بلژین مالینویز

معرفی کامل نژاد بلژین مالینویز : بررسی و ویدئو معرفی

Belgian Malinois

Full introduction of the Belgian Malinois breed

نگاهی کوتاه به نژاد بلژین مالینویز

توضیحات

مالینویز های بلژیکی، سگهای گلۀ متناسب، مغرور و هوشیار هستند که قدی در حدود 56 تا 66 سانتیمتر دارند. این سگها دارای بدنی قوی و عضلانی، اما ظریف هستند، آنها ظاهری صادقانه و بدون حاشیۀ دارند اما به عنوان سگهایی سازگار شده به گونه ای ساخته شده اند که برای غذای خود به سختی تلاش کنند. مشخصۀ اصلی این نژاد، غرورآمیز بودن نحوۀ گرفتن سر آنها است. رنگهای پوشش آنها از حنایی پررنگ تا رنگ ماهونی متغیر است. گوش ها و ماسک سیاه رنگ آنها، چشمان براق و به رنگ شکلات تیرۀ بلژیکی آنها را برجسته می کند. اگر در مورد یک نژاد، انجام یک روال اطاعت پذیری را مشاهده کردید، می توانید بطور مستقیم به میزان هوش و اشتیاق این نژاد پی ببرید. اگر این نژاد مردم دار، کم کار شود و مورد غفلت قرار گیرد، با مشکلاتی روبر خواهد شد. ورزش و البته مقدار کافی آن، ترجیحا در کنار یک صاحب تشویق کننده، کلید خوشبختی این نژاد است.

ویدئو بلژین مالینویز

ارزیابی بلژین مالینویز

عشق به خانواده
5/5
رابطه با کودکان
4/5
رابطه با سگ‌ها
2/5
آبریزش آب دهان
1/5
سطح انرژی
5/5
آموزش پذیری
4/5
سروصدا
2/5
ریزش مو
2/5

اگر بدنبال خرید بلژین مالینویز هستید با ما تماس بگیرید

آیا می‌دانید؟

مالینویز اساساً در اطراف شهر مالینز پرورش یافته است و این نام نیز از آنجا گرفته شده است.
مالینوز دارای یک بنیاد مشترک با سگهای گلۀ بلژیکی و ترورن بلژیکی است.
مالینویز یکی از چهار نوع سگهای گلۀ بلژیکی است که در بلژیک و فرانسه با نام Chien de Berger Beige ثبت شده است.

بلژین مالینویز را کامل بشناسید

نژاد مالینویز یکی از نژادهای سگ‌های قوی و با استعداد است که برای قدرت و هوش بالایش شناخته می‌شود. این نژاد اصالت خود را از بلژیک می‌گیرد و برخی از ویژگی‌های بارز آن شامل ظاهر قدرتمند، اندام‌های محکم، و هوش فراوان است.

مالینویز دارای بدنی بزرگ و قدرتمند است که با ویژگی‌هایی مانند سر بلند، چشمان بزرگ و گوش‌های متوسط به آنها ظاهری خیره‌کننده و متفاوت می‌بخشد. آنها از نظر ظاهری به عنوان سگ‌هایی با قدرت و استحکام شناخته می‌شوند که معمولاً برای ماموریت‌های محافظتی و کارهای پلیسی و نظامی به کار می‌روند.

در مورد رفتار، مالینویز به عنوان سگ‌هایی با شخصیت قوی و با انرژی فراوان شناخته می‌شوند. آنها معمولاً بسیار هوشمند، حساس و با وفاداری بالا به صاحبانشان هستند. این سگ‌ها به دلیل هوش بالایشان به آموزش‌پذیری بالا و انجام وظایف پیچیده مانند ماموریت‌های نظامی و حفاظت از مناطق حساس توانایی دارند.

نگهداری صحیح مالینویز نیازمند توجه به تمرینات منظم و رژیم غذایی مناسب است. این سگ‌ها به دلیل استعداد و قدرت بالایشان به تمرینات سنگین نیاز دارند و از غذاهای پروتئینی و متعادل برای حفظ قدرت و سلامتی خود بهره می‌برند.

