بردر کالی

معرفی کامل نژاد بردر کالی : بررسی و ویدئو معرفی

Border Collie

Full introduction of the Border Collie breed

نگاهی کوتاه به نژاد بردر کالی

سگ بوردر کولی در سال 2020 به عنوان باهوش‌ترین نژاد سگ در دنیا انتخاب شده؛ همونطور که قبلا در مقاله باهوش ترین نژاد سگ هم گفته بودیم. این سگ زیبا فوق‌العاده باهوش و پرانرژیه و یه سگ خانوادگی محبوبه. اما نگهداری از نژاد Border به شرایط خاصی نیاز داره و به هرکسی توصیه نمی‌شه. در این مقاله قراره نژاد سگ بردر کولی رو معرفی کنیم و بهتون بگیم نگهداری از این سگ برای چه کسانی مناسب‌تره.

توضیحات

بردر کالی ها گله دارانی با اندازۀ متوسط و ورزشی هستند که 46 تا 56 سانتیمتر در راستای شانه ارتفاع دارند. ظاهر کلی آنها، نشاندهندۀ یک کارگر عضلانی اما زیرک است که جذابیت آن با مدهای زودگذر از بین نمی رود. هم دارای پوشش خشن و هم صاف هستند که در رنگها و نقشهای متنوعی دیده می شوند. چشمان بادامی آنها کانون یک ظاهر هوشمندانه است – بردر، با یک نگاه عمیق، معروف به “چشم گله” است که علامت مشخصه این نژاد است. بردرها، در حال حرکت، در میان چابک ترین، متعادل ترین و با استقامت ترین نژادهای دنیای سگها هستند. هوش ، ورزشکاری و آموزش پذیری بردر بهترین نتیجه را در آموزش چابکی به ارمغان می آورد. داشتن کاری برای انجام، مانند تمرینات چابکی – یا کار گله داری یا اطاعت پذیری – کلید خوشبختی بردر است. در میان دوستان، رفتاری دوستانه دارند اما ممکن است با افراد غریبه راحت نباشند.

 

ویدئو بردر کالی

ارزیابی بردر کالی

عشق به خانواده
5/5
رابطه با کودکان
4/5
رابطه با سگ‌ها
3/5
آبریزش آب دهان
1/5
سطح انرژی
5/5
آموزش پذیری
5/5
سروصدا
2/5
ریزش مو
3/5

اگر بدنبال خرید بردر کالی هستید با ما تماس بگیرید

آیا می‌دانید؟

بردر کالی ابتدا به عنوان "سگ گلۀ اسکاچ" طبقه بندی شد.
"کالی" کلمه ای از گویش اسکاتلندی است که برای توصیف سگهای گله از جمله بردر کالی استفاده می شود.
بردر کالی، 139 نژاد AKC است و در سال 1995 به همراه "کاولیر کینگ چارلز اسپانیل" و "گریتر سوئیس مونتاین داگ" ثبت گردید.

بردر کالی را کامل بشناسید

سگ بوردر کولی در سال 2020 به عنوان باهوش‌ترین نژاد سگ در دنیا انتخاب شده؛ همونطور که قبلا در مقاله باهوش ترین نژاد سگ هم گفته بودیم. این سگ زیبا فوق‌العاده باهوش و پرانرژیه و یه سگ خانوادگی محبوبه. اما نگهداری از نژاد Border به شرایط خاصی نیاز داره و به هرکسی توصیه نمی‌شه. در این مقاله قراره نژاد سگ بردر کولی رو معرفی کنیم و بهتون بگیم نگهداری از این سگ برای چه کسانی مناسب‌تره.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

تاریخچه بردر کالی

در روزهای شکوه و عظمت امپراتوری روم، امپراطوران، پی در پی نقشه هایی برای حمله و فتح انگلیس تهیه می کردند. اما، به دلایل مختلف – قیام در سایر قسمت های امپراتوری یا تغییر اوضاع سیاسی – این برنامه ها از رده خارج می شدند. سرانجام، در سال 43، امپراتور کلادیوس این آرزوی دیرینه فتح را تحقق بخشید.

اشغال انگلیس توسط رومی ها، تقریباً بر همه جنبه های زندگی انگلیسی ها تأثیر زیادی داشت. این تاثیرات شامل پرورش سگ نیز بود. لژیونهای اشغال کننده، منبع غذایی خود را به همراه آورده بودند: دامها. و برای کنترل دامها، مطمئنا سگ های گله بهترین راه حل بودند. سگهای گله بزرگ و استخوان دار و سنگین توسط رومی ها وارد شدند و برای بیش از سه قرن به عنوان جزئی از چشم اندازهای انگلیس ثابت باقی ماندند.

در طول انحلال طولانی و آهستۀ امپراتوری روم، مهاجمان خشن وایکینگ نیز به نوبه خود به انگلیس حمله کردند. آنها نیز سگهایشان را به همراه آوردند. اینها گله دارانی کوچکتر، سریعتر و از نوع اسپیتز بودند و از نژاد سگهای معاصر مانند سگهای گلۀ ایسلندی بودند. آمیزش سگهای قدیمی رومی و اسپیتزهای وایکینگ، گله دارانی جمع و جور و چابک تولید می کند که برای کار در مناطق مرتفع تپه ای و سنگلاخی اسکاتلند و ولز مناسب هستند. بدین ترتیب تاریخچه بردر کالی آغاز شد.

بردرها را بزرگترین گله داران جهان می نامند و هر کسی که آنها را در هنگام کار دیده باشد – با جاروب کردنهای گسترده، خیزها و خزش های در خفا و انفجارهای پر انرژی – باید با این مسئله موافقت کند. وقتی چوپانی رویای یک سگ کامل را دارد، می توانید شرط ببندید که یک بردر در نظر دارد.

همانطور که در فیلم “عزیزم” جاودانه شده است، بردر برای بیش از صد سال است که بر رقابت نژادهای سگ گله در جزایر انگلیس، حاکم است. بردرها همچنین بر سطح قهرمانی ورزشهای سرعت و چابکی حاکم هستند و به طور معمول در لیست های باهوش ترین نژادهای سگ جهان قرار دارند.

بردر کالی در سال 1995 به گروه سگهای گلۀ AKC  پیوست.

مطالب بردر کالی

مقاله‌ها این نژاد در حال بروزرسانی است

کلمات کلیدی

بردر کالی – سگ بردر کالی – خرید سگ بردر کالی – خرید نژاد سگ بردر کالی – خرید بردر کالی – قیمت بردر کالی – قیمت توله بردر کالی – قیمت و خرید بردر کالی نر – قیمت و خرید بردر کالی ماده

سگ آپارتمانی

نژادهای آپارتمانی

سگ گارد

نژادهای گارد

سگ شکاری

نژادهای شکاری

پت شاپ پت سانی مرجعی است برای شناخت بهتر موجوداتی که بسیار برای ما مهم هستند. ما در پت سانی خدمات کاملی برای حیوانات خانگی ارائه می‌دهیم برای اطلاعات بیشتر ما رو دنبال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پت شاپ پت سانی

ماهم مثل شما دوستشان داریم

© پت سانی

Petsuny Petshop

We Love Them Like You Do

عضویت در شبکه‌های اجتماعی پت سانی