چی واوا

معرفی کامل نژاد چی واوا : بررسی و ویدئو معرفی

Chihuahua

Full introduction of the Chihuahua breed

نگاهی کوتاه به نژاد چی واوا

چي واوا، سگی ریزاندام، با شخصیتی بزرگ است. این سگها، به عنوان سمبل ملی مکزیک از جمله سگهای اصطلاحا “جیبی یا کیسه ای” هشیار و سرگرم کننده هستند که در میان قدیمی ترین نژادهای قاره آمریکا قرار می گیرند و پیشینۀ آنها به پادشاهی های باستانی دوران پیش از کلمبیا باز می گردد.

توضیحات

چي واوا سگی متوازن و ظریف است که رفتارهایی شبیه تریر دارد و وزن آن معمولا بیشتر از 3 کیلوگرم نیست. سر گرد “سیبی شکل” آن یکی از مشخصه های این نژاد است. گوش های ایستادۀ بلند و چشمان درشت و درخشندۀ آنها، کاملاً به چشم می آیند. پوشش آنها در رنگ ها و الگوی های مختلفی دیده می شوند و می توانند بلند یا کوتاه باشند. انواع مختلف آنها تنها از نظر پوشش با هم متفاوت هستند. چي واوا دارای وفاداری، جذابیت و رفتارهای سگهای بزرگ است. حتی سگ های کوچک نیز به آموزش احتیاج دارند و بدون این آموزشها، این شیطان باهوش مانند ناپلئون کوچکی بر خانوادۀ شما حاکم خواهد بود. چي واوا به عنوان یک سگ جمع و جور و با اعتماد به نفس، برای زندگی شهری ایده آل است. آنها کوچک تر از آن هستند که در هنگام بازی با بچه ها موجب سلب آسایش دیگران شوند. در هوای سرد باید از آنها مراقبت ویژه ای صورت گیرد، اما چي واواها سازگارپذیر هستند -تا زمانی که بتوانند بر روی پاهای شما اوقات خوبی را بگذرانند-.

 

ویدئو چی واوا

ارزیابی چی واوا

عشق به خانواده
5/5
رابطه با کودکان
5/5
رابطه با سگ‌ها
2/5
آبریزش آب دهان
1/5
سطح انرژی
3/5
آموزش پذیری
4/5
سروصدا
3/5
ریزش مو
2/5

اگر بدنبال خرید چی واوا هستید با ما تماس بگیرید

آیا می‌دانید؟

تصویر سگهایی که شبیه به چي واوای مدرن هستند، در نقاشی های باستانی مکزیک دیده می شوند.
این نژاد نام خود را از ایالت چي هواهوای مکزیک، جایی که اولین نمونه از این نژاد پیدا شد، گرفته است.
چی واوا به همراه باکسر، اسچیپرکی و اشنوزر استاندارد، در سال 1904 توسط AKC به رسمیت شناخته شدند و 54 امین نژاد ثبت شده هستند.

چی واوا را کامل بشناسید

چي واوا، سگی ریزاندام، با شخصیتی بزرگ است. این سگها، به عنوان سمبل ملی مکزیک از جمله سگهای اصطلاحا "جیبی یا کیسه ای" هشیار و سرگرم کننده هستند که در میان قدیمی ترین نژادهای قاره آمریکا قرار می گیرند و پیشینۀ آنها به پادشاهی های باستانی دوران پیش از کلمبیا باز می گردد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

تاریخچه چی واوا

سگهایی شبیه به چی واوا، در تزئینات آثار باستانی تمدنهای گمشده در سراسر جهان دیده شده اند. تجارت بین فرهنگهای باستان گسترده تر از آنچه قبلا فرض می شد، بوده است، بنابراین جای تعجب نیست که انواع مختلف سگهای مشابه، ریشه در مکانهای دور دست داشته باشند. با این حال، اینکه چي واوا چگونه برای اولین بار به مردمان مکزیک رسید، یک راز ماقبل تاریخ است. ما می دانیم که وقتیکه “تولتک ها” در حدود هزاران سال قبل در مکزیک زندگی می کردند، نژاد مورد انتخاب آنها، “تِچی چی”، جد بزرگتر و سنگین تر چی واوای امروزی بود.

آزتک ها در قرن دوازدهم، تولتک ها را مغلوب  کردند. مورخان تایید می کنند که آزتک ها با اصلاح “تچی چی”، آن را به یک سگ کوچکتر و سبک تر تبدیل کردند. زمانی که فاتحان اسپانیایی در دهۀ 1500 میلادی، تمدن آزتک را سرنگون کردند، “تچی چی” آنچنان با فرهنگ آزتکها یکپارچه شده بود که یکی از گنج های مهم “مونتزوما” (یکی از فاتحان آمریکای جنوبی) محسوب می شد خصوصا که فرض شده بود بعد از فتح “کُرتز”، برای همیشه از دست رفته است.

اما سگهای کوچک جان سخت در دهکده های دور افتاده زندگی می کردند و در اواسط دهه 1800، هنگامی که آمریکایی ها به این نژاد علاقه مند شدند، نمونه های زیادی را در ایالت چی هُواهُوا پیدا کردند. به این ترتیب بود که این بازمانده از دو تمدن گمشده، تحت عنوان “چی هُواهُوا” یا “چي واوا” شهرت جهانی یافت. اولین چي واوای ثبت شده در AKC، سگ كوچكی به نام بیپی بود که در سال 1908 ثبت شد.

رهبر دستۀ معروف “خاویر کوگات” در دهه های 40 و 50 میلادی کارهای بسیاری برای محبوبیت چي واواها انجام داد. اخیراً، این اجراکنندگان طبیعی، در نمایش های “بریولی هیلز چی هوا هوا”  لگالی بلوند” و “سکس اند سیتی” نگاهها را به خود جلب کرده اند. تیم بیس بال لیگ برتر “ال پاسو”، تگزاس، نام “چي هوا هوا”  را برای خود انتخاب کرده است.

مطالب چی واوا

مقاله‌ها این نژاد در حال بروزرسانی است

کلمات کلیدی

چی واوا – سگ چی واوا – خرید سگ چی واوا – خرید نژاد سگ چی واوا – خرید چی واوا – قیمت چی واوا – قیمت توله چی واوا – قیمت و خرید چی واوا نر – قیمت و خرید چی واوا ماده

سگ آپارتمانی

نژادهای آپارتمانی

سگ گارد

نژادهای گارد

سگ شکاری

نژادهای شکاری

پت شاپ پت سانی مرجعی است برای شناخت بهتر موجوداتی که بسیار برای ما مهم هستند. ما در پت سانی خدمات کاملی برای حیوانات خانگی ارائه می‌دهیم برای اطلاعات بیشتر ما رو دنبال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پت شاپ پت سانی

ماهم مثل شما دوستشان داریم

© پت سانی

Petsuny Petshop

We Love Them Like You Do

عضویت در شبکه‌های اجتماعی پت سانی