پودل مینیاتوری

Poodle Miniature

شخصیت: باهوش، فعال، مغرور

درباره نژاد

پودل ها از سه نوع مختلف هستند: انواع استاندارد باید بیش از 38 سانتیمتر ارتفاع در شانه ها داشته باشند. انواع مینیاتوری، 38 سانتیمتر یا کمتر هستند و انواع عروسکی بیش از 25 سانتیمتر نیستند. هر سه گونه دارای ساختار و تناسب های یکسانی هستند. در نمایش های سگها، پودل ها معمولاً در قالب “آرایش کانتیننتال” پیچیده دیده می شوند (آرایش کانتیننتال نوعی اصلاح پوشش سگها است که در آن موهای صورت گلو، پا و بخشی از دم کوتاه می شوند). بیشتر صاحبان حیوانات خانگی، آرایش اسپورتینگ ساده تر را ترجیح می دهند که در آن پوشش برای پیروی از طرح کلی بدن کاملاً یکنواخت با عضلات بدن اصلاح می شود. . بهتر است کلیشه های قدیمی در مورد پودلها به عنوان سگهای سوسول را فراموش کنید. پودلها، “سگهای واقعی” مشتاق، ورزشکار، باهوش و کاملا انطباق پذیر هستند. پودل استاندارد با داشتن اندازه و قدرت بیشتر، قهرمان همۀ جانبۀ خانواده است، اما همه پودلها را می توان با موفقیت بسیار خوبی آموزش داد.

 

عکس‌های پودل مینیاتوری

خرید سگ پودل

اگر بدنبال خرید پودل مینیاتوری هستید با ما در تماس باشید

استانداردهای نژاد

وزن استاندارد

4 تا 7 کیلوگرم

قد استاندارد

25 تا 38 سانتی متر

میانگین طول عمر

10 تا 18 سال

رنگ های استاندارد

بیسکوییتی, دارچینی

نوع پوشش مو

پوشش دو لایه, موج دار

ویدئو نژاد پودل مینیاتوری

ارزیابی نژاد پودل مینیاتوری

عشق به خانواده
5/5
رابطه بچه‌های کوچک
5/5
رابطه با سگ‌های دیگر
4/5
سطح ریزش مو
1/5
سطح آبریزش بینی
1/5
سطح انرژی
4/5
آموزش پذیری
4/5
سطح سر و صدا
2/5

تاریخچه نژاد پودل مینیاتوری را بهتر بشناسیم

هر چند پودل، سگ ملی فرانسه است و فرانسوی ها مطمئناً عاشق پودل های خود هستند، با این حال، هیچ نژادی به عنوان “پودل فرانسوی” وجود ندارد. در فرانسه، پودل ها تحت عنوان کنیچ (Caniche) یا “سگ اردکی” نامیده می شوند.

علیرغم ارتباط پودل با فرانسه، ریشۀ این نژاد به عنوان یک شکارچی اردک از آلمان سرچشمه می گیرد که در آن، کلمه “پودلین” به معنی “پاشیدن آب به اطراف” است. پودلهای استاندارد، رشد و گسترش خود را به عنوان یک سگ بازیابی کننده در آب (پیدا کردن و آوردن شکار) از 400 سال پیش آغاز کردند. پودل با داشتن یک پوشش موج دار و فرفری به عنوان محافظ در برابر عناصر مختلف، داشتن توانایی شنای فوق العاده و هوش بالاتر از متوسط خود، یک بازیابی کنندۀ بزرگ بوده است و خواهد بود. (انواع استاندارد، تنها گونه ای است که به عنوان یک سگ نژاد غیر ورزشی که واجد شرایط شرکت در آزمون های بازیابی شکار AKC است، طبقه بندی شده است).

