پودل عروسکی

Toy Poodle

شخصیت: با اعتماد به نفس، باهوش، چابک

درباره نژاد

پودل ها از سه نوع مختلف هستند: انواع استاندارد باید بیش از 38 سانتیمتر ارتفاع در شانه ها داشته باشند. انواع مینیاتوری، 38 سانتیمتر یا کمتر هستند و انواع عروسکی بیش از 25 سانتیمتر نیستند. هر سه گونه دارای ساختار و تناسب های یکسانی هستند. در نمایش های سگها، پودل ها معمولاً در قالب “آرایش کانتیننتال” پیچیده دیده می شوند (آرایش کانتیننتال نوعی اصلاح پوشش سگها است که در آن موهای صورت گلو، پا و بخشی از دم کوتاه می شوند). بیشتر صاحبان حیوانات خانگی، آرایش اسپورتینگ ساده تر را ترجیح می دهند که در آن پوشش برای پیروی از طرح کلی بدن کاملاً یکنواخت با عضلات بدن اصلاح می شود. آن کلیشه های قدیمی در مورد پودلها به عنوان سگهای سوسول را فراموش کنید. پودلها، “سگهای واقعی” مشتاق، ورزشکار، باهوش و با انطباق پذیری قابل توجه هستند. با وجود ثبات شخصیت و شعور فراوان، پودل عروسکی دارای “شخصیت” است و انتظار می رود مانند یک فرد با او رفتار شود.

 

عکس‌های پودل عروسکی

خرید سگ پودل

اگر بدنبال خرید پودل عروسکی با کیفیت هستید با ما در تماس باشید

حدود قیمت بازار 40 الی 70 میلیون تومان

استانداردهای نژاد

وزن استاندارد

2 تا 3 کیلوگرم

قد استاندارد

26 سانتی متر

میانگین طول عمر

10 تا 18 سال

رنگ های استاندارد

بیسکوییتی, دارچینی

نوع پوشش مو

پوشش دو لایه, موج دار

ویدئو نژاد پودل عروسکی

ارزیابی نژاد پودل عروسکی

عشق به خانواده
5/5
رابطه بچه‌های کوچک
4/5
رابطه با سگ‌های دیگر
4/5
سطح ریزش مو
1/5
سطح آبریزش بینی
1/5
سطح انرژی
4/5
آموزش پذیری
5/5
سطح سر و صدا
2/5

تاریخچه نژاد پودل عروسکی را بهتر بشناسیم

پودل، سگ ملی فرانسه است و فرانسوی ها مطمئناً عاشق پودل های خود هستند. با این حال، هیچ نژادی به عنوان “پودل فرانسوی” وجود ندارد. در فرانسه، پودل ها تحت عنوان کنیچ (Caniche) یا “سگ اردکی” نامیده می شوند.

علیرغم ارتباط پودل با فرانسه، ریشۀ این نژاد به عنوان یک شکارچی اردک از آلمان سرچشمه می گیرد، جایی که در آن کلمه “پودلین” به معنی “پاشیدن آب به اطراف” است. پودلهای استاندارد، رشد و توسعۀ خود را به عنوان یک سگ بازیابی کننده در آب (پیدا کردن و آوردن شکار) از 400 سال پیش آغاز کردند. پودل با داشتن یک پوشش مجعد و فرفری به عنوان محافظ در برابر عناصر مختلف، داشتن توانایی شنای فوق العاده و هوش بالاتر از متوسط خود، یک بازیابی کنندۀ بزرگ بوده است و خواهد بود. (انواع استاندارد، تنها به عنوان یک سگ نژاد غیر ورزشی طبقه بندی شده است که واجد شرایط شرکت در آزمون های بازیابی شکار AKC  است).

