ویدئو معرفی سگ نژاد بردر کالی

معرفی سگ نژاد بردر کالی

سگ بوردر کولی در سال ۲۰۲۰ به عنوان باهوش‌ترین نژاد سگ در دنیا انتخاب شده؛ همونطور که قبلا در مقاله باهوش ترین نژاد سگ هم گفته بودیم. این سگ زیبا فوق‌العاده باهوش و پرانرژیه و یه سگ خانوادگی محبوبه. اما نگهداری از نژاد Border به شرایط خاصی نیاز داره و به هرکسی توصیه نمی‌شه. در این مقاله قراره نژاد سگ بردر کولی رو معرفی کنیم و بهتون بگیم نگهداری از این سگ برای چه کسانی مناسب‌تره.

تاریخچه نژاد بردر کلی | Border collie

نژاد بوردر کالی از ابتدا برای چوپانی و مراقبت از گله‌های دام به وجود اومده و از گذشته‌های دور در بریتانیا به عنوان سگ گله نگهداری می‌شدن.

در اون زمان سگ‌های گله به خاطر محافظت از گله، دارایی ارزشمندی به حساب میومدن و به همین دلیل هم با ترکیب نژادهای مختلف سعی می‌کردن بهترین سگهای چوپان رو به وجود بیارن. جالبه بدونید نام این سگها براساس منطقه‌ای که توش به وجود اومدن گذاشته می‌شد؛ مثل سگ چوپان ولش، سگ چوپان شمالی، هایلند کولی و اسکاچ کولی.

سگ بردر کولی در قرن ۱۸ در منطقه مرزی (Border) انگلیس و اسکاتلند به وجود اومده و به خاطر همین هم بهش بوردر کالی می‌گن. کلمه کولی یا کالی (Collie) هم در لهجه و گویش اسکاتلندی به معنی سگ گله و چوپانه.

در قرن ۱۹ میلادی نژاد بوردر کالی در بین نجیب‌زادگان انگلیسی به شدت محبوب شد و ازش برای نگهبانی و مراقبت‌ از گله استفاده می‌شد.

مشاهده معرفی کامل نژاد بردرکالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فروشگاه آنلاین

دسترسی سریع

مجله

تمامی حقوق این سایت متعلق به پت سانی می‌باشد