پودل استاندارد

Standard Poodle

شخصیت: هوشیار، فعال، مغرور

درباره نژاد

پودل ها دارای سه گونۀ مختلف هستند: انواع استاندارد باید بیش از 38 سانتیمتر ارتفاع در شانه ها داشته باشند. انواع مینیاتوری معمولا دارای قد 38 سانتیمتر یا کمتر هستند و انواع عروسکی کمتر از 25 سانتیمتر ارتفاع دارند. هر سه گونه از نظر استخوان بندی و تناسب، یکسان هستند. در نمایش های سگها، پودل ها معمولاً با آرایش ” کانتیننتال” پیچیده به نمایش گذاشته می شوند (آرایش کانتیننتال نوعی اصلاح پوشش سگها است که در آن موهای صورت گلو، پا و بخشی از دم کوتاه می شوند). بیشتر صاحبان حیوانات خانگی، آرایش اسپورتینگ ساده تر را ترجیح می دهند که در آن پوشش برای پیروی از طرح کلی بدن بصورت کاملاً یکنواخت با عضلات بدن اصلاح می شود. کلیشه های قدیمی در مورد پودلها به عنوان سگهای سوسول را فراموش کنید. پودلها، “سگهای واقعی” مشتاق، ورزشکار، باهوش و کاملا انطباق پذیر هستند. پودل استاندارد با داشتن اندازه و قدرت بیشتر، قهرمان همۀ جانبۀ خانواده است، اما همۀ پودلها را می توانید با موفقیت بسیار خوبی آموزش دهید.

عکس‌های پودل استاندارد

خرید سگ پودل

اگر بدنبال خرید پودل استاندارد هستید با ما در تماس باشید

حدود قیمت بازار 50 میلیون تومان

استانداردهای نژاد

وزن استاندارد

18 تا 32 کیلوگرم

قد استاندارد

38 سانتی متر

میانگین طول عمر

10 تا 18 سال

رنگ های استاندارد

بیسکوییتی, مشکی, دارچینی, سفید

نوع پوشش مو

پوشش دو لایه, خشن, موج دار

ویدئو نژاد پودل استاندارد

ارزیابی نژاد پودل استاندارد

عشق به خانواده
5/5
رابطه بچه‌های کوچک
5/5
رابطه با سگ‌های دیگر
4/5
سطح ریزش مو
1/5
سطح آبریزش بینی
1/5
سطح انرژی
/5
آموزش پذیری
/5
سطح سر و صدا
/5

تاریخچه نژاد پودل استاندارد را بهتر بشناسیم

پودل، سگ ملی فرانسه است و فرانسوی ها مطمئناً عاشق پودل های خود هستند. با این حال، هیچ نژادی به عنوان “پودل فرانسوی” وجود ندارد. در فرانسه، پودل ها تحت عنوان کنیچ (Caniche) یا “سگ اردکی” نامیده می شوند.

علیرغم ارتباط پودل با فرانسه، به عنوان یک شکارچی اردک، ریشۀ این نژاد از آلمان سرچشمه می گیرد، جایی که در آن کلمه “پودلین” به معنی “پاشیدن آب به اطراف” است. پودلهای استاندارد، رشد و توسعۀ خود را به عنوان یک سگ بازیابی کننده در آب (پیدا کردن و آوردن شکار) از 400 سال پیش آغاز کردند. پودلها با داشتن یک پوشش موج دار و فرفری به عنوان محافظ در برابر عناصر مختلف، داشتن توانایی شنای فوق العاده و هوش بالاتر از متوسط خود، همواره یک بازیابی کنندۀ بزرگ بوده است و خواهد بود. (انواع استاندارد، تنها نژادی هستند که به عنوان یک سگ نژاد غیر ورزشی که واجد شرایط شرکت در آزمون های بازیابی شکار AKC است، طبقه بندی شده اند).

