پودل استاندارد

معرفی کامل نژاد پودل استاندارد : بررسی و ویدئو معرفی

Standard Poodle

Full introduction of the Standard Poodle breed

نگاهی کوتاه به نژاد پودل استاندارد

توضیحات

پودل ها دارای سه گونۀ مختلف هستند: انواع استاندارد باید بیش از 38 سانتیمتر ارتفاع در شانه ها داشته باشند. انواع مینیاتوری معمولا دارای قد 38 سانتیمتر یا کمتر هستند و انواع عروسکی کمتر از 25 سانتیمتر ارتفاع دارند. هر سه گونه از نظر استخوان بندی و تناسب، یکسان هستند. در نمایش های سگها، پودل ها معمولاً با آرایش ” کانتیننتال” پیچیده به نمایش گذاشته می شوند (آرایش کانتیننتال نوعی اصلاح پوشش سگها است که در آن موهای صورت گلو، پا و بخشی از دم کوتاه می شوند). بیشتر صاحبان حیوانات خانگی، آرایش اسپورتینگ ساده تر را ترجیح می دهند که در آن پوشش برای پیروی از طرح کلی بدن بصورت کاملاً یکنواخت با عضلات بدن اصلاح می شود. کلیشه های قدیمی در مورد پودلها به عنوان سگهای سوسول را فراموش کنید. پودلها، “سگهای واقعی” مشتاق، ورزشکار، باهوش و کاملا انطباق پذیر هستند. پودل استاندارد با داشتن اندازه و قدرت بیشتر، قهرمان همۀ جانبۀ خانواده است، اما همۀ پودلها را می توانید با موفقیت بسیار خوبی آموزش دهید.

ویدئو پودل استاندارد

ارزیابی پودل استاندارد

عشق به خانواده
5/5
رابطه با کودکان
5/5
رابطه با سگ‌ها
4/5
آبریزش آب دهان
1/5
سطح انرژی
4/5
آموزش پذیری
5/5
سروصدا
2/5
ریزش مو
1/5

اگر بدنبال خرید پودل استاندارد هستید با ما تماس بگیرید

پودل استاندارد

آیا می‌دانید؟

آرایش های پودل (انواع اصلاح پوشش پودلها) صرفاً تزئینی نیست (هرچند که ممکن است اکنون به این صورت به نظر برسد)؛ در حقیقت، این آرایش ها یک اصلاح ضروری بود که جهت محافظت از مفاصل و اندام های حیاتی سگ در آبهای سرد مورد استفاده قرار می گرفت.
پودل دارای توانایی شنای فوق العاده ای است و پوشش آن با آب سازگار شده است.
پودلها، با هوش برتر و توانایی یادگیری استثنایی خود شناخته می شوند.

پودل استاندارد را کامل بشناسید

برای معرفی نژاد سگ به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.این نژاد یک سگ آپارتمانی محسوب می شود.

تاریخچه پودل استاندارد

پودل، سگ ملی فرانسه است و فرانسوی ها مطمئناً عاشق پودل های خود هستند. با این حال، هیچ نژادی به عنوان “پودل فرانسوی” وجود ندارد. در فرانسه، پودل ها تحت عنوان کنیچ (Caniche) یا “سگ اردکی” نامیده می شوند.

علیرغم ارتباط پودل با فرانسه، به عنوان یک شکارچی اردک، ریشۀ این نژاد از آلمان سرچشمه می گیرد، جایی که در آن کلمه “پودلین” به معنی “پاشیدن آب به اطراف” است. پودلهای استاندارد، رشد و توسعۀ خود را به عنوان یک سگ بازیابی کننده در آب (پیدا کردن و آوردن شکار) از 400 سال پیش آغاز کردند. پودلها با داشتن یک پوشش موج دار و فرفری به عنوان محافظ در برابر عناصر مختلف، داشتن توانایی شنای فوق العاده و هوش بالاتر از متوسط خود، همواره یک بازیابی کنندۀ بزرگ بوده است و خواهد بود. (انواع استاندارد، تنها نژادی هستند که به عنوان یک سگ نژاد غیر ورزشی که واجد شرایط شرکت در آزمون های بازیابی شکار AKC  است، طبقه بندی شده اند).

آنچه به عنوان اصلاح نمایشی پوشش پودل، تحت عنوان “فلیم بویانت” (شعله مانند)، شناخته می شود، در سالهای ابتدایی ورود این نژاد، یک هدف کاربردی را دنبال می کرد. شکارچیان می خواستند سگهایی داشته باشند که در آب از دامنۀ حرکتی آزادانه ای برخوردار باشند، اما آنها همچنین خواهان این بودند که از بخش های حیاتی آناتومی سگ خود در برابر سرما نیز محافظت کنند. از این رو، آنها پوشش پاها، گردن و دم را می تراشیدند، اما سینه، باسن و مفاصل پا را پوشیده باقی می گذاشتند. تافت های گرد (کلاله) روی پاها، باسن و نوک دم را پمپون ها می نامند. (توجه داشته باشید چیرلیدرز ها (لیدرهای تشویق کننده مسابقات)، کلمۀ pom-poms (پوم پومز)دارند در حالیکه پودلها دارای پمپون هستند).

گستردگی خصوصیات خوب پودل ها، این امکان را به آنها می دهد که از دریاچه ها تا نمایش های مجلل حضور داشته باشند. پودل های زیبا از انواع استاندارد و مینیاتوری، ابتدا در میان اشراف فرانسه و سرانجام در تمام اروپا مورد استقبال قرار گرفتند. شکل ظاهری و آموزش پذیری این نژاد آنها را به یک سرگرمی طبیعی تبدیل کرده است و پودل ها، مدت هاست که با سنت سیرکهای اروپایی در ارتباط هستند. بینی برتر پودلها، یک کار اضافی به عنوان شکارچی ترافل (قارچ خوراکی دنبلان) نیز برای آنها به ارمغان آورده است.

گونۀ مینیاتوری این نژاد از گونۀ استاندارد گرفته شده است. گونۀ عروسکی برای اولین بار در آمریکا، در اوایل قرن بیستم، به عنوان یک سگ همراه در مناطق مسکونی شهر پرورش یافت. نمونه های خوب پرورش یافته پودلها از هر نوع که باشند، کپی های دقیقی از یکدیگر هستند و با استانداردهای یکسانی پرورش می یابند.

مطالب پودل استاندارد

مقاله‌ها این نژاد در حال بروزرسانی است

کلمات کلیدی

پودل استاندارد – سگ پودل استاندارد – خرید سگ پودل استاندارد – خرید نژاد سگ پودل استاندارد – خرید پودل استاندارد – قیمت پودل استاندارد – قیمت توله پودل استاندارد – قیمت و خرید پودل استاندارد نر – قیمت و خرید پودل استاندارد ماده

سگ آپارتمانی

نژادهای آپارتمانی

سگ گارد

نژادهای گارد

سگ شکاری

نژادهای شکاری

پت شاپ پت سانی مرجعی است برای شناخت بهتر موجوداتی که بسیار برای ما مهم هستند. ما در پت سانی خدمات کاملی برای حیوانات خانگی ارائه می‌دهیم برای اطلاعات بیشتر ما رو دنبال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پت شاپ پت سانی

ماهم مثل شما دوستشان داریم

© پت سانی

Petsuny Petshop

We Love Them Like You Do

عضویت در شبکه‌های اجتماعی پت سانی