معرفی نژاد اسکاتیش فولد

اسکاتیش فولد

نژاد اسکاتیش فولد با صورتی جغد مانند و بامزه، نگاه‌هایی دل ربا همراه با معروفیتش در شبکه‌های اجتماعی همه و همه باعث شده است که نژاد اسکاتیش فولد از نژادهای محبوب و پر طرفدار در میان گربه‌ها بدانیم. مورد بعدی که این نژاد را محبوب و پر طرفدار کرده، صاحبان معروف و مشهور آن‌ها هستند در ادامه مقاله با ما همراه باشید

مشخصات کلی اسکاتیش فولد

طول: 25 تا 30 سانتی متر

وزن: 3 کیلوگرم (نر)، 3 تا 6 کیلوگرم (ماده)

طول عمر: 11 تا 14 سال

 

معرفی گربه اسکاتیش فولد

افراد مشهوری در فضای مجازی از این نژاد گربه در خانه خود نگهداری می‌کنند که همین امر باعث علاقه دو چندان افراد به نژاد اسکاتیش فولد شده است. در این مطلب از پت‌سانی قصد داریم تا به معرفی نژاد گربه اسکاتیش فولد بپردازیم و از شخصیت این نژاد محبوب برای شما بگوییم. با ما همراه باشید.

گربه اسکاتیش فولد بلو 

تاریخچه گربه اسکاتیش فولد

گربه‌های اسکاتیش فولد تاریخچه بلند و بالایی ندارند و از نژادهای امروزی به حساب می‌آیند. تاریخ تولد این نژاد به سال ۱۹۶۱ باز می‌گردد. زمانی که یک چوپان اسکاتلندی گربه‌ای خاص را دید. گربه‌ای که گوش‌های خم شده و صورتی گرد داشت. گربه‌ای که به خاطر یک جهش ژنتیکی به این شکل درآمده بود. به مرور زمان و تکثیر بیشتر و بیشتر این نژاد از گربه‌های خاص و زیبا زیادتر شدند.

Scottish Fold Cat

 

ظاهر گربه اسکاتیش فولد

کمتر کسی است که بتواند در برابر زیبایی و مظلومیت چهره گربه‌های اسکاتیش فولد مقاومت کند. حتی افرادی که علاقه زیادی به گربه‌ها ندارند هم جذب اسکاتیش فولد می‌شوند. تنها وجه تمایز میان گربه‌های اسکاتیش فولد با سایر گربه‌ها در شکل ظاهری و صورت آن هاست. این نژاد گوش‌های خمیده داشته و صورتی گرد دارد که این ویژگی ظاهری فوق العاده زیبا و خاص به او هدیه داده است. بچه گربه‌های اسکاتیش فولد تا ۳ هفتگی گوش‌های صافی دارند و ممکن است به همین حالت نیز باقی بمانند. بنابراین تمامی گربه‌های اسکاتیش گوش‌هایی خمیده ندارند، بعضی از آن‌ها گوش‌هایی خمیده و بعضی گوش‌هایی صاف دارند.

از لحاظ فیزیکی گربه‌ نژاد اسکاتیش فولد در بین گربه‌های سایز متوسط قرار می‌گیرند. گربه‌های ماده در این نژاد بین ۳ تا ۴ کیلوگرم و گربه‌های نر بین ۴ تا ۶ کیلوگرم هستند. این نژاد با توجه به نوع نگهداری صاحبین می‌توانند موهایی بلند و یا کوتاه داشته باشند. از لحاظ میزان ریزش مو، گربه نژاد اسکاتیش فولد ریزش مویی متوسط دارد.

گربه اسکاتیش فولد گربه اسکاتیش فولد

شخصیت نژاد اسکاتیش فولد

این نژاد از گربه معمولا در فضای خانه و به هنگام قرار گرفتن در کنار صاحبین خود، به یکی از افراد خانه بیشتر علاقه‌مند می‌شود. البته تمام اعضای خانواده برای او مهم خواهند بود اما به یک نفر نسبت رفتار، علاقه بیشتری نشان می‌دهد. گربه نژاد اسکاتیش فولد به خوبی با بچه‌های کوچک ارتباط برقرار می‌کند و اگر بچه کوچیک در خانه دارید نباید نگران رفتار این گربه با او باشید. آن‌ها می‌توانند دوستان خوبی با یکدیگر باشند. البته این نژاد نسبت به افراد غریبه و یا مهمان‌ها نیز رفتار خوبی دارند و نژادی مهمان نواز هستند.

