کین کورسو

معرفی کامل نژاد کین کورسو : بررسی و ویدئو معرفی

Cane Corso

Full introduction of the Cane Corso breed

نگاهی کوتاه به نژاد کین کورسو

کین کورسو، سگی هوشمند، قابل آموزش و اصیل است که با توجه به قاطعیت و اعتماد به نفس خود، یک محافظ بی نظیر است. اصل و نسب کورسو به دوران روم باستان برمی گردد و تقریباً نام این نژاد از زبان لاتین و به معنای “سگ محافظ” گرفته شده است.

توضیحات

کورسو با داشتن قد تقریبا 71 سانتیمتر در سطح شانه و وزن اغلب بیش از 45 کیلوگرم، سر بزرگ، ظاهر هوشیار و عضلانی در زیر پوشش کوتاه و محکم خود، در یک نگاه، موجودات دیگر را مرعوب می کند. ظاهر مرعوب کنندۀ آنها اولین خط دفاعی آنها در برابر متجاوزان است. همانطور که یکی از نویسندگان گفته است، ” دست کم گرفتن حریف و اعتماد به نفس، یعنی همان رفتاری که شما از یک محافظ حرفه ای انتظار دارید، علامت تجاری این نژاد است.” کورسوها، باهوش، وفادار، مشتاق تشویق، همه کاره و به شدت به صاحبان خود وفادار هستند، در عین حال آنها، قاطع و بااراده هستند، اما ممکن است در نهایت دارای صاحبان بی اطلاعی شوند. مانند هر سگ نگهبان بزرگ دیگر، پرورش مسئولانه و معاشرت زودهنگام با مردم و سگهای دیگر، امری حیاتی است.

ویدئو کین کورسو

ارزیابی کین کورسو

عشق به خانواده
4/5
رابطه با کودکان
2/5
رابطه با سگ‌ها
3/5
آبریزش آب دهان
4/5
سطح انرژی
4/5
آموزش پذیری
4/5
سروصدا
5/5
ریزش مو
3/5

اگر بدنبال خرید کین کورسو هستید با ما تماس بگیرید

آیا می‌دانید؟

این نژاد در کارهای هنری از جمله توسط بارتولومئو پینلی، نمایش داده شده است.
کین کورسو یک "مولوسی" ایتالیای باستان است.
کین کورسو قبل از سال 1988 فقط در جنوب ایتالیا شناخته می شد و حتی "بسیار نادر" نیز محسوب می شد.

کین کورسو را کامل بشناسید

کین کورسو، سگی هوشمند، قابل آموزش و اصیل است که با توجه به قاطعیت و اعتماد به نفس خود، یک محافظ بی نظیر است. اصل و نسب کورسو به دوران روم باستان برمی گردد و تقریباً نام این نژاد از زبان لاتین و به معنای "سگ محافظ" گرفته شده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

تاریخچه کین کورسو

کین کورسو ( KAH-neh-KOR-soh که جمع آن Cani Corsi است)  متعلق به زیر مجموعه ای از نژادهای کاری است که سگهای مولوسوس یا مولوسر نامیده می شوند و از نام قبیلۀ مولوسی (Molossi) یونان باستان گرفته شده است که گمان می رود سگهای نگهبان بزرگ و درشت هیکل از نوع ماستیف پرورش می داده اند. در اوج قدرت امپراتوری روم، لشکرهایی که جزایر یونان را تحت سلطه و اشغال خود درآوردند، مولوسرها را به ایتالیا آوردند و آنها را با نژادهای بومی ایتالیا آمیزش دادند.

فرزندان حاصل شده از این آمیزش ها اجداد کورسو مدرن هستند و خویشاوندان بزرگتر آنها، ماستیف ناپلی هستند. از کورسوهای اصلی به عنوان سگهای فاتح استفاده می شد که راه راه خود را از میان دشمن باز می کردند، سگهای بی باکی که سطلهای روغن شعله ور را که به پشت آنها بسته شده بود به میان صفوف دشمن می بردند. فرض بر این است که این کورسوهای اولیه، سگ های بزرگتر و سنگین تری نسبت به نسخۀ زیبا و امروزی آنها هستند که با لطافت گربه ای حرکت می کند.

با انحلال امپراتوری غربی در قرن پنجم، لژیونهای ایتالیا و سگهایشان بیکار ماندند. بدین ترتیب، کورسوها با مشاغل غیرنظامی مانند شکار گراز وحشی، کشاورزی، دامداری و معروف ترین موارد، محافظت از مزارع و خانه های مرغداری، سازگار شدند. برای قرن ها، کورسو به منظره ای آشنا در مزارع و مراتع حومه ایتالیا تبدیل شد. اما تاثیرات تهاجم مداوم به شبه جزیره ایتالیا و سیسیل، تحولات اقتصادی و سیاسی و کشاورزی مکانیزه، شرایطی را ایجاد کرد تا جمعیت کورسوها به تعداد بسیار ناچیزی کاهش یابد. در اواسط قرن بیستم، این نژاد تقریبا منقرض شده بود.

با این حال، نمونه هایی از آنها در کشور ایتالیا زنده ماندند. در دهه 1970، گروهی از علاقه مندان ایتالیایی برای احیای نژادهای سگ اجداد روستایی خود، دور هم جمع شدند. انجمن  “آموراتی کین کورسو”  (جامعه دوستداران کین کورسو) در سال 1983 تشکیل شد و در دهه بعد، کورسو در نمایشگاه های سگ های اروپایی به نمایش گذاشته شد. اولین واردات کورسو به آمریکا در سال 1988 انجام شد و در سال 2010 این نژاد توسط AKC به رسمیت شناخته شد.

مطالب کین کورسو

مقاله‌ها این نژاد در حال بروزرسانی است

کلمات کلیدی

کین کورسو – سگ کین کورسو – خرید سگ کین کورسو – خرید نژاد سگ کین کورسو – خرید کین کورسو – قیمت کین کورسو – قیمت توله کین کورسو – قیمت و خرید کین کورسو نر – قیمت و خرید کین کورسو ماده

سگ آپارتمانی

نژادهای آپارتمانی

سگ گارد

نژادهای گارد

سگ شکاری

نژادهای شکاری

پت شاپ پت سانی مرجعی است برای شناخت بهتر موجوداتی که بسیار برای ما مهم هستند. ما در پت سانی خدمات کاملی برای حیوانات خانگی ارائه می‌دهیم برای اطلاعات بیشتر ما رو دنبال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پت شاپ پت سانی

ماهم مثل شما دوستشان داریم

© پت سانی

Petsuny Petshop

We Love Them Like You Do

عضویت در شبکه‌های اجتماعی پت سانی