نوعی اصلاح نمایشی پوشش پودل که تحت عنوان “فلیم بویانت” (شعله مانند) شناخته می شود، در سالهای ابتدایی ورود این نژاد، یک هدف عملی را دنبال می کرد. شکارچیان می خواستند سگهایی داشته باشند که در آب از دامنۀ حرکتی آزادانه برخوردار باشند، اما آنها همچنین می خواستند که از بخش های حیاتی آناتومی سگ خود نیز در برابر سرما محافظت کنند. آنها پوشش پاها، گردن و دم را می تراشیدند، اما سینه، باسن و مفاصل پا را پوشیده باقی می گذاشتند. “تافت های” گرد (کلاله) روی پاها، باسن و نوک دم را پمپون ها می نامند. توجه داشته باشید که، چیرلدیرز ها (لیدرهای تشویق کننده مسابقات)، pom-poms دارند در حالیکه پودلها دارای pompon هستند.

بسیاری از خصوصیات خوب پودل ها، این امکان را به آنها داده است تا از دریاچه ها تا نمایش های مجلل حضور داشته باشند. پودل های زیبا از انواع استاندارد و مینیاتوری در میان اشراف فرانسه و سرانجام در تمام اروپا مورد استقبال قرار گرفتند. شکل ظاهری و آموزش پذیری این نژاد آنها را به یک سرگرمی طبیعی تبدیل کرده است و پودل ها، مدت هاست که با سنت سیرکهای اروپایی در ارتباط هستند. بینی و حس بویایی برتر پودلها، یک کار اضافی نیز برای آنها به عنوان شکارچی ترافل (قارچ خوراکی دنبلان)، به ارمغان آورده است.

گونۀ مینیاتوری پودلها از گونۀ استاندارد منشعب شده است. گونۀ عروسکی برای اولین بار در آمریکا، در اوایل قرن بیستم، به عنوان یک سگ همراه در مناطق مسکونی شهر پرورش یافت. نمونه های خوب پرورش یافته از هر یک از این گونه ها، کپی های دقیقی از یکدیگر هستند و با استانداردهای یکسانی پرورش می یابند.

سلامت پودل مینیاتوری

بیشتر پودل ها به لطف تلاش پرورش دهندگان مسئول که به طور مرتب تمام نمونه های مورد پرورش را از نظر داشتن برخی از بیماری ها، مانند دیسپلازی ران و اختلالات چشمی، صرع، آدنیت چربی، بیماری فون ویلبراند و اختلالات ناشی از سیستم ایمنی، آزمایش می کنند، زندگی طولانی، شاد و سالمی دارند. دو مشکل ارتوپدی، شامل “لگ-کالو-پرتز” (نارسایی خون به مفصل ران) و “لاکستینگ پتلاس” (در رفتن کاسۀ زانو) در پودل های مینیاتوری و عروسکی، نسبت به پولهای استاندارد، بیشتر دیده می شوند. گونه های استاندارد، با احتمال بیشتری در معرض خطر اتساع معده با نفخ و آدنیت چربی هستند.

آزمایش های بهداشتی توصیه شده از سوی باشگاه ملی نژاد:

ارزیابی ران (برای انواع مینیاتوری و استاندارد)
ارزیابی چشم پزشکی (برای انواع مینیاتوری، استاندارد و عروسکی)
آزمایش “پی.آر.آ اپتیژن دی.ان.ای” (برای انواع مینیاتوری و عروسکی)
ارزیابی پتلا (برای انواع مینیاتور و عروسکی)

تغذیه پودل مینیاتوری

مهم نیست که یک پودل با چه اندازه ای قلب شما را تسخیر کرده است، او باید با بهترین غذای سگ موجود، خواه بصورت تجاری و یا در منزل تهیه شده باشد، تحت نظر و تایید دامپزشکتان تغذیه شود. هر نوع رژیم غذایی باید با سن سگ شما (توله سگ، بزرگسان، مسن) متناسب باشد. برخی از سگ ها، مستعد اضافه وزن هستند، بنابراین کالری و وزن بدن سگ خود را تحت نظر داشته باشید. استفاده از خوراکی های تشویقی می تواند کمک مهمی در آموزش باشد، اما استفادۀ زیاد از آنها می تواند باعث چاقی شود. درباره اینکه کدام یک از غذاهای انسانی برای سگ ها بی خطر هستند، اطلاعات لازم را کسب کنید. اگر در مورد وزن یا رژیم سگ خود نگرانی دارید، آن را با دامپزشک خود مطرح کنید. آب تمیز و تازه همیشه باید در دسترس سگتان قرار داشته باشد.

