ساموید

Samoyed

شخصیت: دوستانه / ملایم / سازگار

درباره نژاد

سامویید یکی از زیباترین نژاد های دنیاست. قطعا اگر می خواهید برای به سرپرستی گرفتن نژادی از سگ اقدام کنید، به شما نژاد ساموید را پیشنهاد خواهم کرد. این نژاد یکی از زیباترین ها و باهوش ترین هاست. نژاد سامویید از نژاد هایی است که از همراهی با انسان لذت می برد. درست است که این نژاد به محبوبی نژادی مثل پامر نیست اما می توان آن را در زمره محبوب ترین ها دانست.

ساموید سگی بزرگ اما زیباست که از ۴۸ تا۶۰ سانتی قد دارد. قدرتمند، خستگی ناپذیر، با پوششی تمام سفید ضخیم و غیر قابل نفوذ در برابر سرماست. سگ ساموید سگهایی باهوش، اجتماعی و بدجنس هستند که خواستار عشق و توجه هستند. این نژاد به یک دست بسیار محکم اما محبت آمیز در تمرین نیاز دارند. به عنوان حیوانات گله، آنها باید زودتر یاد بگیرند که سگ آلفا کیست و آلفا باید شما باشید. سامویدها، سگ های سورتمه کش خندان، برای کار سخت در سردترین مناطق جهان پرورش داده شدند. به عنوان مثال در سیبری هوای منفی ۶۰ درجه یک هوای معمول است. پوشش کلفت و سفید سامویدبه قدری ضخیم است که زندگی در این هوا را برای این نژاد بدون مشکل کرده است. این نژاد دارای گوش هایی تیز و سری پهن هستند.

عکس‌های ساموید

خرید سگ ساموید

اگر بدنبال خرید ساموید هستید با ما در تماس باشید

حدود قیمت بازار 15 الی 35 میلیون تومان

استانداردهای نژاد

وزن استاندارد

16 الی 30 کیلوگرم

قد استاندارد

48 الی 60 سانتی متر

میانگین طول عمر

10 الی 13 سال

رنگ های استاندارد

بیسکوییتی, سفید

نوع پوشش مو

پوشش دو لایه, صاف

ویدئو نژاد ساموید

ارزیابی نژاد ساموید

عشق به خانواده
5/5
رابطه بچه‌های کوچک
5/5
رابطه با سگ‌های دیگر
4/5
سطح ریزش مو
3/5
سطح آبریزش بینی
1/5
سطح انرژی
4/5
آموزش پذیری
4/5
سطح سر و صدا
5/5

تاریخچه نژاد ساموید را بهتر بشناسیم

ساموید واقعاً یک نژاد باستانی است که توسط قبایل عشایری در سیبری پرورش داده شده است تا گوزن‌های شمالی خود را گله داری کنند. و در صورت نیاز به عنوان سورتمه‌کش عمل کنند. در اصل، این سگ‌های همه منظوره رنگ‌های مختلفی داشتند، اما رنگ سفید درخشان از آن زمان در بیشتر مناطق جهان فراگیر شده است. ننت هردینگ لایکا شوروی ممکن است جد واقعی سامویدهایی باشد که ما امروزه می شناسیم.

این ها سگهای سرسخت و با محبتی هستند و کاوشگران اولیه اروپایی به سرعت به ارزش آن ها پی بردند. سامویدها در اواخر دهه 1800 به انگلستان آورده شدند. گاهی اوقات به عنوان هدیه از تزار روسیه به انگلستان داده می شدند. معروف است که ملکه الکساندرا از آنها حمایت می کرد. ساموید سپس به بسیاری از اکتشافات قطبی، به ویژه “اتاه” که اولین سفر رولد آموندسن به قطب جنوب را رهبری می کرد، پیوست.

بسیاری از سامویدها هنوز هم امروز کار می کنند، گوزن های شمالی را گله می کنند و سورتمه می کشند و همچنین در بسیاری از نقاط جهان همراه خانواده هستند.

