معرفی نژاد ساموید - Samoyed

خرید سگ ساموید

سامویید یکی از زیباترین نژاد های دنیاست. قطعا اگر می خواهید برای به سرپرستی گرفتن نژادی از سگ اقدام کنید، به شما نژاد ساموید را پیشنهاد خواهم کرد. این نژاد یکی از زیباترین ها و باهوش ترین هاست. نژاد سامویید از نژاد هایی است که از همراهی با انسان لذت می برد. درست است که این نژاد به محبوبی نژادی مثل پامر نیست اما می توان آن را در زمره محبوب ترین ها دانست.

مشخصات کلی سگ سامویید

طول‌عمر: بین 10 تا 13 سال

وزن ماده: 16 الی 22 کیلوگرم
وزن نر: 20 الی 30 کیلوگرم

قد : 48 الی 60 سانتی‌متر

نیاز به فعالیت بدنی روزانه 

سر و صدای زیادی ندارد

تربیت پذیری راحتی دارد

ویدئو معرفی نژاد سگ ساموید

سامویید یکی از زیباترین نژاد های دنیاست. قطعا اگر می خواهید برای به سرپرستی گرفتن نژادی از سگ اقدام کنید، به شما نژاد ساموید را پیشنهاد خواهم کرد. این نژاد یکی از زیباترین ها و باهوش ترین هاست. نژاد سامویید از نژاد هایی است که از همراهی با انسان لذت می برد. درست است که این نژاد به محبوبی نژادی مثل پامر نیست اما می توان آن را در زمره محبوب ترین ها دانست.

نژاد سامویید

ساموید سگی بزرگ اما زیباست که از ۴۸ تا۶۰ سانتی قد دارد. قدرتمند، خستگی ناپذیر، با پوششی تمام سفید ضخیم و غیر قابل نفوذ در برابر سرماست. سگ ساموید سگهایی باهوش، اجتماعی و بدجنس هستند که خواستار عشق و توجه هستند. این نژاد به یک دست بسیار محکم اما محبت آمیز در تمرین نیاز دارند. به عنوان حیوانات گله، آنها باید زودتر یاد بگیرند که سگ آلفا کیست و آلفا باید شما باشید. سامویدها، سگ های سورتمه کش خندان، برای کار سخت در سردترین مناطق جهان پرورش داده شدند. به عنوان مثال در سیبری هوای منفی ۶۰ درجه یک هوای معمول است. پوشش کلفت و سفید سامویدبه قدری ضخیم است که زندگی در این هوا را برای این نژاد بدون مشکل کرده است. این نژاد دارای گوش هایی تیز و سری پهن هستند.

تاریخچه سگ ساموید

ساموید واقعاً یک نژاد باستانی است که توسط قبایل عشایری در سیبری پرورش داده شده است تا گوزن‌های شمالی خود را گله داری کنند. و در صورت نیاز به عنوان سورتمه‌کش عمل کنند. در اصل، این سگ‌های همه منظوره رنگ‌های مختلفی داشتند، اما رنگ سفید درخشان از آن زمان در بیشتر مناطق جهان فراگیر شده است. ننت هردینگ لایکا شوروی ممکن است جد واقعی سامویدهایی باشد که ما امروزه می شناسیم.

این ها سگهای سرسخت و با محبتی هستند و کاوشگران اولیه اروپایی به سرعت به ارزش آن ها پی بردند. سامویدها در اواخر دهه 1800 به انگلستان آورده شدند. گاهی اوقات به عنوان هدیه از تزار روسیه به انگلستان داده می شدند. معروف است که ملکه الکساندرا از آنها حمایت می کرد. ساموید سپس به بسیاری از اکتشافات قطبی، به ویژه “اتاه” که اولین سفر رولد آموندسن به قطب جنوب را رهبری می کرد، پیوست.

بسیاری از سامویدها هنوز هم امروز کار می کنند، گوزن های شمالی را گله می کنند و سورتمه می کشند و همچنین در بسیاری از نقاط جهان همراه خانواده هستند.

