تا 18 کیلوگرم، با دندانها و چنگالهای تیز، می تواند یک دشمن جدی محسوب شود. زیرکی، شجاعت، پشتکار و قدرت، از ویژگی های بارز داشهوند امروزی است که در ابتدا در اجداد دیرینه او پرورش داده شد تا به بهترین وجه برای مبارزه با یک دشمن مرگبار تجهیز شود. پارس بطور شگفت آور بلند این سگ کوچک نیز به ریشۀ وظیفۀ او باز می گردد: این صدای بلند به شریک انسانی شکار در روی زمین اجازه می دهد تا موقعیت زیرزمینی سگ شکاری خود را مشخص کند. علاوه بر پوشش کوتاه و صاف این نژاد، پرورش انتخابی بر روی این نژاد باعث گردیده است تا انواع مختلفی از پوشش مانند پوشش سیمی برای کار در نواحی دارای بوته های خاردار و پوشش بلند برای آب و هوای سرد، تولید شود. گونه های مختلف داشهوند در اندازه های مختلف برای کار در انواع مختلفی از محیط ها پرورش داده شده است. به گفته مقامات مسئول این نژاد، دسته های داشهوندها اغلب در شکار گراز وحشی استفاده می شد. در اواخر دهه 1800، روند استاندارد سازی این نژاد از نظر اندازه، پوشش و انواع رنگ به خوبی انجام گردید. داشهوند از مدت ها پیش نمادی ملی آلمان بوده است، به طوری که آنقدر با وطن پدری خود مرتبط است که در طول جنگ جهانی اول، هواداران آمریکایی این نژاد، به دلیل احساسات ضد آلمانی مجبور شدند آنها را “لیبرتی هوند” (سگهای شکاری آزادی) بنامند. از سال 1885 که این نژاد در کتاب Stud AKC پذیرفته شد، محبوبیت آنها در آمریکا فراگیر و پایدار بوده است.

مطالب داشهوند

مقاله‌ها این نژاد در حال بروزرسانی است

کلمات کلیدی

داشهوند – سگ داشهوند – خرید سگ داشهوند – خرید نژاد سگ داشهوند – خرید داشهوند – قیمت داشهوند – قیمت توله داشهوند – قیمت و خرید داشهوند نر – قیمت و خرید داشهوند ماده

سگ آپارتمانی

نژادهای آپارتمانی

سگ گارد

نژادهای گارد

سگ شکاری

نژادهای شکاری

پت شاپ پت سانی مرجعی است برای شناخت بهتر موجوداتی که بسیار برای ما مهم هستند. ما در پت سانی خدمات کاملی برای حیوانات خانگی ارائه می‌دهیم برای اطلاعات بیشتر ما رو دنبال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پت شاپ پت سانی

ماهم مثل شما دوستشان داریم

© پت سانی

Petsuny Petshop

We Love Them Like You Do

عضویت در شبکه‌های اجتماعی پت سانی