آنچه به عنوان اصلاح نمایشی پوشش پودل، تحت عنوان “فلیم بویانت” (شعله مانند)، شناخته می شود، در سالهای ابتدایی ورود این نژاد، یک هدف کاربردی را دنبال می کرد. شکارچیان می خواستند سگهایی داشته باشند که در آب از دامنۀ حرکتی آزادانه ای برخوردار باشند، اما آنها همچنین خواهان این بودند که از بخش های حیاتی آناتومی سگ خود در برابر سرما نیز محافظت کنند. از این رو، آنها پوشش پاها، گردن و دم را می تراشیدند، اما سینه، باسن و مفاصل پا را پوشیده باقی می گذاشتند. تافت های گرد (کلاله) روی پاها، باسن و نوک دم را پمپون ها می نامند. (توجه داشته باشید چیرلیدرز ها (لیدرهای تشویق کننده مسابقات)، کلمۀ pom-poms (پوم پومز)دارند در حالیکه پودلها دارای پمپون هستند).

گستردگی خصوصیات خوب پودل ها، این امکان را به آنها می دهد که از دریاچه ها تا نمایش های مجلل حضور داشته باشند. پودل های زیبا از انواع استاندارد و مینیاتوری، ابتدا در میان اشراف فرانسه و سرانجام در تمام اروپا مورد استقبال قرار گرفتند. شکل ظاهری و آموزش پذیری این نژاد آنها را به یک سرگرمی طبیعی تبدیل کرده است و پودل ها، مدت هاست که با سنت سیرکهای اروپایی در ارتباط هستند. بینی برتر پودلها، یک کار اضافی به عنوان شکارچی ترافل (قارچ خوراکی دنبلان) نیز برای آنها به ارمغان آورده است.

گونۀ مینیاتوری این نژاد از گونۀ استاندارد گرفته شده است. گونۀ عروسکی برای اولین بار در آمریکا، در اوایل قرن بیستم، به عنوان یک سگ همراه در مناطق مسکونی شهر پرورش یافت. نمونه های خوب پرورش یافته پودلها از هر نوع که باشند، کپی های دقیقی از یکدیگر هستند و با استانداردهای یکسانی پرورش می یابند.

سلامت پودل استاندارد

پودل ها به طور کلی سگ هایی سالم و سلامت هستند. اما ممکن است بیماری هایی باعث به خطر انداختن سلامتی سگ شما باشد. بنابراین بهتر است با این بیماری ها کمی آشنا باشید.

نفخ

صرع

هیپ دیسپلازی

کم کاری تیروئید

آتروفی پیشرونده شبکیه

هیپوپلازی عصب بینایی

مشکلی دیگر که ممکن است سلامتی سگ شما را به خطر بیاندازد، پرخوری و اضافه وزن در سگ شماست. سگ ها به طور کلی میل زیادی به غذا خوردن دارند. اگر میزان خورد و خوراک سگتان را کنترل نکنید یا اگر سگ شما به طور مرتب فعالیت روزانه نداشته باشد، سگتان دچار اضافه وزن شده و مستعد بیماری های مختلف خواهد بود.

تغذیه پودل استاندارد

مهم نیست پودلی که قلب شما را تسخیر کرده است، چه اندازه است، شما می خواهید او را با بهترین غذای سگ موجود تغذیه کنید. دامپزشک یا پرورش دهنده شما می توانند شما را در تصمیم گیری در مورد غذای مناسب با سن، سطح فعالیت و اندازه سگتان کمک کنند. برخی از سگ ها، مستعد اضافه وزن هستند، بنابراین کالری و وزن بدن سگ خود را تحت نظر داشته باشید. اگر تصمیم دارید به سگ خود خوراکی تشویقی بدهید، این کار را با اعتدال انجام دهید. استفاده از تشویقی ها می تواند کمک مهمی در آموزش باشد، اما استفادۀ زیاد از آنها می تواند باعث چاقی شود. از دادن غذاهای باقی ماندۀ سفره به سگتان به طور دائم اجتناب کنید و بطور خاص از دادن استخوانهای پخته شده و غذاهای دارای چربی زیاد، خودداری کنید. درباره اینکه کدام یک از غذاهای انسانی برای سگ ها بی خطر هستند، اطلاعات لازم را کسب کنید. اگر در مورد وزن یا رژیم سگ خود نگرانی دارید، آن را با دامپزشک خود مطرح کنید.

