کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

Cavalier King Charles Spaniel

شخصیت: ملایم، مهربان، بخشنده

درباره نژاد

زیبایی همه جانبه، لطافت سلطنتی و حتی خلق و خوی این نژاد، کاوالیر را به عنوان یکی از اشراف دنیای سگ ها مطرح می کند. یک اسپانیل عروسکی بلندتر از 33 سانتیمتر نیست، کاوالیر با چهرۀ خود، توجه شما را به خود جلب می کند: ظاهری شیرین، ملایم و جذب کننده که از چشمان گرد و درشت آنها ناشی می شود یک علامت مشخصۀ این نژاد است. مورد دیگر، پوشش ابریشمی و پر رنگ کاوالیر است که می تواند یکی از چهار نوع متمایز را شامل شود. کاوالیرها ممکن است اشرافی باشند، اما آنها با خوشحالی برای یک سرگرمی در حیاط یا تعقیب سنجابها، از اسب بلند سلطنتی خود پایین می آیند. همچنین آنها با کودکان و سگهای دیگر به خوبی کنار می آیند. کاوالیرها می توانند خود را با صاحبان فعال و اعضای خانه سازگار کنند و بسته به سبک زندگی صاحبشان، می توانند ورزشکارانی خوشحال یا سگ های کم تحرک و آرام باشند.

عکس‌های کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

اگر بدنبال خرید کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل هستید با ما در تماس باشید

حدود قیمت بازار 30 الی 50 میلیون تومان

استانداردهای نژاد

وزن استاندارد

6 تا 8 کیلوگرم

قد استاندارد

30 تا 33 سانتی متر

میانگین طول عمر

12 تا 15 سال

رنگ های استاندارد

مشکی, دارچینی, سفید

نوع پوشش مو

پوشش دو لایه, صاف

ویدئو نژاد کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

ارزیابی نژاد کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

عشق به خانواده
5/5
رابطه بچه‌های کوچک
5/5
رابطه با سگ‌های دیگر
5/5
سطح ریزش مو
3/5
سطح آبریزش بینی
1/5
سطح انرژی
3/5
آموزش پذیری
4/5
سطح سر و صدا
3/5

تاریخچه نژاد کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل را بهتر بشناسیم

اسپانیل عروسکی حداقل از دوران رنسانس با اشراف اروپا همراه بوده است. دو پادشاه انگلیس در قرن هفدهم، پادشاه بیمار چارلز اول و پسرش چارلز دوم، به طور خاص  به گونه های سیاه و قهوه ای مایل به زرد اسپانیل عروسکی علاقه مند بودند که در نهایت به افتخار چارلز دوم نامگذاری شدند. طبق نظر ساموئل پپیس، پژوهشگر دوران رنسانس، به نظر می رسید كه چارلز دوم بیش از آنكه حاكم انگلیس باشد، به فکر پرورش اسپانیل بوده است.

اسپانیل عروسکی تا اوایل قرن نوزدهم مورد علاقۀ خاص بزرگان اشراف انگلیس بود. از جمله خانواده های اشرافی سطح بالا در این دوران، خانواده مارلبرو بود که در کاخ بلنهایم یک نژاد قرمز و سفید را پرورش دادند. در قرنهای بعد، در عصر ویکتوریا، این نژاد با نژادهای عروسکی آسیایی، احتمالاً پاگ و جاپانیز چاین، آمیزش  داده شد و در نهایت به همان چیزی تبدیل شد که امروزه در آمریکا به آن عروسکی انگلیسی (یا در انگلستان، کینگ چارلز اسپانیل) می گویند.

اسپانیل عروسکی جدید دارای جمجمه ای گنبدی شکل و صورت صاف تر از نمونه های زمان چارلز است. طولی نکشید که این گونه غالب شد و گونۀ عروسکی سنتی دوران رنسانس تقریباً منقرض گردید – اما فراموش نشد-.

علاقه مندان به این نژاد در دهه 1920 فکر می کردند که آیا هنوز اسپانیل عروسکی از گونۀ قدیمی که در پرتره های گذشتگان در سالن های باشکوه عمارت های انگلیس جاودانه مانده است، وجود دارد یا خیر؟ یک فرد ثروتمند آمریکایی به نام رازول الدریج یک جایزۀ نقدی برای پرورش دهندگان  بریتانیایی که بتوانند “بلینهایم اسپانیل از نوع دنیای قدیم” را تولید کنند در نظر گرفت. جذابیت جایزه، پرورش دهندگان را به احیای گونۀ قدیمی سوق داد. این سگها، کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل نام گرفتند. (نام کاوالیر اشاره به حزبی سلطنت طلب است که در طول جنگ داخلی که به نفع سر چارلز اول تمام شد، از استوارتز حمایت کرد).