اصلاح نمایشی پوشش پودل که تحت عنوان “فلیم بویانت” (شعله مانند)، شناخته می شود، در سالهای ابتدایی ورود این نژاد، یک هدف عملی را دنبال می کرد. شکارچیان می خواستند سگهایی داشته باشند که در آب از دامنۀ حرکتی آزادانه برخوردار باشند، اما آنها همچنین خواهان این بودند که از بخش های حیاتی آناتومی سگ خود در برابر سرما نیز محافظت کنند. آنها پوشش پاها، گردن و دم را می تراشیدند، اما سینه، باسن و مفاصل پا را پوشیده باقی می گذاشتند. تافت های گرد (کلاله) روی پاها، باسن و نوک دم را پومپون می نامند. توجه داشته باشید که، چیرلدیرز ها (لیدرهای تشویق کننده مسابقات)، pom-poms دارند در حالیکه پودلها دارای pompon هستند.

بسیاری از خصوصیات خوب پودل ها، این امکان را به آنها می دهد که از دریاچه ها تا نمایش های مجلل حضور داشته باشند. پودل های زیبا از انواع استاندارد و مینیاتوری در میان اشراف فرانسه و سرانجام در تمام اروپا مورد استقبال قرار گرفت. شکل ظاهری و آموزش پذیری این نژاد آنها را به یک سرگرمی طبیعی تبدیل کرده است، و پودل ها، مدت هاست که با سنت سیرکهای اروپایی در ارتباط هستند. یک بینی برتر، برای  پودل، یک کار اضافی به عنوان شکارچی ترافل (قارچ خوراکی دنبلان) نیز به ارمغان آورده است.

این استانداردها به گونۀ مینیاتوری نیز رسیده است. این گونۀ عروسکی برای اولین بار در آمریکا، در اوایل قرن بیستم، به عنوان یک سگ همراه در مناطق مسکونی شهر پرورش یافت. نمونه های خوب پرورش یافته از هر نوع، کپی های دقیقی از یکدیگر هستند و با استانداردهای یکسانی پرورش می یابند.

سلامت پودل عروسکی

بیشتر پودل های عروسکی به لطف تلاش پرورش دهندگان مسئول و اختصاصی که به طور مرتب تمام نمونه های پرورشی را آزمایش می کنند، زندگی طولانی، شاد و سالمی دارند. با این حال، مانند همه نژادها، ممکن است برخی از مشکلات سلامتی، از جمله دیسپلازی ران و اختلالات متعدد چشمی، صرع ایدیوپاتیک، آدنیت چربی، بیماری فون ویلبراند و اختلالات ناشی از سیستم ایمنی بدن نیز گاهی در میان آنها دیده شوند. دو مشکل ارتوپدی، یعنی “لگ-کالو-پرتز” (نارسایی خون به مفصل ران) و “لاکستینگ پتلاس” (در رفتن کاسۀ زانو) در پودل های عروسکی و مینیاتوری بیشتر از نوع استاندارد آنها رخ می دهد.

آزمایش های بهداشتی توصیه شده از سوی باشگاه ملی نژاد:

ارزیابی های چشم پزشکی (برای انواع مینیاتوری، استاندارد و عروسکی)
آزمایش “پی.آر.آ اپتیژن دی.ان.ای” (برای انواع مینیاتوری و عروسکی)
ارزیابی پتلا (برای انواع مینیاتور و عروسکی)

تغذیه پودل عروسکی

مهم نیست که یک پودل با چه اندازه ای قلب شما را تسخیر کرده است، شما می خواهید او را با بهترین غذای سگ موجود تغذیه کنید. دامپزشک یا پرورش دهنده شما می توانند شما را در تصمیم گیری در مورد غذای مناسب با سن، سطح فعالیت و اندازه سگتان کمک کنند. برخی از سگ ها، مستعد اضافه وزن هستند، بنابراین کالری و وزن بدن سگ خود را تحت نظر داشته باشید. اگر تصمیم دارید به سگ خود خوراکی تشویقی بدهید، این کار را با اعتدال انجام دهید. استفاده از تشویقی ها می تواند کمک مهمی در آموزش باشد، اما استفادۀ زیاد از آنها می تواند باعث چاقی شود. از دادن غذاهای باقی ماندۀ سفره به سگتان به طور دائم اجتناب کنید و بطور خاص از دادن استخوانهای پخته شده و غذاهای دارای چربی زیاد، خودداری کنید. درباره اینکه کدام یک از غذاهای انسانی برای سگ ها بی خطر هستند، اطلاعات لازم را کسب کنید. اگر در مورد وزن یا رژیم سگ خود نگرانی دارید، آن را با دامپزشک خود مطرح کنید.