در نتیجه، نژاد مالینویز به عنوان یکی از سگ‌های با استعداد و هوشمند برای ماموریت‌های مختلف شناخته می‌شود. آنها از لحاظ ظاهری قدرتمند و از لحاظ رفتاری با انگیزه و با انرژی هستند و می‌توانند به شما تجربه‌ی یک همراه وفادار و قدرتمند را ارائه دهند.

تاریخچه بلژین مالینویز

بلژین مالینویز (MAL-in-wah) ، که برای اولین بار در اطراف شهر مالینز در منطقه شمال غربی بلژیک پرورش یافته است، یکی از چهار نژاد سگ های گلۀ بلژیکی است که نزدیکی زیادی به هم دارند. در بعضی از کشورها،  مالینویززها، در کنار ترورن، لیکنویز و بلژین شفرد (معروف به گروئندیل)، به عنوان یک نژاد طبقه بندی می شوند که در مجموع تحت عنوان سگهای گلۀ بلژیکی شناخته می شوند. در آمریکا،  مالینویز از سال 1959 به عنوان نژاد جداگانه ای ثبت شده است. این نژاد شباهت زیادی به سگ ژرمن شپرد دارد اما نسبت به همتای آلمانی مشهورتر خود، سر متفاوتی دارد و دارای پاهای درازتر و استخوان بندی ظریف تری است.

مالینویزها از مدت ها پیش در سرزمین اصلی خود به عنوان یک سگ گلۀ بی همتا شناخته شده اند. آنها ابتدا توسط علاقمندان سگ که بیشتر در فکر تولید سگهایی با خصوصیات کاری تمام عیار بودند پرورش یافتند. این تأکید بر کارایی، مالینویز را به سگهای گلۀ مناسبی برای دامداران و گله داران بلژیکی تبدیل کرد.

در سال 1911 بود که مالینویز برای اولین بار به آمریکا آورده شد. آنها در اینجا شکوفا شدند تا زمانی که جنگ جهانی دوم، به واردات نمونه های آمادۀ تولید مثل آنها از اروپا پایان داد. این نژاد در سالهای پس از جنگ تا اوایل دهه 1960، زمانی که طرفداران مالینویز، روند تکمیل جمعیت آمریکایی این نژاد را آغاز کردند، کمرنگ بود.

مالینویز ها هنوز به عنوان  سگهای گله برای انواع مختلف دام، ارزشمند هستند، اما کارایی بالا و اشتیاق بالای آنها باعث شده است که در بسیاری از مشاغل و فعالیت های دیگر وارد شوند. آنها پس از اینکه به عنوان K-9 پلیس و ارتش بکار گرفته شدند، بسیار مورد توجه قرار گرفتند. آنها با چنان تمایزی خدمت کرده اند که بنای یادبود سگهای نظامی در فایتویل، کارولینای شمالی، دارای یک مجسمۀ برنزی از بلژین  مالینویز در اندازۀ واقعی است.

مطالب بلژین مالینویز

مقاله‌ها این نژاد در حال بروزرسانی است

کلمات کلیدی

بلژین مالینویز – سگ بلژین مالینویز – خرید سگ بلژین مالینویز – خرید نژاد سگ بلژین مالینویز – خرید بلژین مالینویز – قیمت بلژین مالینویز – قیمت توله بلژین مالینویز – قیمت و خرید بلژین مالینویز نر – قیمت و خرید بلژین مالینویز ماده

سگ آپارتمانی

نژادهای آپارتمانی

سگ گارد

نژادهای گارد

سگ شکاری

نژادهای شکاری

پت شاپ پت سانی مرجعی است برای شناخت بهتر موجوداتی که بسیار برای ما مهم هستند. ما در پت سانی خدمات کاملی برای حیوانات خانگی ارائه می‌دهیم برای اطلاعات بیشتر ما رو دنبال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پت شاپ پت سانی

ماهم مثل شما دوستشان داریم

© پت سانی

Petsuny Petshop

We Love Them Like You Do

عضویت در شبکه‌های اجتماعی پت سانی