یورکشایر تریر

Yorkshire Terrier

شخصیت: مهربان، سرزنده، پرتحرک

درباره نژاد

یورکشایر تریر یک تریر جمع و جور با اندازۀ عروسکی است که بیش از 3 کیلوگرم وزن ندارد و درخشش آن بواسطۀ یک پوشش ابریشمی با یک رنگ قهوه ای مایل به زرد است. اجازه ندهید که ظرافت و زیبایی یورکی شما را به اشتباه بیاندازد. یورکی سرسخت، چابک، شجاع و گاه شلوغ است و تمام صفات یک تریر واقعی را به نمایش می گذارد. یورکی ها که اغلب به عنوان محبوب ترین نژاد سگ در شهرهای مختلف آمریکا شناخته می شوند، آنها مورد علاقۀ شهرنشینان سراسر جهان هستند. یورکی ها، عمر طولانی و حساسیت زایی کمی دارند (پوشش آنها بیشتر شبیه موهای انسان است تا خز حیوانات) و نگهبانان کوچک بسیار خوبی هستند. این یک “نژاد شخصیتی” واقعی است که سالها خنده، عشق و همراهی نزدیک را فراهم می کند.

عکس‌های یورکشایر تریر

خرید سگ یورک شایر

اگر بدنبال خرید یورکشایر تریر هستید با ما در تماس باشید

حدود قیمت بازار 25 تا 35 میلیون تومان

استانداردهای نژاد

وزن استاندارد

3 کیلوگرم

قد استاندارد

18 تا 21 سانتی متر

میانگین طول عمر

11 تا 15 سال

رنگ های استاندارد

Black & Tan

نوع پوشش مو

پوشش دو لایه, ابریشمی, صاف

ویدئو نژاد یورکشایر تریر

ارزیابی نژاد یورکشایر تریر

عشق به خانواده
4/5
رابطه بچه‌های کوچک
2/5
رابطه با سگ‌های دیگر
3/5
سطح ریزش مو
2/5
سطح آبریزش بینی
1/5
سطح انرژی
5/5
آموزش پذیری
3/5
سطح سر و صدا
3/5

تاریخچه نژاد یورکشایر تریر را بهتر بشناسیم

یورکشایر تریر در اواسط دهه 1800 در مناطق شمالی انگلیس یعنی یورکشایر و لنکشایر پرورش یافت. در اواخر دوران ویکتوریا، این سگ به یک انتخاب مناسب و مد روز برای قرار گرفتن در دامان خانم های انگلیسی تبدیل شد، اما آغاز آن کاملاً در طبقۀ کارگری بود.

گفته می شود این نژاد توسط بافندگان اسکاتلندی که به مناطق شمال انگلیس مهاجرت کرده اند و تریر اسکاتلندی را با خود آوردند، پرورش یافته است. (ما در اینجا درنگ می کنیم تا تمایز بین تریرهای اسکاتلندی، یعنی تریرهایی از اسکاتلند، و نژاد خاصی که به عنوان اسکاتیش تریر نامیده می شود را مشخص کنیم). چندین نژاد از تریر های اسکاتلندی که اکنون در حال انقراض هستند در کنار تریرهایی که هنوز هم وجود دارند، مانند اسکای و دندی دینمونت،  بخشی از ترکیب ژنتیکی یورکی را تشکیل می دهند. یک منبع تاریخی نیز حاکی از افزوده شدن خون مالتیز است.

بافندگان اسکاتلندی به تریرهای محکم و كوچك خود افتخار می كردند، نژادی که به اندازه کافی كوچك بود تا در تعقیب جوندگان بتواند زیر دستگاهها و قلاب های آسیاب های نساجی حرکت کند. شوخی هایی در مورد پوشش بلند و ابریشمی یورکی ساخته شده بود که بدین معنا بود که موهای ریز بافت آن محصول دستگاههای بافندگی است. منطقه اصلی یورکی مرکز معدن و همچنین تولید منسوجات بود و بسیاری از یورکی ها در معادن زغال سنگ نیز به عنوان موش گیر مشغول بودند.

نقطه عطف در تاریخ این نژاد در سال 1886 فرا رسید، هنگامی که باشگاه کِنل (انگلیس) یورکی را به رسمیت شناخت. با این تبلیغات گسترده، یورکی به عنوان همراه خانمها، به مد روز تبدیل شد. با افزایش محبوبیت یورکی در میان سگهای مد روز، اندازه آن نیز کاهش یافت تا بتواند وظایف شغلی جدید خود را بهتر انجام دهد یعنی: همراهی سرگرم کننده و شایان تحسین و نشستن در دامان خانم های مجلل.

