معرفی نژاد سگ و گربه

در این بخش سعی داریم تا به معرفی، بررسی و شناخت بهتر هر نژاد از سگ و گربه بپردازیم و به انتخاب درست شما در نژاد مناسب شخصیت و شرایط زندگی شما کمک کنیم.

ژرمن شپرد

معرفی نژاد ژرمن شپرد

معروف ترین سگی که هر فردی آن را می شناسد، نژاد ژرمن شپرد است. این سگ ها همیشه آدم را به یاد سگ های پلیس، نجات و دستگیری مجرمان میندازد. این نژاد اصیل یکی از باهوش ترین نژاد های دنیاست که می تواند یک حیوان خانگی خوب برای شما باشد. این نژاد نسبت به سایر نژاد های دنیا نژادی تازه نفس و جدید محسوب می شود. زیرا که تاریخچه آن ها به سال ۱۸۹۹ بر می گردد. در ادامه به بررسی و معرفی نژاد ژرمن شپرد خواهیم پرداخت.
Untitled 2 - پت سانی

معرفی نژاد آکیتا

آکیتاها، سگ هایی عضلانی و دارای پوشش دو لایه هستند که از نژادهای قدیمی ژاپنی که به وقار، شجاعت و وفاداری مشهور هستند، سر چشمه می گیرند. این نژاد، در سرزمین مادری خود، به عنوان محافظ خانواده و سمبل سلامتی، خوشبختی و زندگی طولانی مورد احترام است

خرید سگ پامر

معرفی نژاد سگ پامرانین

سگ پامر یا پامرانین یکی از نژادهای بسیار محبوب در کشورمان است. البته جای تعجب نیست که چرا سگ پامر به این میزان در بین مردم محبوب است. هیچ کس نمی تواند در برابر صورت زیبای این نژاد مقاومت کند. اصلیت نژادی سگ پامر به اروپای شرقی و آلمان اطلاق می شود

شیبا اینو

معرفی نژاد سگ شیبااینو

شیبا اینو به عنوان سگ همدم شناخته می شود. شاداب و فعال بودن و همچنین حالت گوش هایش که به طور عمودی روی سرش قرار گرفته او را زبانزد همه کرده است.او از نژاد های آکیتای بزرگ، کیشو، هوکایدو، کای، شیکوکو متوسط و شیبای کوچک است که که به عنوان نژاد شش گانه در ژاپن شناخته می شود. او را برای شکار های کوچک و به پرواز در آوردن پرندگان حین شکار  تعلیم داده اند گاهی نیز در شکار گراز شرکت می کرده است. در سبکی و سرعت مانند گربه است.

بیچون فرایز

معرفی نژاد سگ بیچون فرایز

در این مطلب از پت سانی قصد داریم تا به یک سگ اجتماعی، فعال و پر انرژی بپردازیم. سگی با ظاهری پفکی و از نژادهای کوچک، جذاب و دوست داشتنی است. این سگ نژادی نیست جز بیچون فرایز. سگی مهربان و بسیار وفادار به صاحب خود که در بین نژاد‌های آرام قرار دارد و زیاد سر و صدایی هم ندارد و شخصیت مستقلی هم دارد. اما یک گزینه بسیار خوب برای علاقه مندان به سگ است. با ما همراه باشید تا بیشتر درباره بیچون فرایز بدانید و انتخابی آگاهانه داشته باشید.

سگ گلدن رتریور

معرفی نژاد سگ گلدن رتریور

اگر در حال حاضر بدنبال خرید سگ گلدن رتریور هستید و این مقاله را می‌خوانید پس باما همراه باشید تا نگاهی دقیق به نژاد گلدن داشته باشیم و خلق وخو و شرایط نگهداری یکی از باهوش ترین سگ‌های دنیا را بررسی کنیم. گلدن رتریورها یکی از انتخاب‌های درست کسانی است که به دنبال یک سگ خانواده هستند.
خرید سگ چاو چاو

معرفی نژاد سگ چاوچاو

نژاد سگ های چاو چاو نسبت به سایر نژاد ها متمایز بوده و با توجه به روحیه مستقلی که دارند، بعضی افراد آنها را مانند گربه ها و بسیار دوست داشتنی می دانند. این نوع سگ در برخی موارد گوشه گیر است، پس اگر به دنبال یک رفیق با محبت هستید این نژاد برای شما مناسب نخواهد بود و محض اطلاع به غریبه ها مشکوک است. ولیکن می توان گفت که برای شخص مناسب این نژاد یک رفیق همراه و وفادار خواهد بود.