ساموید یکی از زیباترین نژاد‌های دنیاست. قطعا اگر می‌خواهید برای به سرپرستی گرفتن نژادی از سگ اقدام کنید، به شما نژاد ساموید را پیشنهاد خواهم کرد. این نژاد یکی از زیباترین‌ها و باهوش ترین‌هاست. نژاد سامویید از نژاد‌هایی است که از همراهی با انسان لذت می‌برد. درست است که این نژاد به محبوبی نژادی مثل پامر نیست اما می‌توان آن را در زمره محبوب ترین‌ها دانست.

نژاد سامویید

ساموید سگی بزرگ اما زیباست که از ۴۸ تا۶۰ سانتی قد دارد. قدرتمند، خستگی ناپذیر، با پوششی تمام سفید ضخیم و غیر قابل نفوذ در برابر سرماست. سگ ساموید سگهایی باهوش، اجتماعی و بدجنس هستند که خواستار عشق و توجه هستند. این نژاد به یک دست بسیار محکم اما محبت آمیز در تمرین نیاز دارند. به عنوان حیوانات گله، آنها باید زودتر یاد بگیرند که سگ آلفا کیست و آلفا باید شما باشید.

ساموییدها، سگ‌های سورتمه کش خندان، برای کار سخت در سردترین مناطق جهان پرورش داده شدند. به عنوان مثال در سیبری هوای منفی ۶۰ درجه یک هوای معمول است. پوشش کلفت و سفید سامویدبه قدری ضخیم است که زندگی در این هوا را برای این نژاد بدون مشکل کرده است. این نژاد دارای گوش‌هایی تیز و سری پهن هستند.

تاریخچه سگ ساموید

Samoyed واقعاً یک نژاد باستانی است که توسط قبایل عشایری در سیبری پرورش داده شده است تا گوزن‌های شمالی خود را گله داری کنند. و در صورت نیاز به عنوان سورتمه‌کش عمل کنند. در اصل، این سگ‌های همه منظوره رنگ‌های مختلفی داشتند، اما رنگ سفید درخشان از آن زمان در بیشتر مناطق جهان فراگیر شده است. ننت هردینگ لایکا شوروی ممکن است جد واقعی سامویدهایی باشد که ما امروزه می‌شناسیم.

این‌ها سگهای سرسخت و با محبتی هستند و کاوشگران اولیه اروپایی به سرعت به ارزش آن‌ها پی بردند. سامویدها در اواخر دهه 1800 به انگلستان آورده شدند. گاهی اوقات به عنوان هدیه از تزار روسیه به انگلستان داده می‌شدند. معروف است که ملکه الکساندرا از آنها حمایت می‌کرد. Samoyed سپس به بسیاری از اکتشافات قطبی، به ویژه “اتاه” که اولین سفر رولد آموندسن به قطب جنوب را رهبری می‌کرد، پیوست.

بسیاری از سامویدها هنوز هم امروز کار می‌کنند، گوزن‌های شمالی را گله می‌کنند و سورتمه می‌کشند و همچنین در بسیاری از نقاط جهان همراه خانواده هستند.

خصوصیات اخلاقی سگ Samoyed

سامویید سگی دوستانه و با شخصیت است. سگ ساموید سگهای باهوشی هستند که حس استقلال دارند. آن‌ها که برای زندگی در یک چادر در محله‌های بسیار نزدیک با خانواده خود پرورش یافته اند، با مشارکت انسان‌ها رشد می‌کنند. ساموییدها پارس می‌کنند و اگر برای مدت طولانی تنها بمانند، اغلب به پارس‌های زیاد و اذیت کننده تبدیل می‌شود. عادت حفاری در این نژاد می‌تواند مشکل ساز باشد زیرا آن‌ها عادت دارند برای رسیدن به یک مکان استراحت خنک حفاری می‌کنند.

