بیچون فریز

Bichon Frise

شخصیت: بازیگوش، کنجکاو، سرزنده

درباره نژاد

یک بیچون با اندازۀ مناسب، در شانۀ خود کمتر از یک پا (32 سانتیمتر) ارتفاع دارد. شکوه و عظمت این نژاد، یک پوشش سفید ضد حساسیت است که دارای بافت نرم و مخملی است بعلاوۀ موهای سر گرد شده، چشم های بزرگ و تیره و پوست بینی و لب سیاه که از دیگر مشخصات این نژاد است. بیشون ها همراهانی سازگار هستند که با دیگر سگها و کودکان رابطۀ خوبی برقرار می کنند. هشیاری و کنجکاو بودن، بیشون ها را به نگهبانان کوچکی تبدیل می کند – اما آنها دوستدار دیگران هستند نه مبارز و با این فرض کار می کنند که هیچ غریبه ای وجود ندارد، فقط دوستانی وجود دارند که هنوز آنها را ملاقات نکرده اند. اعتماد به نفس و اندازۀ بیشون ها، آنها را به سگهای ایده آل شهری تبدیل می کند. بیشون ها به زیبایی تمرین می کنند و از اجرای برنامه برای عزیزانشان لذت می برند. سرانجام، بیشون ها یک شخصیت خوش رو دارند که هر کجا می روند با لبخند و بغل روبرو می شوند.

عکس‌های بیچون فریز

بیچون فرایز

اگر بدنبال خرید بیچون فریز هستید با ما در تماس باشید

حدود قیمت بازار 35 الی 70 میلیون تومان

استانداردهای نژاد

وزن استاندارد

5 تا 8 کیلوگرم

قد استاندارد

24 تا 29 سانتی متر

میانگین طول عمر

14 تا 15 سال

رنگ های استاندارد

بیسکوییتی, سفید

نوع پوشش مو

پوشش دو لایه, مو کوتاه, موج دار

ویدئو نژاد بیچون فریز

آدرس ویدیو صحیح وارد نشده است.

ارزیابی نژاد بیچون فریز

عشق به خانواده
5/5
رابطه بچه‌های کوچک
4/5
رابطه با سگ‌های دیگر
4/5
سطح ریزش مو
2/5
سطح آبریزش بینی
1/5
سطح انرژی
5/5
آموزش پذیری
5/5
سطح سر و صدا
2/5

تاریخچه نژاد بیچون فریز را بهتر بشناسیم

بیچون عضوی از قبیله سگهای سفید کوچکی است که به طور رسمی تحت عنوان انواع “باربیشون” شناخته می شوند (آنها شامل بولوگنیز، هاوانز و مالتیز نیز می باشد). تصور می شود که این نژادهای باستانی، توسعۀ مدرن خود را در تنریف، بزرگترین جزیره از جزایر قناری آغاز کرده اند. یکی از این نژادها به قدری مورد توجه ملوانان جزیره قرار گرفت که به بیشون تنریف معرف شد که نیاکان اولیه بیشون فریزه محسوب می شود. ارتباط نزدیک این نژاد با اشراف اروپایی در قرن سیزدهم آغاز شد. از همه مهمتر، آنها خود را به دربار سلطنتی اسپانیا، ایتالیا و فرانسه رساندند و در دورۀ رنسانس به جایگاه خاص خود دست یافتند.

با ظهور انقلاب فرانسه در سال 1789، روزهای بیشون  به عنوان سگهای بغلی اشراف به پایان یافت. صاحبان اشراف این نژاد یک به یک به زندان و گیوتین محکوم شدند و بیشون های آنها موقعیت ممتاز خود را از دست دادند. بسیاری از آنها به سگهای خیابانی تبدیل شده بودند تا از عهده زندگی خود برآیند. نمایش دهنده های خیابانی این سگ های را درخشان و چابک یافتند و به آنها آموزش دادند تا با بازیهای با مزۀ خود یک یا دو سکه از عابران دریافت  کنند. به زودی، بیشون  جایگاه خود را به عنوان یک مجری سیرک تثبیت کرد. بیشون ها به عنوان سگهایی آموزش پذیر و بسیار جذاب و سگهایی که هر زمان در کانون توجه قرار می گیرند همیشه در بهترین حالت خود هستند، نامزدهای بسیار خوبی برای موفقیت در صنعت نمایش بودند.

در قرن بیستم، بیشون ها به دلیل کمبودها و ریاضت های اقتصادی ناشی از دو جنگ جهانی، بار دیگر با شرایط سختی روبرو شدند. و بسیاری از بیشون ها دوباره خود را در سرما یافتند. به لطف چند علاقه مند که بیشون ها را از خیابان های فرانسه و بلژیک جمع کردند، این نژاد زنده ماند و در فرانسه تحت حمایت انجمن Societé Centrale Canine قرار گرفت و در سال 1933 به عنوان بیشون پویل فریز –بیشون با موهای فرفری- شناخته شد.