آراستگی پودل عروسکی

بجز در مواردیکه می خواهید پودل خود را در یک اصلاح کوتاه نگه دارید، باید یاد بگیرید که چگونه آن را بطور روزانه برس بکشید تا پوشش و پوستی سالم داشته باشند. اگر یک پودل دارای پوشش کامل را به طور کامل تا روی پوست برس نکنید، موها در نزدیکی ریشه درهم می روند  (اصطلاحا نمدی شدن موها که به معنای درهم رفتن شدید موها گفته می شود) و مجبور به تراشیدن کامل موها هستید تا موها از نو رشد کنند. بیشتر صاحبان این حیوانات خانگی تصمیم می گیرند پودل عروسکی خود را در حالت اصلاح کوتاه تری نگه دارند. برخی از صاحبان یاد می گیرند که این نوع اصلاح کردن را یاد بگیرند و خودشان این کار را انجام دهند، در حالی که برخی دیگر تصمیم می گیرند هر چهار تا شش هفته یکبار، سگ خود را برای حمام، آراستن و کوتاه کردن ناخنها به یک آرایشگر حرفه ای سگ بسپارند. پوشش نسبتاً بدون ریزش این نژاد باعث می شود که این نژاد برای افراد مبتلا به آلرژی انتخاب مناسبی باشد.

آموزش پذیری پودل عروسکی

پودل های عروسکی بسیار باهوش هستند و به راحتی آموزش می پذیرند. آنها چابک، مهربان و همچنین باهوش هستند و از انواع ورزش های مربوط به سگها از جمله چابکی، اطاعت پذیری و ردیابی لذت می برند و در آنها برتری می یابند. آنها در آب نیز بازیابی کنندۀ بسیار خوبی هستند و همچنین در آزمایش های شیرجه رفتن و بازیابی شکار (پیدا کردن و آوردن شکار) شرکت می کنند. پودل ها بسیار مردم دوست هستند و اگر روال های آموزشی شما سرگرم کننده و مثبت باشد، آنها می توانند سریعا شما را خوشحال کنند. فقط مطمئن شوید که با آنچه می خواهید مطابقت داشته باشند.

آیا می دانید؟

کلمات کلیدی مرتبط

 

پودل عروسکی – سگ پودل عروسکی – خرید سگ پودل عروسکی – خرید نژاد سگ پودل عروسکی – خرید پودل عروسکی – قیمت پودل عروسکی – قیمت توله پودل عروسکی – قیمت و خرید پودل عروسکی نر – قیمت و خرید پودل عروسکی ماده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر نژادها

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل
کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
بیچون فریز
بیچون فریز

بیچون فریز

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
شیتزو
شیتزو

شیتزو

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
یورکشایر تریر
یورکشایر تریر

یورکشایر تریر

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
پودل مینیاتوری
پودل مینیاتوری

پودل مینیاتوری

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
پودل عروسکی
پودل عروسکی

پودل عروسکی

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
روتوایلر
روتوایلر

روتوایلر

پت سانی 10/29/1401 0

روت وایلر یک نژاد کاری قدرتمند است که ریشۀ آن به ماستیف های لژیونهای رومی می رسد. روتی یک همبازی و محافظ آرام در محفل خانواده است و به دنیای بیرون، با یک اعتماد به نفس همراه با بی اعتنایی نگاه می کند.