سامویدها تمایل دارند با سگ‌‌های دیگر و همچنین مردم و سایر حیوانات خانگی که با آن‌ها بزرگ می‌شوند به خوبی کنار بیایند. آن‌ها سگ‌های گله هستند و ممکن است کمی‌تمایل به تعقیب یا گاز گرفتن از خود نشان دهند. به طور کلی، آن‌ها به خوبی با کودکان کنار می‌آیند، اگرچه ممکن است برای کودکان نوپا کمی‌شلوغ و نامناسب باشند. به خاطر داشته باشید که سگ‌های ساموید اصلا نباید تنها بمانند…

بیماری‌های این نژاد

مانند تمام سگ‌های دیگر، بیماری‌هایی شایع سلامتی این نژاد را تهدید می‌کند. اما این به آن معنا نیست که سگ شما دچار این بیماری‌ها می‌شود.

بیماری‌های زیر در سگ نژاد ساموید بیشتر دیده می‌شوند.

کری مادرزادی

گلومروپاتی و نارسایی کلیه

آتروفی پیش رونده شبکیه چشم

دیسپلازی مفصل ران (هیپ دیسپلیژا)

هپاتیت مزمن

بیماری کوشینگ سگ

نگهداری از نژاد ساموید

این نژاد انرژی زیادی دارند و برای این که شاداب و با طراوات باشند باید در طول روز فعالیت داشته باشند. در غیر اینصورت سگ شما طراوات و شادابی خود را از دست می‌دهد. به سگی افسرده و یا لجوج تبدیل می‌شود. سامویدها یکی دیگر از نژادهای واقعاً آسان برای نگهداری هستند که در مقادیر نسبتاً کمی‌از مواد غذایی با کیفیت عالی رشد می‌کنند. مصرف زیاد غذا یا ورزش نکردن کافی می‌تواند به راحتی منجر به چاقی شود. سامویدها سگ‌های مقاوم و با طول عمر 12تا 14 سالگی هستند.

سگ سامویید سگ‌های فعالی هستند و نیاز به ورزش روزانه دارند. از آنجایی که ساموییدها بسیار با مردم هماهنگ هستند، از تمرین لذت می‌برند و با خوشحالی در اطاعت، چابکی، گله داری، سورتمه سواری به رقابت خواهند پرداخت. اگر برای مدت طولانی تنها بمانند، عملکرد خوبی ندارند. ساموییدها هنگامی‌که غریبه ای را می‌بینند معمولاً پارس می‌کنند، اما سپس با دم و زبان تکان دادن به غریبه سلام می‌کنند. ویژگی “لبخند سامی” با لب‌های خمیده به هیچ وجه بیانگر پرخاشگری نیست. سگ سامویید تا زمانی که انرژی اش تخلیه شود در هر محیطی می‌تواند شاد و خوشحال در کنار صاحب خود زندگی کند..

ساموییدها می‌توانند کمی‌مستقل باشند و با آموزش اولیه و اجتماعی شدن با دستی محکم اما ملایم بهترین عملکرد را داشته باشند. آن‌ها زمانی خوشحال می‌شوند که کاری را انجام دهند، حتی اگر در یک رژه فقط یک گاری را بکشند. نظافت باید روزانه یا تقریباً انجام شود، به خصوص در زمان ریزش..

خرید سامویید

اگر شما هم بدنبال خرید یک توله سامویید یا سگ سامویید هستید می‌توانید برای اطلاع از قیمت سامویید یا خرید ساموید با ما در تماس باشید. 09121059086

سلامت ساموید

مانند تمام سگ های دیگر، بیماری هایی شایع سلامتی این نژاد را تهدید می کند. اما این به آن معنا نیست که سگ شما دچار این بیماری‌ها می‌شود.

بیماری‌های زیر در سگ نژاد ساموید بیشتر دیده می شوند.