این نژاد به دلیل چهار الگوی رنگی متمایز، که هر کدام در زمان های مختلف، با یک خانوادۀ اصیل خاص همراه بودند، مورد توجه است: بلنهایم (علامت های شاه بلوطی روی زمینۀ سفید)، سه رنگ (علامت های سیاه روی زمینۀ سفید)، سیاه و “قهوهای مایل به زرد” (سیاه و سفید با علائم برنزه)، و قرمز یاقوتی (قرمز پر رنگ).

سلامت کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

چندین مشکل سلامتی وجود دارد که کاوالیرها مستعد ابتلا به آنها هستند. این مشکلات شامل مواردی مانند بیماریهای چشمی (از جمله مشکلات شبکیه و آب مروارید)، دررفتگی کشکک زانو، دیسپلازی مفصل ران، عفونت گوش میانی، بیماری قلبی دریچه میترال و یک بیماری عصبی به نام سیرنگومیلیا است. کاوالیرها را می توان برای همه این شرایط غربالگری کرد و بیشتر آنها به راحتی تا سنین پیری زندگی می کنند. صاحبان این سگها باید هرگونه مشکلات سلامتی بالقوه را با پرورش دهندۀ سگ خود در میان بگذارند. یک پرورش دهندۀ مسئول تمام نمونه های بالقوه برای تولید مثل را از نظر سلامتی آزمایش می کند.

آزمایشات بهداشتی توصیه شده از سوی باشگاه ملی نژاد:

  • ارزیابی لگن
  • ارزیابی کشکک زانو
  • معاینه قلبی
  • ارزیابی چشم پزشکی

تغذیه کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

کاوالیر باید با غذای سگ با کیفیت بالا و متناسب با سن سگ (توله سگ، بزرگسال یا مسن) تغذیه شود. بعضی از کاوالیرها مستعد اضافه وزن هستند، بنابراین میزان کالری دریافتی و میزان وزن سگتان را تحت نظر داشته باشید. اگر می خواهید به سگ خود خوراکیهای تشویقی بدهید، این کار را با اعتدال انجام دهید. خوراکیهای تشویقی می تواند کمک مهمی در آموزش باشد، اما استفاده از مقدار زیادی از آنها می تواند باعث چاقی شود. به خصوص از دادن استخوانهای پخته شده و غذاهای دارای چربی زیاد، پس مانده های سفره، تا حد ممکن اجتناب کنید. در مورد اینکه کدامیک از غذاهای انسانی برای سگ ها بی خطر است و کدام یک می تواند مضر باشد، بیشتر بیاموزید. اگر در مورد وزن یا رژیم غذایی سگتان نگرانی دارید، این موارد را با دامپزشک خود در میان بگذارید.

آراستگی کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

پوشش براق و ابریشمی کاوالیر به مقداری توجه بیشتر با برس کشیدن منظم و استحمام گاهگاهی نیاز دارد تا او را در شرایط زیبایی مناسب حفظ کند. برس کشیدن نه تنها به براق ماندن و درهم نرفتن پوشش کمک می کند بلکه به عنوان یک ماساژ برای تمام بدن که سگها معمولا از آن لذت می برند، می تواند مفید باشد. جلسات انجام نظافت، پیوند بین صاحب سگ و سگ را بهبود می بخشد و فرصتی برای بازرسی از کل بدن سگ از نظر وجود هرگونه جوشهای غیرمعمول یا سایر مشکلات، فراهم می کند. گوش ها باید به صورت هفتگی از نظر عفونت بررسی شوند و ناخن ها باید حداقل یک بار در ماه کوتاه شوند، زیرا ناخن های بیش از حد بلند می توانند باعث درد و مشکلات ساختاری شوند.

آموزش پذیری کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

کاوالیر، نژادی شیرین، ملایم و دوست داشتنی است و بسیار مشتاق است تا صاحب خود را خشنود کند. آنها با غریبه ها و سایر حیوانات دوست هستند و می توانند در مورد کودکان نیز بسیار خوب عمل کنند. آنها باهوش هستند و به راحتی آموزش می بینند و در بسیاری از ورزش های مرتبط با سگها مانند اطاعت پذیری، رالی و چابکی بسیار عالی هستند. همچنین آنها با طبیعت شیرین خود، سگهای درمانی خارق العاده ای نیز هستند. مانند همه نژادها، کلاسهای اجتماعی شدن و آموزش اولیه در دوران توله سگی می تواند یک کاوالیر جوان کمک کند تا رفتارهای مناسب را بیاموزد و با طیف گسترده ای از افراد و موقعیت ها راحت باشد.

