معرفی نژاد سگ مالتیز

خرید سگ مالتیز

چهره ای عروسکی، چشم هایی درشت، بینی مشکی و پر مو همه این نشانه ها شما را به سگ نژاد مالتیز راهنمایی می کند. نژاد مالتیز سگی عروسکی و کوچک که در چند سال اخیر محبوبیت زیادی در کشورمان پیدا کرده است.

مشخصات کلی مالتیزها

طول‌عمر: بین 10 تا 13 سال

وزن ماده: 3 الی 4 کیلوگرم
وزن نر: 3 الی 4 کیلوگرم

قد ماده: 20 الی 23 سانتی‌متر
قد نر: 21 الی 25 سانتی‌متر

سر و صدای زیادی ندارد

تربیت پذیری راحتی دارد

ویدئو معرفی نژاد سگ مالتیز

سگ نژاد مالتیز

چهره ای عروسکی، چشم هایی درشت، بینی مشکی و پر مو همه این نشانه ها شما را به سگ نژاد مالتیز راهنمایی می کند. نژاد مالتیز سگی عروسکی و کوچک که در چند سال اخیر محبوبیت زیادی در کشورمان پیدا کرده است. محبوبیت این نژاد به دلیل چهره ای عروسکی و پر موی اوست. در این مطلب قصد داریم تا به معرفی این نژاد محبوب بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

نژاد مالتیز

به طور کلی سگ های نژاد مالتیز سگ هایی حرف گوش کن، مطیع و آرامی هستند. این نژاد نیز از سگ های باهوش و بازیگوش هستند که قدرت یادگیری بالایی دارند. با این که موهای زیادی دارند و اغلب به خاطر موهای زیاد و شکل های موی خود معروف اند، اما ریزش موی کمی دارند. همچنین اصلا نگران این نباشید که موهای زیاد این نژاد باعث اذیت و آزار شما شود. موهای این نژاد به هیچ وجهی برای افرادی که حساسیت دارند مضر نخواهد بود.

سگ نژاد مالتیز معروف به سگ هایی عروسکی، سگ هایی کوچک و بی سر و صدا که به راحتی می توان از آن ها در آپارتمان نگه داری کرد. همچنین این نژاد برای افراد به اصطلاح تازه کار (افرادی که تجربه داشتن حیوان خانگی را نداشته اند) مناسب است. زیرا سگی کم دردسر، تربیت پذیر، اجتماعی و سازگار با افراد تازه وارد است.

سگ های نژاد مالتیز معمولا طول عمری بین ۱۲ تا ۱۵ سال دارند. وزنی حدود ۳ کیلوگرم و قدی بین ۱۷ تا ۲۳ سانتی متر دارند. سگ هایی پر سر و صدا نیستند و تربیت پذیری بالایی دارند.

سگ نژاد مالتیز

تاریخچه مالتیز

مالتی یک نژاد باستانی است. یکی از چندین سگ کوچک “بیشون” که هزاران سال در اطراف دریای مدیترانه یافت می شد. محل دقیق و منشاء این نژاد یک راز است. حدس و گمان هایی وجود دارد که این نژاد اهل سیسیل، مصر و جنوب اروپاست. اما بیشتر مورخان مالتا را منشا توسعه این نژاد می دانند. جزیره مالت، در سواحل جنوبی ایتالیا، حدود 1000 سال قبل از میلاد توسط فنیقی ها مستعمره شد. این احتمال وجود دارد که این سگ های کوچک سفید توسط فنیقی ها به این منطقه آورده شده باشند و یا توسط آن ها در جاهای دیگر پراکنده شده باشند. زیرا آن ها در سراسر جهان شناخته شده در آن زمان دریانوردی و تجارت می کردند. سگ ها ممکن است برای غذا مبادله شده باشند و برای کمک به محافظت از جیره غذایی کشتی در برابر جوندگان استفاده شده باشند. در مالتا، این سگ ‌ها به‌طور کامل به‌عنوان همدم و تسلی‌دهنده پرورش داده می‌شدند، که به‌ویژه مورد توجه خانم‌ها قرار می‌گرفتند. اغلب آن ها را در آستین ‌های خود حمل می‌کردند یا وقتی در کالسکه‌ هایشان به هوا خوری می رفتند آنها را در دامان خود می ‌گرفتند.