آراستگی پودل استاندارد

بجز در مواردیکه می خواهید پوشش پودل خود را کوتاه نگه دارید، باید یاد بگیرید که چگونه آن را بطور روزانه برس بکشید تا پوشش و پوستی سالم داشته باشند. اگر یک پودل دارای پوشش کامل را به طور کامل تا روی پوست برس نکنید، موها در نزدیکی ریشه درهم می روند (اصطلاحا نمد موها که به معنای درهم رفتن شدید موها گفته می شود) و مجبور به تراشیدن کامل موها هستید تا موها از نو رشد کنند. بیشتر صاحبان این حیوانات خانگی تصمیم می گیرند موهای پودل خود را کوتاه تر نگه دارند. برخی از صاحبان حیوانات خانگی سعی می کنند که این نوع اصلاح کردن را یاد بگیرند و خودشان این کار را انجام دهند، در حالی که برخی دیگر تصمیم می گیرند هر چهار تا شش هفته یکبار، سگ خود را برای حمام، آراستن و کوتاه کردن ناخنها به یک آرایشگر حرفه ای سگ بسپارند. پوشش نسبتاً بدون ریزش پودلها باعث می شود که این نوع سگها برای افراد مبتلا به آلرژی انتخاب مناسبی باشند.

آموزش پذیری پودل استاندارد

پودل ها بسیار باهوش هستند و آموزش آنها به راحتی انجام می گیرد. آنها چابک، مهربان و باهوش هستند و از انواع ورزش ها و رقابت های مرتبط با سگها مانند چابکی، اطاعت پذیری و ردیابی لذت می برند و در آنها برتری می یابند. آنها در آب نیز بازیابی کنندۀ بسیار خوبی هستند و همچنین در آزمایش های شیرجه رفتن و بازیابی شکار (پیدا کردن و آوردن شکار) موفق عمل می کنند. پودل ها بسیار مردم دوست هستند و اگر روال های آموزشی شما سرگرم کننده و مثبت باشد، آنها می توانند سریعا شما را خوشحال کنند. فقط در مورد اینکه آیا با خواسته های شما سازگار هستند، مطمئن شوید.

آیا می دانید؟

کلمات کلیدی مرتبط

پودل – سگ نژاد پودل – خرید پودل – پودل استاندارد – پودل بزرگ – قیمت پودل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر نژادها

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل
کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
بیچون فریز
بیچون فریز

بیچون فریز

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
شیتزو
شیتزو

شیتزو

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
یورکشایر تریر
یورکشایر تریر

یورکشایر تریر

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
پودل مینیاتوری
پودل مینیاتوری

پودل مینیاتوری

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
پودل عروسکی
پودل عروسکی

پودل عروسکی

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
روتوایلر
روتوایلر

روتوایلر

پت سانی 10/29/1401 0

روت وایلر یک نژاد کاری قدرتمند است که ریشۀ آن به ماستیف های لژیونهای رومی می رسد. روتی یک همبازی و محافظ آرام در محفل خانواده است و به دنیای بیرون، با یک اعتماد به نفس همراه با بی اعتنایی نگاه می کند.