آیا می دانید؟

کلمات کلیدی مرتبط

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل – سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل – خرید سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل – خرید نژاد سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل – خرید کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل – قیمت کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل – قیمت توله کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل – قیمت و خرید کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل نر – قیمت و خرید کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل ماده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر نژادها

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل
کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
بیچون فریز
بیچون فریز

بیچون فریز

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
شیتزو
شیتزو

شیتزو

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
یورکشایر تریر
یورکشایر تریر

یورکشایر تریر

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
پودل مینیاتوری
پودل مینیاتوری

پودل مینیاتوری

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
پودل عروسکی
پودل عروسکی

پودل عروسکی

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
روتوایلر
روتوایلر

روتوایلر

پت سانی 10/29/1401 0

روت وایلر یک نژاد کاری قدرتمند است که ریشۀ آن به ماستیف های لژیونهای رومی می رسد. روتی یک همبازی و محافظ آرام در محفل خانواده است و به دنیای بیرون، با یک اعتماد به نفس همراه با بی اعتنایی نگاه می کند.

روت وایلر نر معمولا دارای شانه عضلانی از 61 تا 68 سانتیمتر است. مادۀ آن کمی کوچکتر و سبک تر است. این نوع سگ دارای پوشش سیاه و کوتاه با لکه هایی به رنگ قهوه ای مایل به قرمز و زرد است که به ابهت آن می افزاید پوشش سگ به موهای پوشانندۀ بدن آن گفته می شود که دارای دولایه است، لایۀ بالایی که از موهای خشن تر تشکیل شده است و در مقابل آب و گردوخاک از آن محافظت می کند و زیرپوشش که از موهای نرمتری است و نقش عایق را ایفا می کند). یک کمربند ضخیم عضلانی در عقب، باعث افزایش قدرت روتی در یورتمه رفتن می شود. یک روت وایلر نژاد خوب و درست پرورش یافته، آرام، با اعتماد به نفس و شجاع است اما بطور خارج از کنترل و پرخاشگر نیست. این رفتارهای سرد که این نگهبانان سطح جهانی نسبت به بیگانگان نشان می دهند، باعث می شود بازیگوش بودن و کم هوشی ساده ای که روتی را بین دوستدارانش عزیز می کند، پنهان بماند (هیچ کس به روتی نگفته است که او یک اسباب بازی نیست، بنابراین او تمایل دارد برای نوازش روی زانوهای شما بپرد). آموزش و اجتماعی شدن زودهنگام باعث می شود غرایز زمینه ای روتی در جهت مثبت مهار شود.

Read More
شیبا اینو
شیبا اینو

شیبا اینو

پت سانی 10/27/1401 0
Read More
دوبرمن پینچر
دوبرمن پینچر

دوبرمن پینچر

پت سانی 10/27/1401 0

نژاد دوبرمن دارای سری بلند و بدنی براق و عضلانی است. گوش های این نژاد اغلب بصورت صاف و ایستاده بوده و دم آن‌ ها معمولاً کوتاه است.

دوبرمن پینچر دارای یک پوشش بدنی و موهای کوتاه، براق و مات است که در رنگ های سیاه، قرمز تیره، آبی یا حنایی با خطوط زرد روی صورت، بدن و دم وجود دارند. این سگ یک سگ معمولی است و به حداقل نظافت نیاز دارد. دوبرمن ها حدود 10 تا 12 سال عمر می کنند. قد سگ های دوبرمن در نرها در بین ۶۸ تا ۷۲ سانتی متر و در بین ماده ها ۳۲ تا ۳۵ سانتی متر است. از لحاظ وزن نیز دوبرمن ها تا ماکسیمم ۴۵ کیلو می توانند وزن داشته باشند.

Read More
پودل استاندارد
پودل استاندارد

پودل استاندارد

پت سانی 10/27/1401 0

پودل ها دارای سه گونۀ مختلف هستند: انواع استاندارد باید بیش از 38 سانتیمتر ارتفاع در شانه ها داشته باشند. انواع مینیاتوری معمولا دارای قد 38 سانتیمتر یا کمتر هستند و انواع عروسکی کمتر از 25 سانتیمتر ارتفاع دارند. هر سه گونه از نظر استخوان بندی و تناسب، یکسان هستند. در نمایش های سگها، پودل ها معمولاً با آرایش ” کانتیننتال” پیچیده به نمایش گذاشته می شوند (آرایش کانتیننتال نوعی اصلاح پوشش سگها است که در آن موهای صورت گلو، پا و بخشی از دم کوتاه می شوند). بیشتر صاحبان حیوانات خانگی، آرایش اسپورتینگ ساده تر را ترجیح می دهند که در آن پوشش برای پیروی از طرح کلی بدن بصورت کاملاً یکنواخت با عضلات بدن اصلاح می شود. کلیشه های قدیمی در مورد پودلها به عنوان سگهای سوسول را فراموش کنید. پودلها، “سگهای واقعی” مشتاق، ورزشکار، باهوش و کاملا انطباق پذیر هستند. پودل استاندارد با داشتن اندازه و قدرت بیشتر، قهرمان همۀ جانبۀ خانواده است، اما همۀ پودلها را می توانید با موفقیت بسیار خوبی آموزش دهید.

Read More