شیتزو

معرفی کامل نژاد شیتزو : بررسی و ویدئو معرفی

Shih Tzu

Full introduction of the Shih Tzu breed

نگاهی کوتاه به نژاد شیتزو

توضیحات

شیتزو (در غرب شید-زوو یا شیت-سو تلفظ می شود و چینی ها یه آن “شر-زِر” می گویند) دارای وزنی بین 4 تا 7 کیلوگرم است و در حالت ایستاده، قد آن بین 20 تا 28 سانتیمر است که برای سگها، اندازۀ کوچکی محسوب می شود. پوشش آنها که در رنگهای مختلفی دیده می شود، ارزش صرف زمان و با دقت نگریستن به آن را دارد زیرا سگهای کمی به زیبایی یک شیتزوی به خوبی آراسته شده هستند. جذاب بودن راهی برای زندگی کردن این افسونگر پر جنب و جوش است. شیتزو به این معروف است که به ویژه با بچه ها مهربان است. به عنوان یک سگ کوچک که می توانسته است بیشتر روز خود را در کاخ های سلطنتی بگذراند، اگر شما در یک آپارتمان یا خانۀ بدون حیاط بزرگ زندگی می کنید، این سگ می تواند یک حیوان خانگی عالی باشد. برخی از سگ ها عادت به حفر سوراخ و تعقیب گربه ها دارند، اما شیتزو می تواند در حالی که مشغول تماشای تلویزیون هستید، روی پاهای شما نشسته و رفتار تحسین برانگیزی داشته باشد.

ویدئو شیتزو

ارزیابی شیتزو

عشق به خانواده
5/5
رابطه با کودکان
4/5
رابطه با سگ‌ها
4/5
آبریزش آب دهان
1/5
سطح انرژی
2/5
آموزش پذیری
3/5
سروصدا
2/5
ریزش مو
3/5

اگر بدنبال خرید شیتزو هستید با ما تماس بگیرید

آیا می‌دانید؟

شیتزو حیوان خانگی برای بسیاری از افراد سلسلۀ مینگ بود.
شیتزو به معنای شیر است و در عقاید بودایی، بین شیر و خدای آنها ارتباطی وجود دارد؛ از همین رو، سگها در دربار پرورش داده می شدند.
در دورۀ سلسلۀ تانگ، كیو تای، پادشاه ویكور، به دربار چین یك جفت سگ داد که گفته می شد از فو لین (امپراتوری بیزانس) آمده است. این سگها (شیتزو ها)، مجددا در سال 994-990 وقتی که افراد "هو چو" سگ ها را به عنوان خراج یا ادای احترام می فرستادند اشاره شده است.

شیتزو را کامل بشناسید

تاریخچه شیتزو

وقتی صاحب یک شیتزو هستید، تکۀ کوچکی از تاریخ چین را در اختیار دارید. پرورش دهندگان سلطنتی در کاخ امپراتور چین قرن ها پیش از پرورش دهندگان تبت، شیتزو (به معنی “سگ شیر”) را پرورش دادند. این نژاد به احتمال زیاد محصول آمیختگی دو نژاد حتی قدیمی تر سینو-تبتی، لهاسا آپسو و پکینیز است.

برای صدها سال، شیتزو زندگی گرمی در دامان خانواده های سلطنتی سپری می کرد و نازپروردۀ امپراتورها و خانواده های آنها بود. گفته می شود که امپراتوها هدیه های ارزنده ای را به پرورش دهندگان شیتزو که زیباترین و با محبت ترین سگ ها را پرورش می دادند، ارزانی می کردند.

این نژاد تا دهه 1930 در پشت دیوارهای کاخ، تقریبا برای جهان خارج ناشناخته و پنهان باقی مانده بود. کلوپ های نژاد تشکیل شده در پکن و بعداً انگلیس، این نژاد را اصلاح کردند، بدون آنکه بحث زیادی در بین طرفداران این نژاد در مورد نوع مناسب صورت گیرد. شیتزو در سال 1969 وارد کتاب اِستاد AKC (AKC Stud Book) گردید.

از آن زمان به بعد، شیتزو یکی از محبوب ترین سگهای عروسکی در ایالات متحده و انگلستان بوده است. و آنها هنوز هم با صاحبانشان، بدون توجه به اینکه چه کسی هستند، مانند خانوادۀ سلطنتی رفتار می کنند. صاحبان متنوعی از ملکه الیزابت دوم گرفته تا مایلی سایرس، تسلیم جذابیت های غیره متعارف شیتزو شده اند.

مطالب شیتزو

مقاله‌ها این نژاد در حال بروزرسانی است

کلمات کلیدی

شیتزو – سگ شیتزو – خرید سگ شیتزو – خرید نژاد سگ شیتزو – خرید شیتزو – قیمت شیتزو – قیمت توله شیتزو – قیمت و خرید شیتزو نر – قیمت و خرید شیتزو ماده

سگ آپارتمانی

نژادهای آپارتمانی

سگ گارد

نژادهای گارد

سگ شکاری

نژادهای شکاری

پت شاپ پت سانی مرجعی است برای شناخت بهتر موجوداتی که بسیار برای ما مهم هستند. ما در پت سانی خدمات کاملی برای حیوانات خانگی ارائه می‌دهیم برای اطلاعات بیشتر ما رو دنبال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پت شاپ پت سانی

ماهم مثل شما دوستشان داریم

© پت سانی

Petsuny Petshop

We Love Them Like You Do

عضویت در شبکه‌های اجتماعی پت سانی