روت وایلر نر معمولا دارای شانه عضلانی از 61 تا 68 سانتیمتر است. مادۀ آن کمی کوچکتر و سبک تر است. این نوع سگ دارای پوشش سیاه و کوتاه با لکه هایی به رنگ قهوه ای مایل به قرمز و زرد است که به ابهت آن می افزاید پوشش سگ به موهای پوشانندۀ بدن آن گفته می شود که دارای دولایه است، لایۀ بالایی که از موهای خشن تر تشکیل شده است و در مقابل آب و گردوخاک از آن محافظت می کند و زیرپوشش که از موهای نرمتری است و نقش عایق را ایفا می کند). یک کمربند ضخیم عضلانی در عقب، باعث افزایش قدرت روتی در یورتمه رفتن می شود. یک روت وایلر نژاد خوب و درست پرورش یافته، آرام، با اعتماد به نفس و شجاع است اما بطور خارج از کنترل و پرخاشگر نیست. این رفتارهای سرد که این نگهبانان سطح جهانی نسبت به بیگانگان نشان می دهند، باعث می شود بازیگوش بودن و کم هوشی ساده ای که روتی را بین دوستدارانش عزیز می کند، پنهان بماند (هیچ کس به روتی نگفته است که او یک اسباب بازی نیست، بنابراین او تمایل دارد برای نوازش روی زانوهای شما بپرد). آموزش و اجتماعی شدن زودهنگام باعث می شود غرایز زمینه ای روتی در جهت مثبت مهار شود.

Read More
شیبا اینو
شیبا اینو

شیبا اینو

پت سانی 10/27/1401 0
Read More
دوبرمن پینچر
دوبرمن پینچر

دوبرمن پینچر

پت سانی 10/27/1401 0

نژاد دوبرمن دارای سری بلند و بدنی براق و عضلانی است. گوش های این نژاد اغلب بصورت صاف و ایستاده بوده و دم آن‌ ها معمولاً کوتاه است.

دوبرمن پینچر دارای یک پوشش بدنی و موهای کوتاه، براق و مات است که در رنگ های سیاه، قرمز تیره، آبی یا حنایی با خطوط زرد روی صورت، بدن و دم وجود دارند. این سگ یک سگ معمولی است و به حداقل نظافت نیاز دارد. دوبرمن ها حدود 10 تا 12 سال عمر می کنند. قد سگ های دوبرمن در نرها در بین ۶۸ تا ۷۲ سانتی متر و در بین ماده ها ۳۲ تا ۳۵ سانتی متر است. از لحاظ وزن نیز دوبرمن ها تا ماکسیمم ۴۵ کیلو می توانند وزن داشته باشند.

Read More
پودل استاندارد
پودل استاندارد

پودل استاندارد

پت سانی 10/27/1401 0

پودل ها دارای سه گونۀ مختلف هستند: انواع استاندارد باید بیش از 38 سانتیمتر ارتفاع در شانه ها داشته باشند. انواع مینیاتوری معمولا دارای قد 38 سانتیمتر یا کمتر هستند و انواع عروسکی کمتر از 25 سانتیمتر ارتفاع دارند. هر سه گونه از نظر استخوان بندی و تناسب، یکسان هستند. در نمایش های سگها، پودل ها معمولاً با آرایش ” کانتیننتال” پیچیده به نمایش گذاشته می شوند (آرایش کانتیننتال نوعی اصلاح پوشش سگها است که در آن موهای صورت گلو، پا و بخشی از دم کوتاه می شوند). بیشتر صاحبان حیوانات خانگی، آرایش اسپورتینگ ساده تر را ترجیح می دهند که در آن پوشش برای پیروی از طرح کلی بدن بصورت کاملاً یکنواخت با عضلات بدن اصلاح می شود. کلیشه های قدیمی در مورد پودلها به عنوان سگهای سوسول را فراموش کنید. پودلها، “سگهای واقعی” مشتاق، ورزشکار، باهوش و کاملا انطباق پذیر هستند. پودل استاندارد با داشتن اندازه و قدرت بیشتر، قهرمان همۀ جانبۀ خانواده است، اما همۀ پودلها را می توانید با موفقیت بسیار خوبی آموزش دهید.

Read More