ساموید 

خصوصیات اخلاقی سگ سامویید

ساموید سگی دوستانه و با شخصیت است. سگ ساموید سگهای باهوشی هستند که حس استقلال دارند. آن ها که برای زندگی در یک چادر در محله های بسیار نزدیک با خانواده خود پرورش یافته اند، با مشارکت انسان ها رشد می کنند. سامویدها پارس می کنند و اگر برای مدت طولانی تنها بمانند، اغلب به پارس های زیاد و اذیت کننده تبدیل می شود. عادت حفاری در این نژاد می تواند مشکل ساز باشد زیرا آن ها عادت دارند برای رسیدن به یک مکان استراحت خنک حفاری می کنند.

سامویدها تمایل دارند با سگ‌ های دیگر و همچنین مردم و سایر حیوانات خانگی که با آن ها بزرگ می‌شوند به خوبی کنار بیایند. آن ها سگ های گله هستند و ممکن است کمی تمایل به تعقیب یا گاز گرفتن از خود نشان دهند. به طور کلی، آن ها به خوبی با کودکان کنار می آیند، اگرچه ممکن است برای کودکان نوپا کمی شلوغ و نامناسب باشند. به خاطر داشته باشید که سگ های ساموید اصلا نباید تنها بمانند…

بیماری های سگ ساموید

مانند تمام سگ های دیگر، بیماری هایی شایع سلامتی این نژاد را تهدید می کند. اما این به آن معنا نیست که سگ شما دچار این بیماری‌ها می‌شود.

بیماری‌های زیر در سگ نژاد ساموید بیشتر دیده می شوند.

کری مادرزادی

گلومروپاتی و نارسایی کلیه

آتروفی پیش رونده شبکیه چشم

دیسپلازی مفصل ران (هیپ دیسپلیژا)

هپاتیت مزمن

بیماری کوشینگ سگ

نگهداری از نژاد ساموید

این نژاد انرژی زیادی دارند و برای این که شاداب و با طراوات باشند باید در طول روز فعالیت داشته باشند. در غیر اینصورت سگ شما طراوات و شادابی خود را از دست می دهد. به سگی افسرده و یا لجوج تبدیل می شود. سامویدها یکی دیگر از نژادهای واقعاً آسان برای نگهداری هستند که در مقادیر نسبتاً کمی از مواد غذایی با کیفیت عالی رشد می کنند. مصرف زیاد غذا یا ورزش نکردن کافی می تواند به راحتی منجر به چاقی شود. سامویدها سگ های مقاوم و با طول عمر 12تا 14 سالگی هستند.

سگ ساموید سگهای فعالی هستند و نیاز به ورزش روزانه دارند. از آنجایی که سامویدها بسیار با مردم هماهنگ هستند، از تمرین لذت می برند و با خوشحالی در اطاعت، چابکی، گله داری، سورتمه سواری به رقابت خواهند پرداخت. اگر برای مدت طولانی تنها بمانند، عملکرد خوبی ندارند. سامویدها هنگامی که غریبه ای را می بینند معمولاً پارس می کنند، اما سپس با دم و زبان تکان دادن به غریبه سلام می کنند. ویژگی “لبخند سامی” با لب های خمیده به هیچ وجه بیانگر پرخاشگری نیست. سگ سامویید تا زمانی که انرژی اش تخلیه شود در هر محیطی می تواند شاد و خوشحال در کنار صاحب خود زندگی کند..

سامویدها می توانند کمی مستقل باشند و با آموزش اولیه و اجتماعی شدن با دستی محکم اما ملایم بهترین عملکرد را داشته باشند. آن‌ها زمانی خوشحال می‌شوند که کاری را انجام دهند، حتی اگر در یک رژه فقط یک گاری را بکشند. نظافت باید روزانه یا تقریباً انجام شود، به خصوص در زمان ریزش..

خرید سگ پامر
سگ پامر
سگ گلدن رتریور
گلدن رتریور
خرید سگ شیتزو
سگ شیتزو
خرید سگ پودل
سگ پودل
خرید سگ یورک شایر
سگ یورکشایر
خرید سگ پیکینیز
سگ پکینیز
خرید سگ مالتیز
سگ مالتیز
خرید سگ ساموید
سگ ساموید
خرید شی وا وا
خرید سگ شی‌واوا
خرید سگ چاو چاو
سگ چاوچاو