قطعا می‌دانید که گربه‌ها موجوداتی لوس هستند و می‌خواهند تمام توجه صاحب خود را داشته باشند. اما گربه نژاد اسکاتیش فولد از آن دسته از گربه‌های لوس نیست. آن‌ها نیاز به توجه شما دارند، اما به روش مورد علاقه خودشان. گربه اسکاتیش از آن دسته از گربه‌ها نیست که خیلی خودش را برای صاحبین خود لوس کند. همین که صاحبینش در دیدرس و نزدیک او باشند برای او کافی است. از نظر میزان تحمل تنهایی باید بگوییم که گربه اسکاتیش شاید برای تنها ماندن‌های طولانی خیلی مناسب نباشند. به طور کلی تحمل تنهایی را دارند، اما تنهایی‌های زیاد خیر!

گربه نژاد اسکاتیش فولد گربه‌هایی بازیگوش و از لحاظ شخصیتی بسیار مهربان هستند. بسیار علاقه دارند تا با صاحب خود بازی کنند و در بین بازی‌های مختلف، بازی مورد علاقه آن‌ها بازی با اسباب بازی‌هایشان است. این نژاد در یک خانواده شلوغ و یا خانواده‌ای که حیوان خانگی دیگری دارند نیز می‌تواند به راحتی زندگی کند. همچنین هیچ گونه مشکلی با زندگی در فضای آپارتمانی و آپارتمان‌های کوچک نیز ندارد.

قیمت گربه اسکاتیش فولد

 

قیمت گربه نژاد اسکاتیش فولد

پیش تر اشاره کردیم که گربه اسکاتیش فولد ممکن است گوش‌هایی صاف داشته باشد. البته این نژاد به گوش‌های خمیده معروف است اما بعضی از آن‌ها ممکن است گوش‌هایی صاف داشته باشند. از لخاظ قیمت، قیمت گربه اسکاتیش فولد با گوش‌های خمیده بیشتر از گربه‌های اسکاتیش با گوش‌های صاف است. این خصوصیت ربطی اصالت آن‌ها ندارد. برای دریافت قیمت می‌توانید با ما در تماس باشید.

 

رنگ‌بندی و انواع گربه اسکاتیش فولد

  • گربه اسکاتیش فولد بلو
  • گربه اسکاتیش فولد سفید
  • گربه اسکاتیش فولد مشکی
  • گربه اسکاتیش فولد کرم
  • گربه اسکاتیش فولد قرمز یا گارفیلدی
ezgif.com gif maker 2 - پت سانی

سلامت نژاد اسکاتیش فولد

سلامت حیوان‌های خانگی به نوع تغذیه، واکسن‌ها و چک‌آپ‌های حیوان شما بستگی دارد. قطعا این گربه نیز از این قاعده مستثنی نیست. معمولا طول عمر گربه‌های اسکاتیش بین ۱۱ تا ۱۵ سال است. این نژاد همانند بقیه نژادها بیماری‌های ژنتیکی دارد. در واقع همین خم شدن گوش‌های گربه اسکاتیش حاصل یک نارسایی در غضروف‌های این نژاد است. این نارسایی باعث می‌شود تا غضروف‌های این نژاد به خوبی قوی نشده و بدنی ضعیف داشته باشند. از بیماری‌های معروف این نژاد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کاردیومیوپاتی هیپرتروفیک : نوعی بیماری قلبی است که طی آن ماهیچه قلب گربه ضخیم می‌شود.

پلی کیدنی : یه بیماری ژنتیکی مربوط به کلیه هستش که موجب شده کلیه به خوبی رشد نکند و کیست‌هایی داخل کلیه ایجاد بشود.

 

تفاوت گربه اسکاتیش و بریتیش

  • اولین و بارزترین تفاوت آن‌ها ساختار گوش‌های آن‌هاست. اسکاتیش گوش‌هایی فولد و افتاده و خم دارد در حالی که گربه بریتیش گوش‌هایی نوک تیز و ایستاده دارد.
  • موهای گربه بریتیش کوتاه و بسیار متراکم است و به مراقبت و رسیدگی کمی نیاز دارد. موهای گربه‌های اسکاتیش که در دو نوع موبلند و کوتاه وجود دارد اما به مراقبت بیشتری نیاز خواهد داشت.
  • از نظر جثه گربه بریتیش جزء گربه‌های متوسط تا بزرگ به حساب می‌آید. اما اسکاتیش‌ها کوچک تر هستند و جثه متوسطی دارند.
  • از نظر خصوصیات اخلاقی هم تفاوت گربه اسکاتیش و بریتیش در این است که بریتیش‌ها شخصیت مستقلی دارند و خیلی بغلی نیستند. اما اسکاتیش عاشق بغل شدن و نوازش هستن و زیاد از تنها موندن خوششان نمی‌آید.
اسکاتیش فولد گربه cat - پت سانی

جمع بندی

گربه‌های اسکاتیش در بین پر طرفدارترین و محبوب ترین نژادها قرار دارند. این گربه‌ها به دلیل خمیده بودن گوش‌های خود و صورتی گرد و جغد مانند در دل مردم جا باز کرده‌اند.