 

در اواسط قرن نوزدهم، مالتیز به عنوان یک سگ خانگی در بریتانیا تثبیت شد و جزو اولین نژادهایی بود که در نمایشگاه های سگ در بریتانیا به نمایش گذاشته شد. مالتیز در همان زمان در ایالات متحده ثبت شد و امروزه یک سگ عروسکی و همراه محبوب باقی مانده است.

 

ویژگی‌های سگ مالتیز

مالتیز یک سگ کوچک با شخصیت بزرگ است. آنها خوشحال هستند که با افراد در هر سن و اندازه ای ارتباط برقرار می کنند و همراهان فوق العاده ای برای کودکان هستند که با آنها خیلی خشن نخواهند بود. مالتیز یک نگهبان طبیعی است که نسبت به هر چیز مشکوکی هوشیار است. اما این به این معنی نیست که نگهبان های خوبی هستند و از آن ها می توان برای نگهبانی استفاده کرد. نژاد مالتیز سگ هایی آپارتمانی هستند که بسیار با کودکان، دیگر حیوانات خانگی و افراد تازه وارد خوش برخورد هستند.

نژاد مالتیز سگ های حساسی هستند. به توجه زیادی نیاز دارند. بنابراین کار درستی نیست که سگ خود را مدت زیادی در خانه تنها بگذارید. زیرا این کار باعث بدخلقی و بد اخلاقی در آن ها می شود. یک خصوصیت اخلاقی بد دارند به نام حسودی. نژاد مالتیز سگ های حسودی هستند و به شدت به توجه صاحب خود نیاز دارند.

maltese 2 - پت سانی

سلامتی و نگهداری از مالتیز

همانند دیگر نژاد ها سگ های مالتیز نیز مستعد بیماری هایی هستند. بیماری های شایع نژاد مالتیز عبارتند از :

دیسپلازی سگ (به خصوص دیسپلازی هیپ یا دیسپلازی آرنج)

کم‌کاری تیروئید

هیپوگلیسمی

عطسه برعکس

لرزش کل بدن

سرماخوردگی

 

سگ های مالتیز، سگ های حساسی هستند. بنابراین خیلی باید نسبت به تغذیه آن ها با دقت رفتار کنید. بهتر است که به سگتان در طول روز ۲ الی  ۳ وعده غذا دهید. بهتر است موی صورت مالتیز را کوتاه نگه دارید تا در هنگام غذا خوردن کثیف نشود. بعد از غذا خوردن نیز بهتر است تا دندان سگ خود را در پایان روز مسواک بزنید.

 

موهای مالتیزها مانند انسان عملاً نمی ریزند، که برای بسیاری از مبتلایان به آلرژی یک امتیاز است. موهای ابریشمی این نژاد اگر مرتب برس و شانه نشوند به راحتی گره می‌خورند و مانند موهای انسان می‌توانند نوک‌هایشان شکسته و شکافته شوند. باید به صورت مالتیز ها توجه ویژه ای شود، زیرا ممکن است اشک و لکه در اطراف چشم او ایجاد شود. زیرا که چشم های حساسی دارند.

 

جمع بندی

سگ های مالتیز سگ های مطیع و با وفا، باهوش و تربیت پذیر هستند. یکی از گزینه های مناسب برای افرادی هستند که تجربه نگه داری از حیوانات خانگی را نداشتند. این نژاد مناسب نگه داری در آپارتمان هستند. بی سر و صدا بوده و با ۱ ساعت فعالیت روزانه می توانید انرژی سگ خود را تخلیه کرده و سگی شاداب داشته باشید.

خرید سگ پامر
خرید سگ پامر
سگ گلدن رتریور
خرید گلدن رتریور
خرید سگ شیتزو
خرید سگ شیتزو
خرید سگ پودل
خرید سگ پودل
خرید سگ یورک شایر
خرید سگ پودل
خرید سگ پیکینیز
خرید سگ پیکینیز
خرید سگ مالتیز
خرید سگ پیکینیز
خرید سگ ساموید
خرید سگ سامویید
خرید شی وا وا
خرید سگ شی‌واوا
خرید سگ چاو چاو
خرید سگ چاوچاو