آراستگی پودل مینیاتوری

بجز در صورتیکه بخواهید پوشش پودل خود را کوتاه نگه دارید، نیاز است یاد بگیرید که چگونه آن را بطور روزانه برس بکشید تا از درهم رفتگی موها یا نمد شدن جلوگیری کنید (اصطلاح نمدی شدن موها به معنای درهم رفتن شدید موها است). اگر یک پودل که دارای پوشش کامل است را به طور کامل و تا روی پوست برس نکنید، موها در نزدیکی ریشه درهم می روند (نمد) و مجبور به تراشیدن کامل موها جهت رشد مجدد آنها می شوید. بیشتر صاحبان حیوانات خانگی معمولا تصمیم می گیرند پودل خود را در حالت اصلاح کوتاه تری نگه دارند. برخی از صاحبان این سگها سعی می کنند که این نوع اصلاح کردن را یاد بگیرند و خودشان این کار را انجام دهند، در حالی که برخی دیگر ترجیح می دهند هر چهار تا شش هفته یکبار، سگ خود را برای حمام، آراستن و کوتاه کردن ناخنها به یک آرایشگاه حرفه ای سگها ببرند. پوشش نسبتاً بدون ریزش این نژاد باعث می شود که این نژاد برای افراد دارای آلرژی انتخاب مناسبی باشد.

آموزش پذیری پودل مینیاتوری

پودل های بسیار باهوش هستند و به راحتی آموزش می پذیرند. آنها سگهایی چابک، مهربان و باهوش هستند و از انواع ورزش های مربوط به سگها از جمله رقابتهای چابکی، اطاعت پذیری و ردیابی لذت می برند و در آنها به برتری نیز دست می یابند. پودلها در آب نیز بازیابی کنندۀ بسیار خوبی هستند (پیدا کردن و آوردن شکار) و همچنین در آزمون  های شیرجه رفتن و بازیابی شکار  با دیگران رقابت می کنند. پودل ها بسیار مردم دوست هستند و اگر روش های آموزشی شما سرگرم کننده و مثبت باشد، قادرند سریعا شما را خوشحال کنند. فقط از خواسته های مورد نظر خود مطمئن شوید.

آیا می دانید؟

کلمات کلیدی مرتبط

پودل میناتوری – سگ پودل میناتوری – خرید سگ پودل میناتوری – خرید نژاد سگ پودل میناتوری – خرید پودل میناتوری – قیمت پودل میناتوری – قیمت توله پودل میناتوری – قیمت و خرید پودل میناتوری نر – قیمت و خرید پودل میناتوری ماده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر نژادها

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل
کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
بیچون فریز
بیچون فریز

بیچون فریز

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
شیتزو
شیتزو

شیتزو

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
یورکشایر تریر
یورکشایر تریر

یورکشایر تریر

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
پودل مینیاتوری
پودل مینیاتوری

پودل مینیاتوری

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
پودل عروسکی
پودل عروسکی

پودل عروسکی

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
روتوایلر
روتوایلر

روتوایلر

پت سانی 10/29/1401 0

روت وایلر یک نژاد کاری قدرتمند است که ریشۀ آن به ماستیف های لژیونهای رومی می رسد. روتی یک همبازی و محافظ آرام در محفل خانواده است و به دنیای بیرون، با یک اعتماد به نفس همراه با بی اعتنایی نگاه می کند.