کری مادرزادی

گلومروپاتی و نارسایی کلیه

آتروفی پیش رونده شبکیه چشم

دیسپلازی مفصل ران (هیپ دیسپلیژا)

هپاتیت مزمن

بیماری کوشینگ سگ

تغذیه ساموید

سامویید نسبت به غذای سگ با کیفیت بالا باید عکس العمل خوبی نشان دهد، خواه غذای آماده یا غذای خانگی مورد تایید دامپزشکتان. هر رژیم غذایی باید متناسب با سن سگ (توله سگ، بزرگسال یا سالخورده) باشد. برخی از سگ ها مستعد اضافه وزن هستند، بنابراین کالری دریافتی و وزن بدن سگ خود را زیر نظر داشته باشید. مواد خوراکی که به عنوان تشویقی به سگ ها داده می شود می تواند کمک مهمی در آموزش باشد ، اما دادن زیاد آن می تواند باعث چاقی شود. کدام غذای انسانی برای سگ ها بی خطر است، و کدام نه را فرابگیرید. اگر در مورد وزن یا رژیم سگ خود نگرانید، با دامپزشک خود مشورت کنید. آب تمیز و تازه باید همیشه در دسترس باشد.

آراستگی ساموید

امویید دارای یک پوشش دوتایی پهن است، با یک پوشش بیرونی بلندتر دارای موهای خشن و موهای زیرین نرم، ضخیم و پشمی. ساموییدها همیشه ریزش مو دارند، حتی در فصل ریزش مو بیشتر هم می شود، که ممکن است یک یا دو بار در سال رخ بدهد. برس کشیدن روزانه می تواند به از بین بردن کثیفی و موهای زائد کمک کند و سگ را در بهترین شکل ممکن نشان دهد. موهای درهم تنیده یا ژولیده را می توان با یک برس نرم و صاف یا یک شانه فلزی مرتب کرد. ناخن ها باید هر سه یا چهار هفته یا در صورت لزوم گرفته شوند.

آموزش پذیری ساموید

قوم سامویید در خیمه ها زندگی می کردند و در شبهای بی رحم قطب شمال خودشان را با سگ هایشان گرم می کردند. این درجه غیرمعمول نزدیکی سگ و ارباب، پیوند تنگاتنگی بین سامی ها و انسان ایجاد کرده است. یک سامی که به حبس انفرادی در حیاط محکوم شده است – موجودی بدبخت و مخرب است. این ها سگهایی باهوش، اجتماعی و بازیگوش هستند که خواستار عشق و توجه می باشند. سامی ها به تمرین بسیار سخت اما دوستانه نیاز دارند.

آیا می دانید؟

کلمات کلیدی مرتبط

سامویید – سگ ساموید – نژاد ساموید – توله ساموید – قیمت ساموید – خرید ساموید – همه چیز در مورد سامویدها

One Response

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر نژادها

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل
کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
بیچون فریز
بیچون فریز

بیچون فریز

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
شیتزو
شیتزو

شیتزو

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
یورکشایر تریر
یورکشایر تریر

یورکشایر تریر

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
پودل مینیاتوری
پودل مینیاتوری

پودل مینیاتوری

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
پودل عروسکی
پودل عروسکی

پودل عروسکی

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
روتوایلر
روتوایلر

روتوایلر

پت سانی 10/29/1401 0

روت وایلر یک نژاد کاری قدرتمند است که ریشۀ آن به ماستیف های لژیونهای رومی می رسد. روتی یک همبازی و محافظ آرام در محفل خانواده است و به دنیای بیرون، با یک اعتماد به نفس همراه با بی اعتنایی نگاه می کند.

