معرفی نژاد بیچون فرایز

بیچون فرایز

در این مطلب از پت سانی قصد داریم تا به یک سگ اجتماعی، فعال و پر انرژی بپردازیم. سگی با ظاهری پفکی و از نژادهای کوچک، جذاب و دوست داشتنی است. این سگ نژادی نیست جز بیچون فرایز. سگی مهربان و بسیار وفادار به صاحب خود که در بین نژاد‌های آرام قرار دارد و زیاد سر و صدایی هم ندارد و شخصیت مستقلی هم دارد. اما یک گزینه بسیار خوب برای علاقه مندان به سگ است. با ما همراه باشید تا بیشتر درباره بیچون فرایز بدانید و انتخابی آگاهانه داشته باشید.

بیچون فرایز 1 - پت سانی

مشخصات کلی بیچون فرایز

طول‌عمر: بین 12 تا 15 سال

قد : 23 الی 28 سانتی‌متر

سر و صدای زیادی ندارد

تربیت پذیری راحتی دارد

بیچون فرایز

نژاد بیچون فرایز بیشتر از این که شبیه به یک سگ باشد، بیشتر شبیه به یک اسباب بازی برای کودکان است. جثه‌ای کوچک و ظاهری پفکی با پوششی سفید کرکی است. یک سگ شاد، کوچک و زیبا که عاشق شیطنت است.

طولی نمی کشد تا متوجه شوید که بیچون فرایز می‌تواند شادترین و مشتاق ترین همراه شما باشد. آن‌ها فوق العاده بازیگوش و باهوش هستند و حتی صاحبین حیوانات خانگی تازه کار و ساکنان آپارتمان نیز با این سگ‌ها خوب کنار می‌آیند. با این حال، آن‌ها به زمان بازی و فعالیت زیادی نیاز دارند و اهمیتی نمی‌دهند که برای ساعات طولانی روز در خانه تنها بمانند. اگر بتوانید توجه و عشق زیادی به سگ خود بدهید، ده برابر آن را از یک سگ نژاد بیچون فرایز دوست داشتنی پس خواهید گرفت. بنابراین بیچون فرایز می‌تواند یک گزینه مناسب برای زندگی در آپارتمان و زندگی در کنار افرادی باشد که اولین تجربه خود را برای نگهداری از سگ را دارند. همچنین اگر شاغل هستید و مجبور می‌شوید تا سگ خود را در ساعاتی از روز تنها بزارید، نگران نباشید بیچون فرایز از پس آن بر می‌آید.

بیچون فرایز 2 - پت سانی

بیچون فرایزها با بدن جمع و جور، صورت‌های عروسکی و موهای سفید کرکی، نژاد بسیار جذابی هستند که ظاهر آن‌ها با خلق و خوی خوبشان، تقویت می‌شود. آن‌ها اغلب با پودل سفید اشتباه گرفته می‌شوند که البته کاملا با پودل سفید متفاوت هستند.

 

تاریخچه سگ بیچون فرایز

مانند بسیاری از نژادهای سگ، منشاء دقیق بیچون فرایز نامشخص است. اعتقاد رایج بر این است که بیچون فرایز از نژاد باربت، یک سگ آبی پشمالو با جثه متوسط ​​است و کلمه بیچون از باربیچون که مخفف کلمه باربت است گرفته شده است. خانواده سگ‌های باربیچون شامل سگ‌های بیچون فرایز، بولگنیز، کوتون د تولئار، هاوانیز و مالتی است. همه از دریای مدیترانه منشا گرفته‌اند و ظاهر و رفتاری مشابه دارند.

 

اولین سوابق مربوط به نژاد بیچون فرایز مربوط به قرن 14 است. زمانی که ملوانان فرانسوی سگ‌ها را از تنریف، یکی از جزایر قناری به خانه آوردند. گمان می‌رود که سگ‌های بیچون فرایز توسط تاجرانی که از مسیر تجاری فنیقی استفاده می‌کردند به آنجا برده شده بودند و بیچون فرایز در اصل در ایتالیا توسعه یافت.

هنوز مورخان دیگر معتقدند که دریانوردان اسپانیایی این نژاد را به تنریف آوردند و در قرن چهاردهم، ملوانان ایتالیایی آن‌ها را به این قاره بازگرداندند. طبق این نسخه از داستان، هنگامی که فرانسوی‌ها در دهه 1500 به ایتالیا حمله کردند، بسیاری از سگ‌های بیچون فرایز را به عنوان غنیمت جنگی به فرانسه بازگرداندند.