روت وایلر نر معمولا دارای شانه عضلانی از 61 تا 68 سانتیمتر است. مادۀ آن کمی کوچکتر و سبک تر است. این نوع سگ دارای پوشش سیاه و کوتاه با لکه هایی به رنگ قهوه ای مایل به قرمز و زرد است که به ابهت آن می افزاید پوشش سگ به موهای پوشانندۀ بدن آن گفته می شود که دارای دولایه است، لایۀ بالایی که از موهای خشن تر تشکیل شده است و در مقابل آب و گردوخاک از آن محافظت می کند و زیرپوشش که از موهای نرمتری است و نقش عایق را ایفا می کند). یک کمربند ضخیم عضلانی در عقب، باعث افزایش قدرت روتی در یورتمه رفتن می شود. یک روت وایلر نژاد خوب و درست پرورش یافته، آرام، با اعتماد به نفس و شجاع است اما بطور خارج از کنترل و پرخاشگر نیست. این رفتارهای سرد که این نگهبانان سطح جهانی نسبت به بیگانگان نشان می دهند، باعث می شود بازیگوش بودن و کم هوشی ساده ای که روتی را بین دوستدارانش عزیز می کند، پنهان بماند (هیچ کس به روتی نگفته است که او یک اسباب بازی نیست، بنابراین او تمایل دارد برای نوازش روی زانوهای شما بپرد). آموزش و اجتماعی شدن زودهنگام باعث می شود غرایز زمینه ای روتی در جهت مثبت مهار شود.

Read More
شیبا اینو
شیبا اینو

شیبا اینو

پت سانی 10/27/1401 0
Read More
دوبرمن پینچر
دوبرمن پینچر

دوبرمن پینچر

پت سانی 10/27/1401 0

نژاد دوبرمن دارای سری بلند و بدنی براق و عضلانی است. گوش های این نژاد اغلب بصورت صاف و ایستاده بوده و دم آن‌ ها معمولاً کوتاه است.

دوبرمن پینچر دارای یک پوشش بدنی و موهای کوتاه، براق و مات است که در رنگ های سیاه، قرمز تیره، آبی یا حنایی با خطوط زرد روی صورت، بدن و دم وجود دارند. این سگ یک سگ معمولی است و به حداقل نظافت نیاز دارد. دوبرمن ها حدود 10 تا 12 سال عمر می کنند. قد سگ های دوبرمن در نرها در بین ۶۸ تا ۷۲ سانتی متر و در بین ماده ها ۳۲ تا ۳۵ سانتی متر است. از لحاظ وزن نیز دوبرمن ها تا ماکسیمم ۴۵ کیلو می توانند وزن داشته باشند.

Read More
پودل استاندارد
پودل استاندارد

پودل استاندارد

پت سانی 10/27/1401 0

پودل ها دارای سه گونۀ مختلف هستند: انواع استاندارد باید بیش از 38 سانتیمتر ارتفاع در شانه ها داشته باشند. انواع مینیاتوری معمولا دارای قد 38 سانتیمتر یا کمتر هستند و انواع عروسکی کمتر از 25 سانتیمتر ارتفاع دارند. هر سه گونه از نظر استخوان بندی و تناسب، یکسان هستند. در نمایش های سگها، پودل ها معمولاً با آرایش ” کانتیننتال” پیچیده به نمایش گذاشته می شوند (آرایش کانتیننتال نوعی اصلاح پوشش سگها است که در آن موهای صورت گلو، پا و بخشی از دم کوتاه می شوند). بیشتر صاحبان حیوانات خانگی، آرایش اسپورتینگ ساده تر را ترجیح می دهند که در آن پوشش برای پیروی از طرح کلی بدن بصورت کاملاً یکنواخت با عضلات بدن اصلاح می شود. کلیشه های قدیمی در مورد پودلها به عنوان سگهای سوسول را فراموش کنید. پودلها، “سگهای واقعی” مشتاق، ورزشکار، باهوش و کاملا انطباق پذیر هستند. پودل استاندارد با داشتن اندازه و قدرت بیشتر، قهرمان همۀ جانبۀ خانواده است، اما همۀ پودلها را می توانید با موفقیت بسیار خوبی آموزش دهید.

Read More