روت وایلر نر معمولا دارای شانه عضلانی از 61 تا 68 سانتیمتر است. مادۀ آن کمی کوچکتر و سبک تر است. این نوع سگ دارای پوشش سیاه و کوتاه با لکه هایی به رنگ قهوه ای مایل به قرمز و زرد است که به ابهت آن می افزاید پوشش سگ به موهای پوشانندۀ بدن آن گفته می شود که دارای دولایه است، لایۀ بالایی که از موهای خشن تر تشکیل شده است و در مقابل آب و گردوخاک از آن محافظت می کند و زیرپوشش که از موهای نرمتری است و نقش عایق را ایفا می کند). یک کمربند ضخیم عضلانی در عقب، باعث افزایش قدرت روتی در یورتمه رفتن می شود. یک روت وایلر نژاد خوب و درست پرورش یافته، آرام، با اعتماد به نفس و شجاع است اما بطور خارج از کنترل و پرخاشگر نیست. این رفتارهای سرد که این نگهبانان سطح جهانی نسبت به بیگانگان نشان می دهند، باعث می شود بازیگوش بودن و کم هوشی ساده ای که روتی را بین دوستدارانش عزیز می کند، پنهان بماند (هیچ کس به روتی نگفته است که او یک اسباب بازی نیست، بنابراین او تمایل دارد برای نوازش روی زانوهای شما بپرد). آموزش و اجتماعی شدن زودهنگام باعث می شود غرایز زمینه ای روتی در جهت مثبت مهار شود.

Read More
شیبا اینو
شیبا اینو

شیبا اینو

پت سانی 10/27/1401 0
Read More
دوبرمن پینچر
دوبرمن پینچر

دوبرمن پینچر

پت سانی 10/27/1401 0

نژاد دوبرمن دارای سری بلند و بدنی براق و عضلانی است. گوش های این نژاد اغلب بصورت صاف و ایستاده بوده و دم آن‌ ها معمولاً کوتاه است.

دوبرمن پینچر دارای یک پوشش بدنی و موهای کوتاه، براق و مات است که در رنگ های سیاه، قرمز تیره، آبی یا حنایی با خطوط زرد روی صورت، بدن و دم وجود دارند. این سگ یک سگ معمولی است و به حداقل نظافت نیاز دارد. دوبرمن ها حدود 10 تا 12 سال عمر می کنند. قد سگ های دوبرمن در نرها در بین ۶۸ تا ۷۲ سانتی متر و در بین ماده ها ۳۲ تا ۳۵ سانتی متر است. از لحاظ وزن نیز دوبرمن ها تا ماکسیمم ۴۵ کیلو می توانند وزن داشته باشند.

Read More
پودل استاندارد
پودل استاندارد

پودل استاندارد

پت سانی 10/27/1401 0

پودل ها دارای سه گونۀ مختلف هستند: انواع استاندارد باید بیش از 38 سانتیمتر ارتفاع در شانه ها داشته باشند. انواع مینیاتوری معمولا دارای قد 38 سانتیمتر یا کمتر هستند و انواع عروسکی کمتر از 25 سانتیمتر ارتفاع دارند. هر سه گونه از نظر استخوان بندی و تناسب، یکسان هستند. در نمایش های سگها، پودل ها معمولاً با آرایش ” کانتیننتال” پیچیده به نمایش گذاشته می شوند (آرایش کانتیننتال نوعی اصلاح پوشش سگها است که در آن موهای صورت گلو، پا و بخشی از دم کوتاه می شوند). بیشتر صاحبان حیوانات خانگی، آرایش اسپورتینگ ساده تر را ترجیح می دهند که در آن پوشش برای پیروی از طرح کلی بدن بصورت کاملاً یکنواخت با عضلات بدن اصلاح می شود. کلیشه های قدیمی در مورد پودلها به عنوان سگهای سوسول را فراموش کنید. پودلها، “سگهای واقعی” مشتاق، ورزشکار، باهوش و کاملا انطباق پذیر هستند. پودل استاندارد با داشتن اندازه و قدرت بیشتر، قهرمان همۀ جانبۀ خانواده است، اما همۀ پودلها را می توانید با موفقیت بسیار خوبی آموزش دهید.

Read More