یورکی ها برای اولین بار در دهه 1870 در آمریکا دیده شدند و AKC در سال 1885 اولین یورکی خود را که یک سگ ماده بود به نام بل، ثبت کرد.

سلامت یورکشایر تریر

یورکشایر تریرها به طور کلی سگهای سالمی هستند و پرورش دهندگان مسئول، وضعیت آنها را از نظر مشکلات سلامتی مانند ناهنجاری چشمی و لاکستینگ پتلا، جابجا شدن کاسۀ زانو که در انسان، زمانی به آن “تریک زانو” گفته می شد، بررسی می کنند. برای اجتناب از مشکل اخیر، باید مراقب باشید که ارتفاع پرش یورکی، به خصوص به عنوان توله سگ، محدود شود.

آزمایش های بهداشتی توصیه شده از سوی باشگاه ملی نژاد:

ارزیابی پتلا
ارزیابی چشم پزشکی

تغذیه یورکشایر تریر

یورکشایر تریر باید تحت نظارت و تأیید دامپزشکتان، با غذاهای سگ با کیفیت بالا، چه بصورت تجاری و چه در خانه تهیه شده باشند، تغذیه شود. هر گونه رژیم غذایی باید متناسب با سن سگ (توله سگ، بزرگسال یا مسن) باشد. برخی از سگ ها مستعد اضافه وزن هستند، بنابراین کالری و وزن بدن سگ خود را تحت نظر داشته باشید. استفاده از خوراکی های تشویقی می تواند کمک مهمی در آموزش باشد، اما زیاده روی در استفاده از آنها می تواند باعث چاقی شود. درباره اینکه کدامیک از غذاهای انسانی برای سگ ها بی خطر هستند بیشتر  بیاموزید. اگر در مورد وزن یا رژیم سگ خود نگرانی دارید، این مسئله را با دامپزشک خود در میان بگذارید. آب تمیز و تازه را همیشه در دسترس سگتان قرار دهید.

آراستگی یورکشایر تریر

پوشش یورکشایر تریرها بسیار شبیه موهای انسان است و باید با آن، همانطور رفتار شود. اگر پوشش، بلند نگه داشته می شود، باید روزانه برس کشیده شود. برای جلوگیری از تحریک چشم، موهای قسمت بالای سر باید کوتاه و یا بصورت یک “تاپ نات” در بالا جمع شوند. یورکی تقریباً هر هفته به یک حمام نیاز دارد. بطور هفتگی گوش ها را برای وجود هرگونه مواد اضافی و علائم عفونت بررسی کنید.

آموزش پذیری یورکشایر تریر

یورکی ها صاحبان خود را دوست دارند و بسیار باهوش و مشتاق لذت هستند. استفاده از تشویق و خوراکی های تشویقی و روش های تایید کننده در مقابل رفتارهای خوب با یورکی بسیار بهتر از اصلاحات خشن، کار خواهد کرد. یورکی باید با شروع از سنین پایین، در موقعیت های مختلف و مواجهه با مردم و سگ های دیگر قرار گرفته و اجتماعی بشوند. او را همیشه به آرامی و در یک فضای آرام و شاد به موقعیت های جدید ببرید. این موقعیت ها باید تجربیات مثبت باشند. یورکی ها، علیرغم کوچک بودن می توانند در فعالیت های مرتبط با سگها مانند، راهپیمایی، رقابت های چابکی و اطاعت پذیری شرکت کنند و برتری داشته باشند، بسیاری از یورکی ها در نقش هایی مانند کارهای درمانی به شریک های انسانی خود خدمت می کنند.

آیا می دانید؟

کلمات کلیدی مرتبط

یورکشایر تریر – سگ یورکشایر تریر – خرید سگ یورکشایر تریر – خرید نژاد سگ یورکشایر تریر – خرید یورکشایر تریر – قیمت یورکشایر تریر – قیمت توله یورکشایر تریر – قیمت و خرید یورکشایر تریر نر – قیمت و خرید یورکشایر تریر ماده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر نژادها

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل
کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
بیچون فریز
بیچون فریز

بیچون فریز

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
شیتزو
شیتزو

شیتزو

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
یورکشایر تریر
یورکشایر تریر

یورکشایر تریر

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
پودل مینیاتوری
پودل مینیاتوری

پودل مینیاتوری

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
پودل عروسکی
پودل عروسکی

پودل عروسکی

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
روتوایلر
روتوایلر

روتوایلر

پت سانی 10/29/1401 0

روت وایلر یک نژاد کاری قدرتمند است که ریشۀ آن به ماستیف های لژیونهای رومی می رسد. روتی یک همبازی و محافظ آرام در محفل خانواده است و به دنیای بیرون، با یک اعتماد به نفس همراه با بی اعتنایی نگاه می کند.