 

صرف نظر از نحوه ورود بیچون فرایز به اروپا، این نژاد به سرعت به محبوبیت بزرگی در میان اشراف رسید. بیچون‌ها در دوران سلطنت فرانسیس اول فرانسه و هنری سوم پادشاه انگلستان در قرن شانزدهم در دربار سلطنتی محبوب بودند. پادشاه هنری سوم به قدری به بیچون‌های خود علاقه داشت که هر جا می‌رفت آن‌ها را در سبدی مخصوص که از گردنش آویزان می کرد حمل می‌کرد. بیچون‌ها مورد علاقه خانواده‌های سلطنتی اسپانیا و حتی نقاشانی مانند گویا بودند که یک بیچون فرایز را در چندین نقاشی خود گنجانده بود.

 

علاقه به بیچون فرایز در دوران حکومت ناپلئون سوم همچنان قوی بود، اما پس از آن سگ کوچولو تا اواخر دهه 1800 مورد علاقه خانواده سلطنتی قرار گرفت. در آن زمان، این سگ به عنوان یک سگ معمولی در نظر گرفته می شد که گاهی متعلق به آسیاب های اندام یا بازیگران سیرک بود و گاهی برای کمک به هدایت نابینایان آموزش دیده بود. اگر هوش و جذابیت بیچون فرایز نبود، احتمالاً این نژاد در این دوره منقرض می شد.

 

ویژگی‌های سگ بیچون فرایز

قد سگ‌های بیچون فرایز بین ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر است که وزنی حدود ۳ تا ۶ کیلوگرم دارند. طول عمر سگ‌های بیچون فرایز نیز از ۱۲ تا ۱۵ سال است.
نکته هایی درباره این نژاد :

  • سگ‌های بیچون فرایز می‌توانند تنهایی را تحمل کنند اما مانند هر سگ دیگری نمی‌توانند برای مدت زیادی تنها بمانند و ممکن است رفتارهای بدی از خود نشان دهند.
  • سگ‌های بیچون فرایز سگ‌هایی باهوش هستند و می‌توانند یک همراه بسیار خوب برای شما باشند، برای این که از هوش سگ خود بهترین استفاده را ببرید پیشنهاد می‌شود تا تمرین‌هایی برای تربیت پذیری و اطاعت از شما انجام دهید.
  • سگ‌های بیچون فرایز مستعد آلرژی ومشکلات پوستی هستند.
  • از آنجایی که آنها زیبا و کوچک هستند، ممکن است وسوسه شوید که بیش از حد از بیچون فرایز خود محافظت کنید. این یک اشتباه است و می تواند منجر به لوس شدن، خجالتی شدن و ترس سگ شما شود. مراقب موقعیت‌های خطرناک باشید، اما با رفتار با اعتماد به نفس در مورد توانایی او در کنار آمدن با مردم، حیوانات دیگر و موقعیت‌ها، اعتماد به نفس را به بیچون خود بیاموزید.

 

بیچون فرایز 3 - پت سانی

 

شخصیت سگ بیچون فرایز

شاد و پر انرژی بودن ویژگی بارز شخصیت بیچون فرایز است. این سگ دوست داشتنی از بودن در مرکز توجه لذت می برد و به راحتی می‌تواند دل اطرافیان را ببرد. بیچون یک سگ بازیگوش و مستقل است، اما این بدان معنا نیست که او دوست دارد تنها باشد. در واقع، این نژاد از تنها بودن متنفر است و اگر ساعت‌های زیادی تنها بماند معمولاً از اضطراب جدایی رنج می برد. در چنین شرایطی، بیچون‌ها ممکن است مخرب شوند، هر چیزی را که ببینند بجوند و پاره کنند. بدیهی است که بیچون فرایز برای افرادی که برای مدت طولانی از خانه دور هستند، نژاد مناسبی نیست.

سگ نژاد بیچون فرایز، سگی اجتماعی و مهربان است که رفتار بدی با حیوانات خانگی دیگر، غریبه‌ها و مهمان‌ها ندارد.

 

سلامتی بیچون فرایز

مانند هر نژادی سگ بیچون فرایز نیز یک سری حساسیت‌ها و بیماری‌های ارثی دارد که ممکن است به آن‌ها دچار شود که به شرح زیر است:

  • آلرژی
  • حساسیت به واکسن
  • دیسپلازی مفصل ران
  • آب مروارید
  • مشکل مثانه

 

جمع بندی

سگ‌های بیچون فرایز سگ‌هایی شاد و همراهی خوب برای صاحبان خود هستند. می‌توانند در هر محیطی حتی آپارتمان‌های کوچک در کنار صاحب خود زندگی کند. بیچون فرایز همچنین سگی اجتماعی و تربیت پذیر است که می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای افراد تازه کار باشد.