خرید سگ ساموید

معرفی نژاد سگ ساموید

سامویید یکی از زیباترین نژاد های دنیاست. قطعا اگر می خواهید برای به سرپرستی گرفتن نژادی از سگ اقدام کنید، به شما نژاد ساموید را پیشنهاد خواهم کرد. این نژاد یکی از زیباترین ها و باهوش ترین هاست. نژاد سامویید از نژاد هایی است که از همراهی با انسان لذت می برد. درست است که این نژاد به محبوبی نژادی مثل پامر نیست اما می توان آن را در زمره محبوب ترین ها دانست.
فرنچ بولداگ

معرفی نژاد سگ فرنچ بولداگ

سگ بولداگ فرانسوی که بهش فرنچی هم می‌گن یه سگ کوچولو و جمع و جوره که برخلاف جثه کوچیکش، سری بزرگ و پوزه‌ای کوتاه داره. نژاد فرنچ بولداگ خیلی بازیگوش و شیطونه و یه حیوون خونگی عالی برای خانواده‌هاست. البته نگهداری از این سگ شرایط خاصی می‌خواد و برای هرکسی مناسب نیست.

خرید سگ پیکینیز

معرفی نژاد سگ پکینیز امپریال

سگ نژاد پیکینیز یه نژاد عروسکی و توپره. موهای این نژاد روی گردنشون کمی بلندتره که باعث شده مثل شیرهای نر یال‌دار به نظر بیان. چیزی که در مورد این نژاد دل هرکسی رو می‎بره، مدل راه رفتنشه که با ادا و اطوار خاصی همراهه. سگ پیکینیز یه سگ سلطنتیه و برعکس قیافه‌اش برای نگهبانی هم یه سگ عالی محسوب می‌شه. خب بیایید ببنیم اصلیت این نژاد به کجا برمی‌گرده و شرایط نگهداریش چیه.
کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

معرفی نژاد سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل نژادی نسبتا جوان است که از انگلستان منشأ گرفته است. سگ‌ های نژاد کاوالیر، سگ های موزون و کوچک اند، که به دلیل کوچکی، به آن ها سگ های عروسکی گفته می شود. این سگ ها در قرن 16 تا 18 از محبوبیت باور نکردنی برخوردار بودند. در قرن هفدهم چارلز اول و پسرش چارلز دوم در انگلیس از طرفداران سرسخت این سگ ها بودند به نحوی که در نامگذاری این نژاد از نام چارلز بهره گرفته شد. کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل در سال ۱۹۴۵ به عنوان یک نژاد مستقل به رسمیت شناخته شد.
ولش کرگی

معرفی نژاد سگ ولش کرگی

سگ نژاد ولش کرگی در اصل در زمان قدیم برای گله داری و مراقبت از گاو و گوسفند و همچنین پرورش اسب استفاده می‌شد. ولش کرگی یک سگ باهوش و فعال است که بسیار تربیت پذیر بوده و همچنین مشتاق یادگیری است. این نژاد با سایر حیوانات خانگی و کودکان رفتار خوبی دارد. این نژاد در رنگ‌های مختلف نیز وجود دارد.

خرید سگ شیتزو

معرفی نژاد سگ شیتزو

سگ هایی کوچک و عروسکی که لقب شیر کوچک را به خود اختصاص داده اند. البته این لقب چنان نزدیک به شخصیت و یا جثه آن ها نیست. بیشتر به دلیل شکل و شمایلی که دارند به این لقب معروف شده اند. سگ نژاد شیتزو بر خلاف لقبی که به آن معروف شده است، اصلا سگی شکارچی و درنده خو نیست. بلکه کاملا بر عکس بوده و سگی مهربان و همراه است. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی این نژاد محبوب و پر طرفدار بپردازیم. با ما همراه باشید.