روت وایلر نر معمولا دارای شانه عضلانی از 61 تا 68 سانتیمتر است. مادۀ آن کمی کوچکتر و سبک تر است. این نوع سگ دارای پوشش سیاه و کوتاه با لکه هایی به رنگ قهوه ای مایل به قرمز و زرد است که به ابهت آن می افزاید پوشش سگ به موهای پوشانندۀ بدن آن گفته می شود که دارای دولایه است، لایۀ بالایی که از موهای خشن تر تشکیل شده است و در مقابل آب و گردوخاک از آن محافظت می کند و زیرپوشش که از موهای نرمتری است و نقش عایق را ایفا می کند). یک کمربند ضخیم عضلانی در عقب، باعث افزایش قدرت روتی در یورتمه رفتن می شود. یک روت وایلر نژاد خوب و درست پرورش یافته، آرام، با اعتماد به نفس و شجاع است اما بطور خارج از کنترل و پرخاشگر نیست. این رفتارهای سرد که این نگهبانان سطح جهانی نسبت به بیگانگان نشان می دهند، باعث می شود بازیگوش بودن و کم هوشی ساده ای که روتی را بین دوستدارانش عزیز می کند، پنهان بماند (هیچ کس به روتی نگفته است که او یک اسباب بازی نیست، بنابراین او تمایل دارد برای نوازش روی زانوهای شما بپرد). آموزش و اجتماعی شدن زودهنگام باعث می شود غرایز زمینه ای روتی در جهت مثبت مهار شود.

Read More
شیبا اینو
شیبا اینو

شیبا اینو

پت سانی 10/27/1401 0
Read More
دوبرمن پینچر
دوبرمن پینچر

دوبرمن پینچر

پت سانی 10/27/1401 0

نژاد دوبرمن دارای سری بلند و بدنی براق و عضلانی است. گوش های این نژاد اغلب بصورت صاف و ایستاده بوده و دم آن‌ ها معمولاً کوتاه است.

دوبرمن پینچر دارای یک پوشش بدنی و موهای کوتاه، براق و مات است که در رنگ های سیاه، قرمز تیره، آبی یا حنایی با خطوط زرد روی صورت، بدن و دم وجود دارند. این سگ یک سگ معمولی است و به حداقل نظافت نیاز دارد. دوبرمن ها حدود 10 تا 12 سال عمر می کنند. قد سگ های دوبرمن در نرها در بین ۶۸ تا ۷۲ سانتی متر و در بین ماده ها ۳۲ تا ۳۵ سانتی متر است. از لحاظ وزن نیز دوبرمن ها تا ماکسیمم ۴۵ کیلو می توانند وزن داشته باشند.

Read More
پودل استاندارد
پودل استاندارد

پودل استاندارد

پت سانی 10/27/1401 0

پودل ها دارای سه گونۀ مختلف هستند: انواع استاندارد باید بیش از 38 سانتیمتر ارتفاع در شانه ها داشته باشند. انواع مینیاتوری معمولا دارای قد 38 سانتیمتر یا کمتر هستند و انواع عروسکی کمتر از 25 سانتیمتر ارتفاع دارند. هر سه گونه از نظر استخوان بندی و تناسب، یکسان هستند. در نمایش های سگها، پودل ها معمولاً با آرایش ” کانتیننتال” پیچیده به نمایش گذاشته می شوند (آرایش کانتیننتال نوعی اصلاح پوشش سگها است که در آن موهای صورت گلو، پا و بخشی از دم کوتاه می شوند). بیشتر صاحبان حیوانات خانگی، آرایش اسپورتینگ ساده تر را ترجیح می دهند که در آن پوشش برای پیروی از طرح کلی بدن بصورت کاملاً یکنواخت با عضلات بدن اصلاح می شود. کلیشه های قدیمی در مورد پودلها به عنوان سگهای سوسول را فراموش کنید. پودلها، “سگهای واقعی” مشتاق، ورزشکار، باهوش و کاملا انطباق پذیر هستند. پودل استاندارد با داشتن اندازه و قدرت بیشتر، قهرمان همۀ جانبۀ خانواده است، اما همۀ پودلها را می توانید با موفقیت بسیار خوبی آموزش دهید.

Read More