باشگاه امریکایی بیشون فریزه در سال 1964 در سان دیگو تاسیس شد. AKC در سال 1971 بیشون را در کلاس “گوناگون” پذیرفت و یک سال بعد، این نژاد را بطور کامل در گروه “غیرورزشی” ثبت کرد.

سلامت بیچون فریز

بیشون ها به طور کلی سگ های سالمی هستند و پرورش دهندگان مسئول نمونه های تولید مثلی خود را از نظر مشکلات سلامتی مانند آلرژی، عفونت مثانه، کشکک زانو و آب مروارید و سایر بیماری های چشمی غربالگری می کنند. اگر مراقبت از دندان و مسواک زدن منظم دندانها در اولویت قرار نگیرد، بیشون ممکن است با از دست دادن زودهنگام دندان یا عوارض ناشی از عفونت لثه روبرو شود. برای جلوگیری از عفونت گوش، تمیز کردن منظم گوش توصیه می شود.

آزمایشات بهداشتی توصیه شده از سوی باشگاه ملی نژاد:

  • ارزیابی لگن
  • ارزیابی کشکک زانو
  • ارزیابی چشم پزشکی

تغذیه بیچون فریز

بیشون فریزه باید با غذای سگ با کیفیت بالا تغذیه شود، خواه این غذا بصورت تجاری تولید شده باشد و یا با نظارت و تأیید دامپزشک در منزل تهیه شده باشد. هر رژیم غذایی باید متناسب با سن سگ (توله سگ، بزرگسال یا سالخورده) باشد. بعضی از سگ ها مستعد اضافه وزن هستند، بنابراین میزان کالری و وزن سگ خود را تحت نظر داشته باشید. استفاده از خوراکیهای تشویقی می تواند کمک مهمی در آموزش باشد، اما استفاده از مقدار زیاد آنها می تواند باعث چاقی شود. در مورد اینکه کدام یک از غذاهای انسانی برای سگ ها بی خطر است و کدام یک ممکن است مضر باشد، بیشتر بیاموزید. اگر در مورد وزن یا رژیم غذایی سگتان نگرانی دارید، با دامپزشکتان در میان بگذارید. آب تمیز و تازه باید همیشه در دسترس سگتان قرار داشته باشد.

آراستگی بیچون فریز

بیشون ها باید حداقل دو یا سه بار در هفته برس کشیده شوند، اما برس کشیدن روزانه، بهتر است. همچنین آنها حداقل به یک بار در ماه حمام و اصلاح نیاز دارند. صاحبانی که بیشون های خود را به نمایش می گذارند این کار را یاد می گیرند، اما بیشتر صاحبان این حیوانات خانگی، هر چهار تا شش هفته یکبار بیشون خود را به آرایشگاه می برند. بیشون ها نسبتاً ضد حساسیت تلقی می شوند، زیرا نژادی هستند که ریزش موی بسیار کمی دارند به دلیل اینکه موهای ریخته شدۀ آنها در زیرپوشش آنها گیر می کند. این موهای ریخته شده باید با برس کشیدن برداشته شوند تا از تشکیل درهم رفتگی موها یا “مت” جلوگیری شود. مانند همه نژادها،  ناخن های بیشون نیز باید مرتبا کوتاه شوند.

آموزش پذیری بیچون فریز

همانند همه نژادها، کلاس های زودهنگام اجتماعی شدن و آموزش دوران توله سگی برای این نژاد نیز توصیه می شود. شهرت بیشون ها در دشوار بودن کنترل آنها از نظر دستبرد زدن در خانه است. از هر لحاظ دیگر، آموزش آنها بسیار آسان است. به عنوان مثال، بیشون ها عاشق اجرای ترفندها و یادگیری سریع موارد جدید هستند. آنها به جای روش های خشن یا منفی، به آموزشهای مبتنی بر پاداش مثبت، پاسخ خیلی خوبی می دهند. یک بیشون باید در کنار خانوادۀ خود باشد و اگر به طور مداوم و برای مدت طولانی تنها بماند، رفتارهای نامطلوبی در او ایجاد می شود.