خرید سگ پودل

معرفی نژاد سگ پودل

پودل، نژادی آپارتمانی با جثه‌ ای بسیار کوچک است. البته بسته به نوع پودل جثه آن نیز متفاوت خواهد بود. اما تمامی پودل ها جثه ای کوچک دارند. این سگ های کوچک و مغرور طرفدارانی بسیار زیاد دارند. اگر بدنبال خرید پودل هستید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید
خرید شی وا وا

معرفی نژاد سگ شی هوا هوا

سگی مینیاتوری و عروسکی که در لیست کوچکترین سگ های دنیا جای گرفته است. این سگ نژادی نیست جز سگ نژاد شیواوا. این نژاد به دلیل جثه کوچک، قیافه تو دل برو و جذابی که دارند، محبوبیت زیادی در بین علاقه مندان به سگ پیدا کردند
خرید سگ مالتیز

معرفی نژاد سگ مالتیز

چهره ای عروسکی، چشم هایی درشت، بینی مشکی و پر مو همه این نشانه ها شما را به سگ نژاد مالتیز راهنمایی می کند. نژاد مالتیز سگی عروسکی و کوچک که در چند سال اخیر محبوبیت زیادی در کشورمان پیدا کرده است.
خرید سگ یورک شایر

معرفی نژاد سگ یورک شایر

یورکشایر تریر یا به اختصار یورکی یکی از نژاد های محبوب در آمریکا و یا حتی در کل دنیاست. یورکی در لیست سگ های عروسکی قرار دارد. جثه ای کوچک با ظاهری مهربان و فریبنده و موهایی ابریشمی و بلند از ویژگی های یورکی مهربان، شجاع و بازیگوش ماست

سگ پاگ

معرفی نژاد سگ پاگ

پاگ اغلب به عنوان سگی شناخته می شود که مناسب فضاهای کوچک است. این سگ‌های قوی و کوچک در بین گروه های سگ‌های عروسکی آمریکایی شناخته می شوند. همچنین پاگ در بین نژادهای سگ، به سگ دلقک نیز معروف است زیرا که از حس شوخ طبعی بالایی برخوردارند و از خودنمایی کردن لذت می برند.
بردرکالی

معرفی نژاد سگ بردرکالی

سگ بوردر کولی در سال ۲۰۲۰ به عنوان باهوش‌ترین نژاد سگ در دنیا انتخاب شده؛ همونطور که قبلا در مقاله باهوش ترین نژاد سگ هم گفته بودیم. این سگ زیبا فوق‌العاده باهوش و پرانرژیه و یه سگ خانوادگی محبوبه. اما نگهداری از نژاد Border به شرایط خاصی نیاز داره و به هرکسی توصیه نمی‌شه. در این مقاله قراره نژاد سگ بردر کولی رو معرفی کنیم و بهتون بگیم نگهداری از این سگ برای چه کسانی مناسب‌تره.
پرشین کت

معرفی نژاد پرشین کت

گربه های پرشین جز گربه های بی صدا و آرام است و با توجه به زیبایی که دارد شخصیت خاصی را داراست که از موجب برتریت آن نسبت به بقیه گربه ها می شود. ما در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت قصد داریم تا درباره تاریخچه گربه پرشین و همینطور ویژگی هایی که این گربه به ظاهر بداخلاق داراست صحبت کنیم؛ با ما در ادامه همراه باشید

اسکاتیش فولد

معرفی نژاد اسکاتیش فولد

نژاد اسکاتیش فولد با صورتی جغد مانند و بامزه، نگاه‌هایی دل ربا همراه با معروفیتش در شبکه‌های اجتماعی همه و همه باعث شده است که نژاد اسکاتیش فولد از نژادهای محبوب و پر طرفدار در میان گربه‌ها بدانیم. مورد بعدی که این نژاد را محبوب و پر طرفدار کرده، صاحبان معروف و مشهور آن‌ها هستند در ادامه مقاله با ما همراه باشید

گربه بریتیش

معرفی نژاد بریتیش شورت هیر

گربه‌ بریتیش از گربه‌هایی است که شاید خیلی آن‌ها را دیده باشید اما نام نژاد آن‌ها را نمی دانستید. برای مثال خیلی از کودکان انیمیشن گربه چکمه پوش را دیده‌اند، گربه چکمه پوش یک گربه نژاد بریتیش است.