روت وایلر نر معمولا دارای شانه عضلانی از 61 تا 68 سانتیمتر است. مادۀ آن کمی کوچکتر و سبک تر است. این نوع سگ دارای پوشش سیاه و کوتاه با لکه هایی به رنگ قهوه ای مایل به قرمز و زرد است که به ابهت آن می افزاید پوشش سگ به موهای پوشانندۀ بدن آن گفته می شود که دارای دولایه است، لایۀ بالایی که از موهای خشن تر تشکیل شده است و در مقابل آب و گردوخاک از آن محافظت می کند و زیرپوشش که از موهای نرمتری است و نقش عایق را ایفا می کند). یک کمربند ضخیم عضلانی در عقب، باعث افزایش قدرت روتی در یورتمه رفتن می شود. یک روت وایلر نژاد خوب و درست پرورش یافته، آرام، با اعتماد به نفس و شجاع است اما بطور خارج از کنترل و پرخاشگر نیست. این رفتارهای سرد که این نگهبانان سطح جهانی نسبت به بیگانگان نشان می دهند، باعث می شود بازیگوش بودن و کم هوشی ساده ای که روتی را بین دوستدارانش عزیز می کند، پنهان بماند (هیچ کس به روتی نگفته است که او یک اسباب بازی نیست، بنابراین او تمایل دارد برای نوازش روی زانوهای شما بپرد). آموزش و اجتماعی شدن زودهنگام باعث می شود غرایز زمینه ای روتی در جهت مثبت مهار شود.

Read More
شیبا اینو
شیبا اینو

شیبا اینو

پت سانی 10/27/1401 0
Read More
دوبرمن پینچر
دوبرمن پینچر

دوبرمن پینچر

پت سانی 10/27/1401 0

نژاد دوبرمن دارای سری بلند و بدنی براق و عضلانی است. گوش های این نژاد اغلب بصورت صاف و ایستاده بوده و دم آن‌ ها معمولاً کوتاه است.

دوبرمن پینچر دارای یک پوشش بدنی و موهای کوتاه، براق و مات است که در رنگ های سیاه، قرمز تیره، آبی یا حنایی با خطوط زرد روی صورت، بدن و دم وجود دارند. این سگ یک سگ معمولی است و به حداقل نظافت نیاز دارد. دوبرمن ها حدود 10 تا 12 سال عمر می کنند. قد سگ های دوبرمن در نرها در بین ۶۸ تا ۷۲ سانتی متر و در بین ماده ها ۳۲ تا ۳۵ سانتی متر است. از لحاظ وزن نیز دوبرمن ها تا ماکسیمم ۴۵ کیلو می توانند وزن داشته باشند.

Read More
پودل استاندارد
پودل استاندارد

پودل استاندارد

پت سانی 10/27/1401 0

پودل ها دارای سه گونۀ مختلف هستند: انواع استاندارد باید بیش از 38 سانتیمتر ارتفاع در شانه ها داشته باشند. انواع مینیاتوری معمولا دارای قد 38 سانتیمتر یا کمتر هستند و انواع عروسکی کمتر از 25 سانتیمتر ارتفاع دارند. هر سه گونه از نظر استخوان بندی و تناسب، یکسان هستند. در نمایش های سگها، پودل ها معمولاً با آرایش ” کانتیننتال” پیچیده به نمایش گذاشته می شوند (آرایش کانتیننتال نوعی اصلاح پوشش سگها است که در آن موهای صورت گلو، پا و بخشی از دم کوتاه می شوند). بیشتر صاحبان حیوانات خانگی، آرایش اسپورتینگ ساده تر را ترجیح می دهند که در آن پوشش برای پیروی از طرح کلی بدن بصورت کاملاً یکنواخت با عضلات بدن اصلاح می شود. کلیشه های قدیمی در مورد پودلها به عنوان سگهای سوسول را فراموش کنید. پودلها، “سگهای واقعی” مشتاق، ورزشکار، باهوش و کاملا انطباق پذیر هستند. پودل استاندارد با داشتن اندازه و قدرت بیشتر، قهرمان همۀ جانبۀ خانواده است، اما همۀ پودلها را می توانید با موفقیت بسیار خوبی آموزش دهید.

Read More