آیا می دانید؟

کلمات کلیدی مرتبط

بیشان فرایز، بیشون فرایز، بیشان فریزه، بیچون فریزه، بیچان فرایز، بیچان فریزه، بیچون فرایز
بیشان فرایز
بیشون فرایز
بیشان فریزه
بیچون فریزه
بیچان فرایز
بیچان فریزه
بیچون فرایز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیگر نژادها

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل
کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
بیچون فریز
بیچون فریز

بیچون فریز

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
شیتزو
شیتزو

شیتزو

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
یورکشایر تریر
یورکشایر تریر

یورکشایر تریر

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
پودل مینیاتوری
پودل مینیاتوری

پودل مینیاتوری

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
پودل عروسکی
پودل عروسکی

پودل عروسکی

پت سانی 11/05/1401 0
Read More
روتوایلر
روتوایلر

روتوایلر

پت سانی 10/29/1401 0

روت وایلر یک نژاد کاری قدرتمند است که ریشۀ آن به ماستیف های لژیونهای رومی می رسد. روتی یک همبازی و محافظ آرام در محفل خانواده است و به دنیای بیرون، با یک اعتماد به نفس همراه با بی اعتنایی نگاه می کند.

روت وایلر نر معمولا دارای شانه عضلانی از 61 تا 68 سانتیمتر است. مادۀ آن کمی کوچکتر و سبک تر است. این نوع سگ دارای پوشش سیاه و کوتاه با لکه هایی به رنگ قهوه ای مایل به قرمز و زرد است که به ابهت آن می افزاید پوشش سگ به موهای پوشانندۀ بدن آن گفته می شود که دارای دولایه است، لایۀ بالایی که از موهای خشن تر تشکیل شده است و در مقابل آب و گردوخاک از آن محافظت می کند و زیرپوشش که از موهای نرمتری است و نقش عایق را ایفا می کند). یک کمربند ضخیم عضلانی در عقب، باعث افزایش قدرت روتی در یورتمه رفتن می شود. یک روت وایلر نژاد خوب و درست پرورش یافته، آرام، با اعتماد به نفس و شجاع است اما بطور خارج از کنترل و پرخاشگر نیست. این رفتارهای سرد که این نگهبانان سطح جهانی نسبت به بیگانگان نشان می دهند، باعث می شود بازیگوش بودن و کم هوشی ساده ای که روتی را بین دوستدارانش عزیز می کند، پنهان بماند (هیچ کس به روتی نگفته است که او یک اسباب بازی نیست، بنابراین او تمایل دارد برای نوازش روی زانوهای شما بپرد). آموزش و اجتماعی شدن زودهنگام باعث می شود غرایز زمینه ای روتی در جهت مثبت مهار شود.

Read More
شیبا اینو
شیبا اینو

شیبا اینو

پت سانی 10/27/1401 0
Read More
دوبرمن پینچر
دوبرمن پینچر

دوبرمن پینچر

پت سانی 10/27/1401 0

نژاد دوبرمن دارای سری بلند و بدنی براق و عضلانی است. گوش های این نژاد اغلب بصورت صاف و ایستاده بوده و دم آن‌ ها معمولاً کوتاه است.

دوبرمن پینچر دارای یک پوشش بدنی و موهای کوتاه، براق و مات است که در رنگ های سیاه، قرمز تیره، آبی یا حنایی با خطوط زرد روی صورت، بدن و دم وجود دارند. این سگ یک سگ معمولی است و به حداقل نظافت نیاز دارد. دوبرمن ها حدود 10 تا 12 سال عمر می کنند. قد سگ های دوبرمن در نرها در بین ۶۸ تا ۷۲ سانتی متر و در بین ماده ها ۳۲ تا ۳۵ سانتی متر است. از لحاظ وزن نیز دوبرمن ها تا ماکسیمم ۴۵ کیلو می توانند وزن داشته باشند.

Read More
پودل استاندارد
پودل استاندارد

پودل استاندارد

پت سانی 10/27/1401 0

پودل ها دارای سه گونۀ مختلف هستند: انواع استاندارد باید بیش از 38 سانتیمتر ارتفاع در شانه ها داشته باشند. انواع مینیاتوری معمولا دارای قد 38 سانتیمتر یا کمتر هستند و انواع عروسکی کمتر از 25 سانتیمتر ارتفاع دارند. هر سه گونه از نظر استخوان بندی و تناسب، یکسان هستند. در نمایش های سگها، پودل ها معمولاً با آرایش ” کانتیننتال” پیچیده به نمایش گذاشته می شوند (آرایش کانتیننتال نوعی اصلاح پوشش سگها است که در آن موهای صورت گلو، پا و بخشی از دم کوتاه می شوند). بیشتر صاحبان حیوانات خانگی، آرایش اسپورتینگ ساده تر را ترجیح می دهند که در آن پوشش برای پیروی از طرح کلی بدن بصورت کاملاً یکنواخت با عضلات بدن اصلاح می شود. کلیشه های قدیمی در مورد پودلها به عنوان سگهای سوسول را فراموش کنید. پودلها، “سگهای واقعی” مشتاق، ورزشکار، باهوش و کاملا انطباق پذیر هستند. پودل استاندارد با داشتن اندازه و قدرت بیشتر، قهرمان همۀ جانبۀ خانواده است، اما همۀ پودلها را می توانید با موفقیت بسیار خوبی آموزش دهید.

Read More