سیبرین هاسکی

معرفی کامل نژاد سیبرین هاسکی : بررسی و ویدئو معرفی

Siberian Husky

Full introduction of the Siberian Husky breed

نگاهی کوتاه به نژاد سیبرین هاسکی

سگ سیبرین هاسکی ، یک سگ سورتمه ای با اندازۀ متوسط و دارای پوشش ضخیم و استقامت عالی است که برای کار در دسته های سگ و کشیدن بارهای سبک با سرعت متوسط در مناطق گستردۀ یخ زده، ساخته شده است. این نژاد شمالی، مهربان و باریک بین است.

توضیحات

چشمهای بادامی-شکل، با اندازۀ متوسط و براق سگ سیبرین هاسکی می تواند به رنگ قهوه ای یا آبی و گاهی اوقات هر یک از چشمها به یک رنگ باشد، چشمها، ظاهری زیرک اما مهربان و کمی شیطان را منتقل می کنند. سیبرین ها به داشتن پاهایی سریع و چابک و با گامهای قدرتمند اما نرم و راحت شناخته می شوند. با داشتن وزنی که بیشتر از حدود 27 کیلوگرم نمی شود، آنها به طور قابل توجهی از پسر عموهای خود، آلاسکن مالاموتها، کوچکتر و سبک تر هستند. در حقیقت، پرورش دهندگان و طرفداران، سیبرین ها را بر هاسکی ها ترجیح می دهند، زیرا هاسکی ها، سگهای بزرگتر و تنومند تری نسبت به استاندارد موجود برای این نژاد هستند. از آنجا که سیبرین ها به عنوان سگهای دسته به دنیا آمده اند، از زندگی خانوادگی لذت می برند و با سایر سگ ها به خوبی سر می کنند. رفتار دوستانۀ ذاتی آنها باعث می شود آنها نگهبانان بی تفاوتی باشند. این نژاد همچنین پرانرژی است و نمی تواند در مقابل تعقیب حیوانات کوچک مقاومت کند، بنابراین امن کردن فضای دویدن آنها ضروری است. یک ویژگی جذاب این نژاد این است که سیبرین ها به طور طبیعی تمیز هستند و بوی بسیار کمی دارند.

ویدئو سیبرین هاسکی

ارزیابی سیبرین هاسکی

عشق به خانواده
5/5
رابطه با کودکان
5/5
رابطه با سگ‌ها
5/5
آبریزش آب دهان
3/5
سطح انرژی
5/5
آموزش پذیری
3/5
سروصدا
5/5
ریزش مو
4/5

اگر بدنبال خرید سیبرین هاسکی هستید با ما تماس بگیرید

آیا می‌دانید؟

سیبرین هاسکی در سال 1930 توسط AKC به رسمیت شناخته شد و هشتادو هفتمین نژاد آن است.
در سال 1925، شهر نوم، آلاسکا تحت تأثیر اپیدمی دیفتری قرار گرفت و دسته ای از سگهای سیبرین، قهرمانانه سرم های مورد نیاز را برای مقابله با بیماری به شهر ایزوله شده رساندند.

سیبرین هاسکی را کامل بشناسید

سگ سیبرین هاسکی ، یک سگ سورتمه ای با اندازۀ متوسط و دارای پوشش ضخیم و استقامت عالی است که برای کار در دسته های سگ و کشیدن بارهای سبک با سرعت متوسط در مناطق گستردۀ یخ زده، ساخته شده است. این نژاد شمالی، مهربان و باریک بین است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

تاریخچه سیبرین هاسکی

بدن جمع و جور، پوشش با کیفیت، گوش های ایستاده و دم ضخیم و دایره ای شکل سگ سیبرین هاسکی، بلافاصله میراث شمالی این نژاد را نشان می دهد. اجداد این نژاد ابتدا در شمال شرقی آسیا توسط مردم چوکچی پرورش داده می شدند و برای همراهی با خانواده هایشان و همچنین سگ های سورتمۀ مقاوم نگهداری می شدند.

تغییر شرایط آب و هوایی، چوکچی های  نیمه عشایر را مجبور به گسترش شکارگاههای خود کرد، آنها با توسعه یک سگ سورتمه که با صرف کمترین انرژی، قادر به حمل بارهای سبک بر روی زمین های منجمد وسیع بود، با این چالش روبرو شدند. چوکچی ها که از سایر نقاط جهان جدا شده بودند، توانستند خلوص سگ های سورتمه ای خود را برای نسل های زیادی حفظ کنند. سگ هایی که آنها پرورش دادند، اجداد مستقیم سیبرین هاسکی های امروزی هستند.

سیبرین ها وقتی در اوایل دهه 1900 شروع به پیروزی در مسابقات سورتمه رانی کردند، توجه مردم را به خود جلب نمودند، اما هنگامی که در سال 1925 یک سورتمه ران افسانه ای، لئونارد سپالا، با استفاده از سیبرین هاسکی ها، 658 مایل را تنها در پنج روز و نیم به نوم، آلاسکا، طی کرد تا یک سرم نجات بخش  را برای مقابله با همه گیر دیفتری به آنجا برساند، سیبرین ها به تیتر خبرها تبدیل شدند. داستان  هیجان انگیز “رساندن سرم” که بلافاصله در روزنامه های سراسر جهان گزارش شد، به سیبرین محبوبیتی داد که تا به امروز کم نشده است. “بالتو” که سگ پیشرو سپالا در آخرین مرحله سفر بود، همچنان یکی از افتخارآمیزترین سگهای قهرمان تاریخ است. مجسمه ای از او در پارک مرکزی نیویورک قرار دارد.

سورتمه رانان هنوز دسته های سیبرین ها را برای تفریح ​​و ورزش در سرتاسر آمریکای شمالی نگه می دارند. انواع كمتر ماجراجوی این نژاد، به سادگي از شركت در اين همراهی آرام و دلپذير لذت مي برند.

مطالب سیبرین هاسکی

مقاله‌ها این نژاد در حال بروزرسانی است

کلمات کلیدی

سیبرین هاسکی – سگ سیبرین هاسکی – خرید سگ سیبرین هاسکی – خرید نژاد سگ سیبرین هاسکی – خرید سیبرین هاسکی – قیمت سیبرین هاسکی – قیمت توله سیبرین هاسکی – قیمت و خرید سیبرین هاسکی نر – قیمت و خرید سیبرین هاسکی ماده

سگ آپارتمانی

نژادهای آپارتمانی

سگ گارد

نژادهای گارد

سگ شکاری

نژادهای شکاری

پت شاپ پت سانی مرجعی است برای شناخت بهتر موجوداتی که بسیار برای ما مهم هستند. ما در پت سانی خدمات کاملی برای حیوانات خانگی ارائه می‌دهیم برای اطلاعات بیشتر ما رو دنبال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پت شاپ پت سانی

ماهم مثل شما دوستشان داریم

© پت سانی

Petsuny Petshop

We Love Them Like You Do

عضویت در شبکه‌های اجتماعی پت سانی